Pátek 29. března 2024, svátek má Taťána, venku je 5.5 °C

Kohouti mají skvělý víkend. Po Vítkovicích porazili i Kometu

15.1.2017 aktualizováno 16.1.2017 06:42

Hokejisté HC Olomouc nastoupili ve 39. kole Tipsport extraligy v DRFG Aréně, kde má svoje sídlo brněnská Kometa. Po první třetině byl stav remízový, když vedení Brna srovnal v přesilovce Skladaný. Ve druhé části poslal Kohouty do vedení Marek Laš a ve třetí jej navýšil parádním zakončením Miroslav Holec. Kohouti vyhráli v Brně nad Kometou 3:1.

Kohouti se nevzdávají a zůstavají v boji o první desítku. Vyhráli v Brně 3:1. Kohouti se nevzdávají a zůstavají v boji o první desítku. Vyhráli v Brně 3:1. Foto: Archív

Kohouti nastoupili ve vítězné sestavě z duelu s Vítkovicemi, Kometě chyběli elitní útočníci Erat se Zaťovičem a obránce Kováčik, ale vrátili se forvardi Čermák s Káňou.
Do vedení se dostala brzy Kometa, když se střela obránce Třška přes hřbet Konrádova betonu odrazila do tyčky, a od ní ke smůle Mory o pár centimetrů za brankovou čáru. Hanáci ale rychle odpověděli. Při vyloučení Vojtěcha Němce se s přispěním teče obránce Němce trefil za záda Čiliaka František Skladaný.
Nepříjemnost se odehrála v 15. minutě, když po souboji s Káňou odešel do kabiny, s bolestivým výrazem a držíce si rameno, Juraj Mikúš. Tři minuty před pauzou měl dobrou příležitost Jakub Herman, nadvakrát zkoušel pálit přes mladého Zábranského, druhý pokus jen stěží lapil Čiliak. Na druhé straně měl Konrád trable s Dočekalovým pokusem.
V samotném závěru se ještě chytili do klinče Holec s Čermákem a oba vyfasovali čtyři minuty na trestné lavice. První třetina skončila 1:1.
Ve druhé třetině šli Hanáci v Brně dokonce do vedení. Jan Knotek poslal prostorovou přihrávku do obranného pásma domácích, kterou si našel Marek Laš a poslal jej mezi betony Čiliaka. Kohouty branka nakopla, měli převahu i další přesilovku, ale v zakončení to nevycházelo.
Ve 34. minutě hrálo Brno téměř minutu a půl při vyloučeních Hermana s Ondruškem. Při ráně Ondřeje Němce měl Konrád štěstí, puk šel nahoru od horní tyče. A zbytek dvojnásobného oslabení hosté ubránili. Větší šance si Kometa vypracovala až po přesilovce, Konrád vychytal Kvapila. Z brejku mohl zvýšit Roman Vlach, bekhendový blafák ale nedokázal dostat nad lapačku Čiliaka. Po druhé části vedli Hanáci 2:1.

Třetí část opět začala aktivněji Olomouc a DRFG arénou se opět začal ozývat pískot nespokojených diváků. Ve 47. minutě byl blízko třetí branky Jakub Herman, ale ani po dvou pokusech domácího gólmana nepřekonal.
V 51. minutě už vedla Mora 3:1, když ujeli Tomáš Mikúš s Miroslavem Holcem a hráč s číslem 10 na dresu parádně pod víko nedal Čiliakovi žádnou šanci. Brno zkusilo v závěru hru v šesti bez brankáře. Tomáš Fořt poslal puk těsně vedle prázdné branky. Domácí měli ještě tutovku, Vojtěch Němec pálil zblízka nad, ale Mora už si třetí vítězství na ledě soupeře nedala vzít.
"Bylo to od nás ubojované, nám nezbývá nic jiného než makat a hrát zápas od zápasu. S Vítkovicemi jsme sice vyhráli, ale před tím jsme nehráli dobře. V utkání jsem se snažil hrát do těla, protože mi trenéři vyčítali, že hraju málo důrazně, tak jsem se o to snažil. A z toho vyplynula i ta potyčka s Čermákem. U třetí branky jsem dostal puk dobře do bekhendu, tak jak jsem chtěl a snažil jsem se dát puk nahoru, a vyšlo to," řekl po utkání střelec třetího gólu Miroslav Holec.
A jak viděl zápas asistent trenéra Venery Jan Tomajko?
"Jsme maximálně spokojeni s výsledkem i naší hrou. Dlouho jsme venku nevyhráli za tři body. Rozhodující bylo, že jsme přežili oslabení tři na pět ve druhé třetině a odskočili soupeři na jeden gól. Třetí třetinu jsme odehráli výborně z obrany. Dvě vítězství po sobě jsou pro nás vzpruhou. Ale nemůžeme si výskat. Musíme se soustředit na další zápasy. Každý bude pro nás nyní nejdůležitější v sezoně."

HC Kometa Brno1:3HC Olomouc
(1:1, 0:1, 0:1)
Branky:3. Trška (L. Čermák) - 9. Skladaný (J. Mikúš, Vyrůbalík), 24. Laš (J. Knotek, Vyrůbalík), 51. HOlec (T. Mikúš).
Rozhodčí:Hribik, Šír - D. Jelínek, Pešek.