Čtvrtek 18. dubna 2024, svátek má Valérie, venku je 8.8 °C

Mora senzačně vyhrála na Spartě

3.2.2017

Těžký zápas čekal Moru na Spartě. Bez několika zraněných a s nováčky Kotalou a Sundherem Kohouti prohrávali po první části 0:1. Ve druhé dokázali brankami Knotka a Eberleho skóre duelu otočit. Ve třetí třetině ještě dvakrát skóroval Marek Laš. Domácí snižovali Vránou, ale vítězství si již Hanáci nenechali vzít. Mora vyhrála před 14 371 diváky nad Spartou 4:2.

Jan Knontek na buly s Petrem Vránou. Před nejvyšší návštěvou sezóny vyhrála Mora na Spartě 4:2. Jan Knontek na buly s Petrem Vránou. Před nejvyšší návštěvou sezóny vyhrála Mora na Spartě 4:2. Foto: ČTK/Luděk Peřina

Kohouti nastoupili s Romanem Vlachem na křídle první formace, s Kevinem Sundherem v centru druhé a Jakubem Kotalou na křídle čtvrtého útoku. Při zraněních Juraje Mikúše, Skladaného, Strapáče, Fořta a Ráce museli trenéři Venera s Tomajkem s útoky hodně šachovat.
Sparta hraje ve velké fazóně, před koncem přestupové uzávěrky pustila Netíka s Procházkou a dopsala Buchteleho, Smejkala a Hlaváče. První šance měli domácí, Kudrna s Řepíkem ještě na Konráda nevyzráli, povedlo se to až 17. minutě opět Řepíkovi, kterého našel za obranou Kohoutů Hlinka a Konrád neměl šanci.
Mora hrála ze zajištěné obrany, ale k dobrým šancím se dostali Jakub Herman nebo Tomáš Mikúš, které vychytal Filip Novotný. Srovnat se Kohoutům podařilo až ve druhé části a bylo to v přesilové hře. Roman Vlach našel žabičkou přes hokejku zpoza branky Laše, ten vystřelil, od tyčky puk sjel do brankoviště, kde si ho našel odchovanec Sparty Jan Knotek.
Jak zvládla Olomouc přesilovku, zvládla i oslabení. Klimek s Gernátem hodně podcenili Jana Eberleho. Olomoucký útočník mezi dvěma Sparťany hbitě proskočil a uháněl na Novotného, kterého překonal precizním bekhendem.
Sparta pak ještě měla možnosti agilního Kudrny, důrazného Formana a v přesilovce opět zlobila Moru první formace, ale do kabin se šlo po druhé třetině za stavu 1:2 a početná skupina fanoušků Mory byla v O2 Aréně hodně slyšet.

Jaroslav Hlinka na Branislava Konráda nevyzrál. Olomoucký tým vyhrál na Spartě a vrátil se do boje o play-off. Jaroslav Hlinka na Branislava Konráda nevyzrál. Olomoucký tým vyhrál na Spartě a vrátil se do boje o play-off. Foto: ČTK/Michal Kamarýt

Třetí část hry začala Sparta náporem, ale Braňo Konrád držel branku Hanáků před nájezdy domácích hráčů. A ve 47. minutě se opět radoval HCO. Roman Vlach potáhl kotouč u mantinelu, našel Davida Škůrka, jehož ránu ještě Novotný vyrazil, ale na dorážku Marka Laše už neměl nárok.
Jenže pak šel na trestnou za zbytečný faul v útočné třetině Sundher a Petr Vrána přesilovku bleskově využil a snížil opět na rozdíl jediné branky. Ale i odpověď Hanáků byla rychlá. Na trestnou šel Nedomlel, opět pálil Škůrek a opět dorážel Laš, 2:4.
Pět minut před koncem přežila Mora oslabení při vyloučení Marka Laše, v největší šanci Sparty měla Mora štěstí, Ihnacak sám před brankou při pokusu vypálit zlomil hokejku. Kohouti pak vedení bedlivě hlídal, Braňo Konrád kryl všechny rány, které prošly přes obětavé bloky. HC Olomouc tak senzačně zvítězil na Spartě 4:2. Na desáté místo ztrácí nyní HC Olomouc tři body.

HC Sparta Praha2:4HC Olomouc
(1:0, 0:2, 1:2)
Branky:17. Řepík (J. Hlinka, P. Vrána), 49. P. Vrána (J. Hlinka, Řepík) – 27. J. Knotek (Laš, R. Vlach), 32. Eberle (Vyrůbalík), 47. Laš (Škůrek, R. Vlach), 50. Laš (Škůrek).
Rozhodčí:Lacina, Hradil - Bláha, Špůr.