Čtvrtek 28. března 2024, svátek má Soňa, venku je 11.3 °C

Mora s Bolkou neuhlídala vedení, ani první pětku bruslařů

22.1.2017 aktualizováno 22.1.2017 19:53

Hokejisté HC Olomouc hostili ve 41. kole Tipsport extraligy Bruslařský klub z Mladé Boleslavi. Po první třetině byl stav vyrovnaný po trefách hostujícího Látala a domácího Škůrka. Ve druhé části poslal Hanáky do vedení Vilém Burian. Ale ve třetí části hosté zápas otočili a zvítězili 4:2.

František Skladaný si vyřizoval účty s Martinem Látalem. František Skladaný si vyřizoval účty s Martinem Látalem. Foto: ČTK/Luděk Peřina

Ostře začali hosté. Hyka si nabruslil do střelecké pozice a už ve čtrnácté vteřině prověřil Konráda. Ten potvrdil formu, když v předchozích třech duelech inkasoval jen jednou. Domácí odpověděli ve 2. minutě, akci Holce zakončoval Rác, v dobré pozici však špatně trefil kotouč.
O chvíli později šli hosté do vedení. Nahození Kurky od modré tečoval Látal a Konrád byl bez šance. V 16. minutě měl na hokejce vyrovnání Tomáš Mikúš, když jej při akci dva na jednoho vyzval přesným pasem Rác.
Dvě minuty před pauzou Hanáci srovnali. Při vyloučení Voráčka nahodil puk na branku Škůrek a hostující bek Stříteský tečoval puk mezi nohy Maxwella. V dalším střídání ještě pálil těsně nad Fořt.
O úvodní vzruch druhé části se postaral domácí Petr Strapáč, když nejprve u mantinelu přetlačil Pabišku, aby v pokračující akci zakončoval těsně vedle Maxwellovy branky. Oba brankáři drželi svoje celky. Maxwell chytil šance Knotka i Houdka, na druhé straně hasil Konrád šanci Stříteského i s dorážkou stejného hráče. A dvakrát vychytal i agilního Hyku.
Ve 32. minutě poslal do vedení domácí celek Vilém Burian, když se důrazem prosadil před brankou bruslařů. Burianovi gól zvedl sebevědomí, v dalším střídání připravil možnost pro Tomáše Mikúše, který nevyzrál zblízka na amerického brankáře bruslařů. V závěru třetiny hráli hosté dvě přesilovky, při první trefil Pabiška z dobré pozice boční síť a druhou Hanáci ubránili.

Jiří Ondrušek brání jednoho z mladoboleslavských protivníků v utkání 41. kola Tipsport extraligy. Jiří Ondrušek brání jednoho z mladoboleslavských protivníků v utkání 41. kola Tipsport extraligy. Foto: ČTK/Luděk Peřina

Třetí třetina začala lépe pro hosty. Ve 46. minutě byl stav opět remízový. Hyka nejprve zavezl puk do třetiny a pak se po kombinaci spoluhráčů Jonáka s Musilem objevil i v zakončení a vedl si na výbornou.
A první pětka Bolky řádila dál, ve 49. minutě našel Musil Hyku a bylo to 2:3. Mora málem srovnala ve 52. minutě, ale Laš trefil jen tyčku. V 57. minutě mohli Hanáci srovnat Vlachem, který ale v přesilové hře sám před brankou vysoko přestřelil. Mladá Boleslav pak zápas definitivně rozhodla, když trestné střílení proměnil Musil.
"Bohužel jsme dnes nedokázali ve třetí třetině dobře bránit střední pásmo, a Mladá Boleslav nás za to potrestala. Vytahovala hodně útočníky, protečovávali to do naší třetiny a tam už jsme měli zmatek. Škoda, že jsme vedení ve druhé části nenavýšili, šance jsme tam zase měli. Před utkáním jsme nějak neřešili, že hrajeme s někým, kdo je blízko nás v tabulce. Snažíme se bojovat každý zápas, ale dnes jsme na ty tři poslední nedokázali navázat," řekl k utkání bek Mory David Škůrek.
A jak hodnoti zápas asistent Venery Jan Tomajko?
"Začali jsme dnes špatně, Boleslav měla tři šance, ale naštěstí dala jen jeden gól. Ve druhé části to bylo naopak, nedokázali jsme například akci tři na jednoho, místo střely šla přihrávka a ve třetí třetině nás to vytrestalo. Nezachytili jsme úvod třetí třetiny, nehráli jsme ji špatně, ale dostali jsme dva góly z brankoviště, to se nesmí stávat.“

HC Olomouc2:4BK Mladá Boleslav
(1:1,1:0, 0:3)
Branky:18. Škůrek (Skladaný, Vyrůbalík), 32. Burian - 4. Latál (Kurka, Hanzlík), 46. Hyka (Jonák, Musil), 49. Hyka (Musil), 58. Musil z TS.
Rozhodčí:Čech, Hejduk – Kotlík, Zíka.