Sobota 20. dubna 2024, svátek má Marcela, venku je 10.6 °C

Oslabená Mora nestačila na Piráty

3.1.2017 aktualizováno 4.1.2017 06:18

Kohouti nastoupili ve 35. kole Tipsport extraligy na domácím ledě s Piráty z Chomutova. Sestava Mory byla značně oslabená, epidemie chřipky zřejmě řádí i v olomoucké kabině. Po dvou třetinách vedli hosté 2:0. Kohouti nakonec padli 1:3, jediný gól dal Tomáš Mikúš.

Hokejisté Olomouce nastoupili proti Chomutovu ve značně oslabené sestavě. Hokejisté Olomouce nastoupili proti Chomutovu ve značně oslabené sestavě. Foto: ČTK/Luděk Peřina

Olomouc nastoupila bez sedmi hráčů základní sestavy, v kabině Kohoutů zřejmě řádila epidemie. Chyběli Vyrůbalík, Staněk, Matai, Laš, Eberle a Fořt. Už v první minutě mohli hosté vést, když Vondrka obehrál Galvase a jel sám na Konráda, který zachránil. Ve druhé minutě už hosté vedli.
Vyhrané buly v útočném pásmu zužitkoval bekhnendovou dorážkou Poletín. Chomutov nadále plenil obranu domácích, další branku mohl dát po nahození Kämpfa Koblasa. Kohouti se osmělili v polovině třetiny, Skladaného objížďku branky si při střežení Buriana málem srazil do branky obránce Pirátů.
Druhá třetina začala přesilovkou Hanáků, ve které měli dobré šance Houdek a mladý slovinský útočník Macuh, Laco Piráty podržel. Hosté si vyzkoušeli početní převahu v polovině duelu a dvakrát mohli navýšit vedení. Huml v první šanci těsně minul a ve druhé jej vychytal Konrád.
Kohouti mohli snížit tři minuty před koncem druhé části, Tomáš Mikúš našel před brankou volného bratra Juraje, jeho bekhend si vyčíhal Laco, který měl i dorážku Galvase. V závěru třetiny měli domácí před brankou Laca ještě dva závary, ale ani z nich nedokázali snížit.

Ve třetí třetině další olomouckou možnost nevyužil Strapáč, který z dobré pozice minul branku hostí. Ve 47. minutě hosté rozhodli, když v přesilovce tečoval Skokan Flemmingovu střelu. Šest minut před koncem zaznamenal čestný úspěch Olomouc přesnou trefou Tomáš Mikúš.
"Dnes nám nevyšel, jako již poněkolikáté úvod utkání. Těžko se hraje za stavu 0:2. Nevím, čím to je, že nám letos začátky zápasů takto nejdou. Snížení přišlo pozdě, v závěru jsme ještě měli přesilovku, ale nevyužili jsme ji," řekl po zápase jediný střelec Mory Tomáš Mikúš.
O zdravotních lapáliích Mory před utkáním se na tiskové konferenci po zápase rozhovořil kouč Kohoutů Zdeněk Venera.
"Nemám ve zvyku hledat výmluvy, ale toto jsem nezažil, aby v den zápasu mělo 9 hráčů průjem, horečky a i ti, co hráli, nebyli taky úplně v pořádku. Od rána bylo deset variant sestav. Navíc nám chyběli ti, co chybí od začátku roku. Juraj Mikúš hrál po čtyřicítkách horečkách, které měl pět dní před zápasem. Kluci si zasloužili ocenění. Snad se dáme dohromady. Průběh byl tím ovlivněn, dohrávali jsme na dvě a půl pětky, Ostřížek nenastoupil, Rašner odstoupil, nešlo zápas odložit. Snad se to zlepší, zítra budeme mít volno, uvidíme, v jakém týmu bude mužstvo ve čtvrtek," řekl k olomouckému lazaretu trenér Venera.

Slovinec Rok Macuh si při debutu nevedl špatně

Díky lazaretu v kabině mohl do prvního extraligového zápasu naskočit i juniorský slovinský reprezentant do dvaceti let Rok Macuh. "Byl připraven nastoupit, dozvěděl se to hodinu před utkáním, a když bylo jasné, že po rozbruslení před zápasem nebude moci David Ostřížek, tak dostal šanci a myslím, že si nevedl vůbec špatně. To, co jsme od něj potřebovali, tak si odvedl," řekl v výkonu slovinského útočníka Zdeněk Venera.

HC Olomouc1:3Piráti Chomutov
(0:2, 0:0, 1:1)
Branky:54. T. Mikúš (Jaroměřský, J. Mikúš) - 2. Poletín (Kämpf), 20. Vondrka (Valach), 47. Skokan (Flemming, Kämpf).
Rozhodčí:Hejduk, Kubičík – Gebauer, Lederer