Sobota 27. dubna 2024, svátek má Jaroslav, venku je 3.9 °C

Mora remizovala na úvod přípravy s Kometou. V nájezdech zářil Konrád

28.7.2015 aktualizováno 28.7.2015 20:15

Autor: Radek Heloňa

Hokejisté HC Olomouc hráli první přípravný duel. A začali zostra proti Kometě Brno, kterou loni ani jednou neporazili. Kometa navíc přijela vedena bývalým reprezentačním koučem Hadamczikem v plné polní se všemi hvězdami Tonem, Kaberlem, Čiliakem a Hruškou. Kohouti hráli ve více testovací sestavě, hlavně v útoku chtěli trenéři Venera s Dopitou vidět hráče, kteří jsou na Hané na zkoušce. V normální hrací době skončil zápas remízou 3:3. V nájezdech vyhrála Mora 3:0.

HC Olomouc se utkal v prvním přípravném duelu s Kometou Brno. Útočník Petr Kafka se prosadil v nájezdech. HC Olomouc se utkal v prvním přípravném duelu s Kometou Brno. Útočník Petr Kafka se prosadil v nájezdech. Foto: Ondřej Hlaváček

Zápas začala Mora výborně. Prvních pět minut téměř nepustila ze třetiny a jen díky Čiliakovi, který pochytal šance Pekra, Kafky a Jergla hosté neprohrávali. A jak to tak bývá, z prvního útoku bránící se soupeř skóruje. Brnu se to povedlo v 6. minutě, kdy se prosadil jeden z reprezentačních útočníků, které Hadamczik odmítl pustit na kemp do Jihlavy, Tomáš Vondráček. Další branku hostí pak mohl přidat Honejsek, Konrád jeho pokus z mírného úhlu kryl. Další ztrátou pro Moru bylo zranění Mataie, který odkulhal do kabiny po hitu Malce. Pak se vepředu připomněli Hanáci, střelu Skrbka šikovně tečoval Eberle, bohužel, opět tu byl Čiliak.
Ve 12. minutě měli Kohouti i pech, po kiksu Malce našel Eberle Kafku, který pálil jen do tyčky. Na druhé straně chyboval obdobně Rašner, Ton s Hruškou si puk vyměnili a Ton dával do prázdné branky, 0:2. Kohouti sice Brno tlačili, koncovka však byla slabší. Další možnosti měli domácí v přesilovce, ani Zeman na výborného Čiliaka nevyzrál.
Až v 16. minutě to konečně vyšlo. Robin Soudek ukázal, že se v Kanadě nenaučil jen hrát u mantinelu, když si poslal na zem během jednoho střídání zkušené a velké beky Kuboše s Malcem, ale i pálit, v signalizované početní výhodně prostřelil Čiliaka a snížil na 1:2.

Robin Soudek Robin Soudek Foto: Ondřej Hlaváček
Aleš Jergl Aleš Jergl Foto: Ondřej Hlaváček

Druhá třetina začala další tutovkou Mory. Aleš Jergl mířil do odkryté branky, Čiliak ještě stihnul dostat do rány beton. Skórovala však Kometa. Ve 26. minutě se nádherným gólem v přesilové hře blýsknul obránce Richard Stehlík. Ihned odpovědět mohl jediný olomoucký střelec Soudek, ale bekhendový blafák mezi tyče nesrovnal. Kohouti snížili o chvíli později, v přesilovce tečoval nahození Skrbka Jan Eberle. V další přesilovce po pošťuchovačce Škůrka s Koreisem mohl srovnat Zeman, ale nedal, až v dalším střídání se to povedlo Matěji Pekrovi a bylo srovnáno, 3:3. Tak také skončila druhá třetina.

Druhá trefa Mory v podání Jana Eberleho. Raduje se i Petr Kafka, který dobře clonil Čiliakovi. Druhá trefa Mory v podání Jana Eberleho. Raduje se i Petr Kafka, který dobře clonil Čiliakovi. Foto: Ondřej Hlaváček

Třetí část byla opět v herní režii Mory, která tlačila Brno. Dvakrát mohl poslat Hanáky do vedení Soudek, ale nejprve nepřekonal zblízka Čiliaka a pak z úhlu netrefil odkrytou branku. Dobrou příležitost měl také Török, i na něj vyzrála vyrážečka brněnského gólmana. V závěru měli obrovské možnosti domácí Kafka s Eberlem a na druhé straně z trestné lavice ujíždějící Stehlík, ale Čiliak i Konrád měli svůj den. O vítězi tak rozhodovaly samostatné nájezdy. Konrád vychytal Tona, Honejska, Kaberleho, Němce i Svobodu, za Moru sice nedal Soudek, ale pak se trefili Herman, Kafka, nedal Eberle, takže poslední nájezd Adama Zemana už byl jen kosmetický, Zeman dal a Mora vyhrála na nájezdy 3:0.

"Byl to typický první přípravný zápas. Určitě splnil to, co jsme potřebovali. Nastoupila řada nových hráčů i ti, co ještě nemají smlouvu. Nějaký obrázek jsme si udělali, ale budou ještě další zápasy. O výsledek sice šlo, ale nebylo to nejpodstatnější. Bohužel se nám v utkání zranil Jakub Matai a vypadá to, že má poraněné vazy v koleni, uvidíme, jak dopadne vyšetření v nemocnici. Tempo bylo oboustranně docela slušné, byť si kluci na sebe zvykali a bylo vidět, že se ta sehranost postupně zvedala. Atmosféra byla výborná na první duel, určitě přijelo i hodně lidí z Brna, myslím, že mohli být diváci spokojení," hodnotil první zápas sezóny trenér Mory Zdeněk Venera.

HC Olomouc4:3HC Kometa Brno
(1:2, 2:1, 0:0)
Branky:16. Soudek (Jergl), 33. Eberle (Skrbek, Vyrůbalík), 35. Pekr (Vodný), rozh. náj. Herman – 6. Vondráček, 13. Ton (Honejsek), 26. Stehlík.
Rozhodčí:Mikula, Přikryl – Hanzlík, Lukš