Sobota 20. dubna 2024, svátek má Marcela, venku je 5.1 °C

Mora dostala od Energie opět šestku

19.3.2017

Kohouti vyhrál v play-out tři zápasy v řadě, aby narazili opět na suverénní Karlovy Vary, které vyhráli v prvním kole na Hané vysoko 6:2. Energie má zatím před baráží dobrou fazónu, když vyhrála zatím všechny zápasy a i ten domácí s Morou. A opět to bylo 6:2. Za Kohouty už jen snižovali Holec s Vlachem.

Kohouti dostali od Varů opět šest branek. Kohouti dostali od Varů opět šest branek. Foto: Archív

Mora nastoupila ve Varech opět se třemi pětkami a v brance s Martinem Faltrem. Energie o zisku tří bodů rozhodla již v první třetině, ve které domácí hráči překonali brankáře Hanáků Martina Faltera čtyřikrát. Dvěma góly se na výhře Západočechů podílel útočník Petr Stloukal.
Skóre utkání otevřel již po 49 vteřinách hry kapitán Skuhravý, který po přečíslení zužitkoval přesnou nahrávku Gorčíka. Ofenzivně naladění Západočeši navázali v první třetině na předchozí zápas s Pardubicemi a i proti Olomouci se jim střelecky dařilo.
V 8. minutě přidal druhou branku Stloukal po přesné nahrávce Tuominena. O deset minut později finský útočník poslal puk od mantinelu do předbrankového prostoru, kde stál připravený Tomeček. Zmar Olomouce podtrhl v závěru první třetině Dušek.
Ve druhé dvacetiminutovce se výkon Olomouce zlepšil, ale více než přesilové hry z toho hosté nevytěžili. A když se Vyrůbalík nebo Macuh dostali do šancí, brankář domácích Závorka byl připravený.
Branky začaly opět padat až v poslední desetiminutovce. Energie se ještě prezentovala brankami Fleka a Stloukala, ze strany Olomouce nepříznivý stav korigovali Holec a Vlach.
 "Do Varů jsme přijeli těsně před zápasem. Po dlouhé cestě byli ze začátku kluci vyjevení už při rozbruslení domácích. Byli jsme ze začátku trošku ospalí a v první třetině to bylo vidět, dostali jsme čtyři branky a utkání bylo rozhodnuté. Potom jsme zápas trošku herně srovnali, nebylo to už tak ve prospěch Varů, ale bohužel jsme nedali žádné góly. Je to škoda, Vary byly sice o trošičku lepší, ale mohli jsme dát víc gólů," řekl po uktání asistent trenéra HCO Jan Tomajko.
Poslední zápas série play-out hrají Kohouti už ve středu 22. března, v posledním utkání sezóny v plecharéně od 18 hodin s Pardubicemi.

HC Energie Karlovy Vary6:2HC Olomouc
(4:0, 0:0, 2:2)
Branky:1. Skuhravý (Gorčík), 8. Stloukal (Gorčík, Tuominen), 18. V. Tomeček (Tuominen, Baránek), 19. Dušek (O. Beránek, Benák), 53. Flek (Baránek), 60. Stloukal (V. Tomeček, Mikulík) - 52. Holec (Fořt), 55. Roman Vlach (Eberle)
Rozhodčí:M. Petružálek, Bejček - Rozlílek, Kokrment.
Vyloučení:5:5.
Diváků:1 813.
Sestava HC Energie Karlovy Vary:Závorka - Sičák, M. Rohan, Baránek, Harant, Rýgl, Benák - Mikulík, Gríger, T. Rachůnek - Gorčík, Skuhravý, Kindl - V. Tomeček, Tuominen, Stloukal - Flek, Dušek, O. Beránek. Trenéři: Tlačil a Antonik.
Sestava HC Olomouc:Falter - Škůrek, Vyrůbalík, Rutar, Ondrušek, Rašner, Staněk - Eberle, Roman Vlach, Burian - Skladaný, Holec, Laš - Kotala, P. Mrázek, Macuh (41. Fořt). Trenéři: Venera a Tomajko.