Úterý 16. dubna 2024, svátek má Irena, venku je 9.3 °C

Mora neprohrála ani v generálce. V nájezdech se ale povedla odveta Kometě

4.9.2015 aktualizováno 5.9.2015 06:55

Hokejisté HC Olomouc sehráli poslední přípravný duel. V Rondu se hrálo dvě třetiny bez branek, až dostal domácí do vedení ve třetí části David Ostřížek. Už to vypadalo na výhrá Komety, když Kohouti odvolali Konráda a v šesti předvedli v útočné třetině Brna parádní kombinaci, na jejímž konci byl zakončující Tomáš Mikúš. Ani v osmém duelu v řadě tak Mora v přípravě neprohrála. V nájezdech bylo tentokrát lepší Brno.

Mora neprohrála ani osmý zápas přípravy. Na Kometě vyrovnala půl minuty před koncem. Petr Kafka se trefil v nájezdech, ale Kometa v nich tentokráte byla lepší. Mora neprohrála ani osmý zápas přípravy. Na Kometě vyrovnala půl minuty před koncem. Petr Kafka se trefil v nájezdech, ale Kometa v nich tentokráte byla lepší. Foto: Archív Nejlepší Adresa

Kohouti sehráli poslední zápas přípravy. V brance nastoupil Branislav Konrád, se kterým trenér Venera počítá v prvních kolech jako s brankářem, který začne chytat. V obraně chyběl Škůrek a zranění Staněk s Rašnerem. V útoku dostal volno Knotek, místo něj hrál Zuzin a chyběli zranění Pekr, Zeman, Matai a Rác.
V Brně platilo po první třetině bezbrankové skóre. Více práce měl v úvodní části olomoucký brankář Konrád, když lapil nájezd Čermáka i střelu Vondráčka. Domácí Čiliak se zapotil zejména při dorážení Jiřího Řípy. Bohužel si v první části poranil koleno obránce Tomáš Houdek.
Moravský souboj byl i po dalších dvaceti minutách stále bez gólového koření. I ve druhém dějství si více brankových příležitostí vytvořila domácí Kometa, Konrád ale stále držel čistý štít. Největší šanci Kohoutů měl Zuzin, ani on ale uspět nedokázal.
Mora ve třetí třetině prohrávala o jednu branku, když se za domácí trefil kdysi olomoucký David Ostřížek, jenže zásluhou Tomáše Mikúše, který se trefil v poslední minutě třetího dějství, když Kohouti zkoušeli hru bez brankáře, dokázali Hanáci srovnat na 1:1.
V pozápasových samostatných nájezdech se prosadili dvakrát Vojtěch Němec a za hosty pouze Petr Kafka. V trestných stříleních tedy Kometa tým z Hané pokořila. Mora tak v přípravě v normální hrací době neprohrála, až v posledním zápase nedokázala vyhrát v nájezdech.
"Byl to dobrý zápas. Kdyby to bylo v lize, s bodem bychom asi odjížděli spokojení. Je dobře že kluci vydrželi hrát, vyplatilo se to. Hra bez brankáře je vždycky risk, naštěstí jsme nedostali na 2:0. Myslím, že si hráči uvědomili, že se dá hrát s každým a vyplatí se hrát naplno až do konce," zhodnotil duel kouč Mory Zdeněk Venera.
11. záři začně extraliga, Hanáci hrají v 1. kole v O2 Aréně se Spartou. O dva dny později doma hostí Mountfield Hradec Králové.

HC Kometa Brno2:1HC Olomouc
(0:0, 0:0, 1:1 - 1:0 po SN.)
Branky:44. Ostřížek (Němec, Hruška), rozh. nájezd V. Němec – 60. Mikúš (Skrbek)
Rozhodčí:Dědek, Held – Měkýš, Otáhal.