Čtvrtek 25. dubna 2024, svátek má Marek, venku je 2.6 °C

Kohouti vynulovali Piráty

19.2.2017

Hokejisté HC Olomouc se utkali ve 48. kole Tipsport extraligy na domácím ledě s Piráty Chomutov. V první třetině poslal Hanáky do vedení tečí Rašnerovy střely Roman Vlach. Ve druhé části branka nepadla. Kohouti ubránili vedení i v závěru a mají tři body.

Marek Laš před brankou chomutovského brankáře Jána Laca v utkání HC Olomouc vs. Piráti Chomutov. Marek Laš před brankou chomutovského brankáře Jána Laca v utkání HC Olomouc vs. Piráti Chomutov. Foto: ČTK/Luděk Peřina

Trenéři HCO Venera s Tomajkem mohli postavit do branky Branislava Konráda. Ten musel vynechat předchozí dva zápasy kvůli zranění, které si přivezl ze srazu slovenské reprezentace. Do útoku se vrátil po čtyřzápasové pauze také útočník František Skladaný.
Po zahřívací pětiminutovce mohli jít Hanáci do vedení v 5. minutě, když Skladaný našel úplně volného Ondruška, který si sjel před branku, Laco ale Piráty zachránil. V první přesilovce domácích našel Skladaný volného Knotka, Laco však byl příliš blízko, aby jej olomoucký centr mohl překonat. Po přesilovce ale Kohouti udeřili. Rašner nahodil puk na branku, Vlach jej tečoval a Laco byl bez šance. Dvacet vteřin před koncem Huml vystrašil bekhendem Konráda, ale Olomouc ubránila před přestávkou jednobrankové vedení.
Úvod druhé třetiny vyšel domácím, brankář hostí musel řešit bekhendy Vlacha i Holce, dobrými zákroky udržel jednobrankovou ztrátu Chomutova. Ve 23. minutě chytil Laco i dělovku Vyrůbalíka, který pálil přímo z přihrávky.
Hosté mohli srovnat po ráně Račuka, Konrád nepustil do branky dorážku Sklenáře. Hanáci odpověděli akcí Mataie a dělovkou Tomáše Mikúše, kterou Laco chytil, ani nevěděl jak. Ve třetí početní převaze se do šance řítil Kevin Sundher, vracející se Dlapa na poslední chvíli ztečoval jeho střelecký pokus. Chomutov šel za vyrovnáním opět několik vteřin před koncem, ale Konrád parádním zákrokem našel puk v lapačce po Koblasově dorážce.

Jiří Ondrušek pečlivě čistí prostor před Branislavem Konrádem. Ivan Huml neuspěl. Jiří Ondrušek pečlivě čistí prostor před Branislavem Konrádem. Ivan Huml neuspěl. Foto: ČTK/Luděk Peřina

První pětka Pirátů začala aktivně první část a Vondrka jen těsně minul. Další šanci hostům nabídl tečí střely Matai, ale Konrád stejně jako při dělovce Růžičky držel čisté konto. Na druhé straně zkoušel Lacovu pozornost po objezdu branky Knotek.
Ve 44. minutě sudí po konzultaci s kolegy u videa neuznali branku Sundhera, která padla po odpískání. V následné přesilovce při vyloučení Dlapy vychytal v jejím závěru Laco Jakuba Galvase. V dalším střídání Petr Mrázek trefil pohotovou střelou horní tyč.
V 53. minutě Kohouty podržel Branislav Konrád, když chytil dvě obrovské možnosti Pirátů. Blafák Růžičky a nebezpečnou střelu Vondrky. Olomouc hrozila neustálými brejky, Eberle v jednom z nich našel Vlacha i Laco předvedl skvělý zákrok, stejně jako při samostatné akci Tomáše Mikúše.
 V závěru hráli hosté v šesti, ale domácí přežili i obrovskou šanci Humla a vyhráli 1:0.
"Pro nás to byl velmi důležitý zápas. V první části jsme byli nervózní, Chomutov nás přehrával, ale paradoxně jsme vedli. Ve druhé části se hra vyrovnala, měli jsme tam i dobré šance, bohužel jsme jen nedokázali proměnit. V závěrečné pětiminutovce měli hosté šance, ale podržel nás Branislav Konrád. Za tři body jsme rádi," řekl po utkání asistent trenéra HCO Jan Tomajko.

HC Olomouc1:0Piráti Chomutov
(1:0, 0:0, 0:0)
Branky:11. Vlach (Rašner, J. Galvas).
Rozhodčí:Čech, Polák - Lederer, Tošenovjan.