Středa 24. dubna 2024, svátek má Jiří, venku je 4.5 °C

Mora dokázala otočit zápas s Energií

29.1.2017

Kohouti nastoupili ve 43. kole na domácím ledě s Energií Karlovy Vary. A v první třetině nezačali dobře. Dvě velké šance zůstaly neproměněny, a protože Vary proměnily trestné střílení, šli hokejisté po první třetině do kabin s vedením 1:0. Mora ve druhé části srovnala Vlachem, ale Skuhravý opět poslal do vedení Energii. V závěru vyrovnal Herman. A v prodloužení rozhodl o bodu navíc Miroslav Holec.

Jan Knotek v duelu s Energií v Karlových Varech. Jan Knotek v duelu s Energií v Karlových Varech. Foto: ČTK/Slavomír Kubeš

Do zápasu šla Mora ve stejné sestavě jako v Pardubicích, jen obránci Rašner s Galvasem si prohodili místa. Hned první střídání ukázaly Vary, že do Olomouce nepřijely bránit a Konrád musel nadvakrát uklidnit kotouč, který mu nejprve prošel brankovištěm.
V polovině třetiny se hrálo čtyři na čtyři a Holec našel úplně volného Jakuba Galvase, který ale první extraligový gól nedal. Hosté měli následně přesilovku, nebezpečně pálil Stloukal. Hanáci měli další výbornou šanci opět po akci Holce, který tentokrát vybídl Hermana. I toho vychytal výborný Závorka. Minutu před koncem ujel Beránek Škůrkovi, ten musel faulovat a sudí nařídili trestné střílení. To hostující útočník se štěstím proměnil a hosté šli do kabiny s vedením v zádech.
Do druhé třetiny nenastoupil Petr Strapáč, který dostal pukem při oslabení. Ale záskok ve druhé formaci vyšel dobře, když hned ve 21. vyrovnal Roman Vlach pohotovou dorážkou. Hosté mohli jít do vedení ve 25. minutě, když nejprve nebezpečně pálil Rachůnek a pak se v obrovské šanci objevil bek Dvořák, jehož zakončení dokázal Konrád posunout na tyčku.
Vary byly lepším mužstvem, byly častěji před Konrádem. Hanáci se k ohrožení Závorky dostali zase až ve 32. minutě. Laš našel před brankou Knotka, Závorka zakročil s velkým štěstím. O minutu později se radovali hosté, když Skuhravý odmítl u mantinelu Vlacha a při nájezdu dva na jednoho zakončil nad rameno Konráda.

Třetí část začala Olomouc aktivně, kouč Venera stáhl hru na tři útoky, Tomáš Mikúš trefil při zakončení Závorku do masky. Domácí celek se snažil nabudit i centr Knotek bitkou s Finem Tuominenem.
V polovině třetí části dostali domácí možnost hrát čtyři minuty přesilovku při faulu Duška na Holce, to už byl na trestné i Gorčík. A domácí hned přesilovku využili, když Herman dorazil Vyrůbalíkovu dělovku. Hosté pro změnu dostali v závěru šanci hrát půl minuty dvojnásobnou přesilovku, kterou ještě prodloužil faulem Jaroměřský, a rázem měli hosté do konce utkání dvojnásobnou početní převahu. Hanáci ale padali do střel, a dokázali remízu ustřežit.
V prodloužení mohl rozhodnout domácí Herman, ale tentokrát  Závorku nepřekonal. Až Miroslav Holec rozhodl o bodu navíc pro Olomouc.
"Získali jsme dva body, ale náš výkon nebyl dobrý. Vary nás přehrávaly v první části, ve druhé až na úvod taky. Ve třetí třetině se to z naší strany trošku zvedlo, využili jsme přesilovky a tím jsme si dnes pomohli. Dva body pro nás určitě zisk, ale takhle hrát nemůžeme. Zlomili jsme to bojovností, Honza Knotek hráče bitkou nabudil. Dnes jsme měli štěstí a příště musíme hrát od první minuty. Chtěli jsme získat z obou utkání šest bodů, máme čtyři body," hodnotil zápas asistent trenéra Jan Tomajko.

HC Olomouc3:2HC Energie Karlovy Vary
(0:1, 1:1, 1:0 - 1:0)
Branky:21. Vlach (Holec, Ondrušek), 51. Herman (Vyrůbalík, Škůrek), 64. Holec (Eberle) - 20. Beránek z TS, 33. Skuhravý.
Rozhodčí:Šír, Pavlovič – Flegl, Polonyi.
Vyloučení:9:7, navíc Knotek (Olo) a Tuominen (KV) oba 10 minut.
Využití:2:0
Diváků:3 626.
Sestava HC Olomouc:Konrád – Škůrek, Vyrůbalík, Ondrušek, Jaroměřský, Houdek, J. Galvas, Rašner – Skladaný, J. Knotek, Laš – Eberle, Vlach, Strapáč – T. Mikúš, Herman, Holec - Fořt, Mrázek, Matai. Trenéři: Zdeněk Venera a Jan Tomajko.
Sestava HC Energie Karlovy Vary:Závorka – Dujsík, Harant, Rohan, Sičák, Baldaev, Dvořák, Weinhold – Mikulík, Tuominen, T. Rachůnek – D. Kindl, Skuhravý, Vachovec – Gorčík, Dušek, Stloukal – Flek, Gríger, O. Beránek. Trenéři: Jan Tlačil a Mikuláš Antonik.

NOVÁ AKROPOLIS z.s.

Katalog firem » Vzdělávání a školství » Přednášky, školení, kurzy

Nová Akropolis je filozofická škola, která se věnuje vzdělávání s cílem naučit se žít to, o čem se učíme, a učit se o tom, co žijeme. Přejeme si poklady moudrosti všech dob a civilizac...