Pátek 29. března 2024, svátek má Taťána, venku je 5.1 °C

Mora srazila trápící se Kometu

7.2.2016 aktualizováno 7.2.2016 21:03

HC Olomouc nastoupil ve 44. kole Tipsport extraligy proti Kometě Brno, která přijela s majitelem Liborem Zábranským na lavičce. Po první třetině vedli Kohouti 1:0, skóroval Roman Rác. Ve druhé části navýšili vedení Laš a Húževka. Ve třetí části Mora vedení udržela a porazila Kometu 5:2.

Roman Rác střílí první letošní branku a první do sítě Komety ve 44. kole Tipsport extraligy. Roman Rác střílí první letošní branku a první do sítě Komety ve 44. kole Tipsport extraligy. Foto: ČTK/Luděk Peřina

Kohouti nastoupili ve stejné sestavě jako v Plzni, v brance opět s Tomášem Vošvrdou. Hosté mohli hned v prvním střídání skórovat, Jan Hruška najížděl z boku sám na Vošvrdu, který jeho střelu chytil. Na druhé straně ujel obraně Komety Řípa i na něj brankář vyzrál, Čiliak situaci jednodušší než brankář Hanáků.
V 6. minutě šli Kohouti do vedení, když nahození Matěje Pekra tečoval za Čiliaka Roman Rác. Hosté mohli srovnat hned vzápětí Vondráčkem, ale Vošvrda zachránil. Brno hrálo v závěru třetiny přesilovku, ale šanci si nevytvořili, ba naopak Řípa a v závěru ještě Buc jeli sami na Čiliaka, hostující gólman udržel jednobrankový rozdíl.
Druhou část začali lépe domácí, když Káňa namazal Lašovi a jen pozorná vyrážečka Čiliaka zabránila druhé brance Olomouce. Ve 25. už byla brněnský brankář krátký na střelu Marka Laše zblízka po přihrávce Jakuba Hermana a akci dva na jednoho, kdy ještě vracející Špirko nešťastně posunul puk Lašovi. Pak se chvíli nehrálo, když se Vondráček a čtvrtá pětka Komety pokusili o vyprovokování bitky.
V polovině utkání ujel hostím opět Řípa, položil si beka Brna, Čiliak tentokrát zachránil lapačkou. O minutu později už ale Čiliak kapituloval, když Mikúš nachytal puk Peteru Húževkovi a ten zvýšil na 3:0. Kometa mohla snížit po chybách Laše a Vošvrdy, ten však svoji chybu napravil, když chytil Kováčikovu dělovku. Po druhé třetině vedli Hanáci 3:0.

Martin Vyrůbalík napadán brněnským útočníkem. Martin Vyrůbalík napadán brněnským útočníkem. Foto: ČTK/Luděk Peřina

Třetí část hry začala Kometa přesilovkou, v jejím závěru opět vychytal Kováčika Vošvrda. Ve 48. minutě hosté z ojedinělé akce snížili. Kaberle našel před brankou volného Tona, jehož první ránu Vošvrda vyrazil, na dorážku už byl krátký. V dalším střídání chyboval Perk a Vošvrda fantastickým semaforem udržel dvoubrankový náskok.
V polovině třetiny hráli Kohouti přesilovku a Matěj Pekr ji po sedmi vteřinách parádní ranou po horní tyč využil. Brno snížilo v 53. minutě, když Němec dorazil Kováčikovu střelu. Pak hrála Mora přesilovku, ale Staněk namazal Tonovi a ten uháněl sám na Vošvrdu, který zachránil. Na druhé straně zahodil obrovskou šanci Mikúš, když trefil tyč do odkryté branky Ondruškovu dorážku chytil skokem ala Plánička Čiliak. V závěru se přece jen ještě trefil Michal Vodný a stanovil konečný stav na 5:2. V závěru ještě Kometa vyprovokovala bitku, ve které ale jasně na body porazil Ondrušek Vondráčka.
"V první třetině jsme nehráli moc dobře, nastartovali jsme špatný výkon hned v první minutě, kdy jsme nabídli soupeři laciný protiútok dva na jednoho. Podržel nás brankář Vošvrda. Dali jsme šťastný první gól, který nám hodně pomohl a uklidnil nás. Ve druhé třetině jsme podali velmi dobrý výkon. Byli jsme lepší a vytěžili z toho dva góly. Ve svém úsilí jsme z mého pohledu poněkud polevili v poslední třetině, kdy nás zmrazil první gól Komety. V této části hry nás soupeř přestřílel. Byli jsme v dnešním utkání produktivní, tolik gólů jsme v předcházejících zápasech nedávali. Myslím si, že právě naše produktivita rozhodla," zhodnotil zápas Jan Tomajko.

HC Olomouc5:2HC Kometa Brno
(1:0, 2:0, 2:2 )
Branky:6. Rác (Pekr, Vyrůbalík), 25. Laš (Herman), 29. Húževka (Mikúš), 50. Pekr (Houdek, Holec), 59. Vodný (Eberle, Řípa) - 48. Ton (Kaberle, Kováčik), 53. Němec (Kováčik).
Rozhodčí:Fraňo, Mrkva - Barvíř, Blümmel.
Vyloučení:5:4, navíc Ondrušek 10 min - Kováčik, Vondráček (Brno) DKU.