Úterý 16. dubna 2024, svátek má Irena, venku je 6.3 °C

Mora získala s Kometou jen dva body a jde do play-out

3.3.2017

Detektivka s názvem "Kdo se probojuje do předkola play-off" měla vyústění v posledním, 52. kole základní části hokejové Tipsport extraligy. Po první třetině vedli Kohouti brankou Jaroměřského 1:0. Ve druhé části Kohouti náskok udrželi. Ale ve třetí srovnal Dočekal a Mora kýžené tři body nezískala. Ale i kdyby zvítězila, postoupila by Plzeň, která uhrála potřebný bod na Spartě. O bodu navíc pro Moru rozhodly samostatné nájezdy.

Jan Knotek před brankou Čiliaka tečuje střelu Davida Škůrka. Jan Knotek před brankou Čiliaka tečuje střelu Davida Škůrka. Foto: Jaroslav Ožana

Mora nastoupila ve vítězné sestavě z utkání ve Vítkovicích. Brnu chyběli zranění Štencel, Krejčík, Zaťovič, Čermák a Erat. Už v prvním střídání mohly jít oba týmy do vedení. Olomouc začala střelou Škůrka a tečí Knotka. Kometa byla blíže gólu. Haščák dorážel v pádu do odkryté branky, Konrád skokem a lapačkou zachránil čisté konto. Ve 3. minutě ujel obraně hostí Skladaný, dostal se před beka hostí a zakončil. Čiliak dokázal puk ramenem vytěsnit vedle branky.
Po rychlém začátku tempo hry opadlo, hra byla často přerušovaná, až ve 14. minutě mohl skórovat po pasu Eberleho Sundher, ale Čiliak zázračně zachránil. O minutu později už byl brankář Brna krátký na dělovku Jana Jaroměřského od modré čáry. Po první třetině vedla Olomouc 1:0.
Druhou část začala tlakem Kometa, Kvapil trefil skrytou ranou z úhlu horní tyč Konrádovy branky. Olomouc rychle odpověděla, po ráně Jaroměřského jen těsně minul prázdnou branku Sundher. Herman v další šanci v dorážce trefil Čiliakův beton.
Ve 25. minutě ujel domácím Hruška, i Konrád předvedl parádní zákrok. A vyznamenal se i při akci Dočekala, který se prosadil přes olomouckého beka. Ve 33. minutě zvýšila Olomouc na 2:0. Akci dva na jednoho zakončil Roman Vlach se štěstím o odrazem o obránce Bartejse do branky.
Dvě minuty před koncem druhé části Brno v přesilovce snížilo. Rána Ondřeje Němce se od tyčky odrazila do branky.

Roman Vlach s pomocí beka Komety Brno Bartejse dává druhý gól Kohoutů. Roman Vlach s pomocí beka Komety Brno Bartejse dává druhý gól Kohoutů. Foto: ČTK/Jaroslav Ožana

Třetí část hry začala pokračující přesilovkou Hanáků, ale bez využití. Olomouc hrála hlavně poctivě dozadu, ale Kometa byla stále nebezpečná. Ve 46. minutě dali Hanáci branku, ale rozhodčí těsně před dorážkou Sundhera zapískal a gól neuznal. O minutu později hosté z brejku přesnou trefou Dočekala vyrovnali.
V 50. minutě tancoval puk po střele Rašnera po brankové čáře Komety, rozhodčí konzultovali situaci s videorozhodčím, který branku neuznal. Olomouc zkusila v závěru hru bez brankáře, ale třetí branku vsítit už nedokázala. Po základní hrací době skončilo utkání remízou 2:2. V prodloužení gól nepadl, a tak rozhodly nájezdy. První proměnil Vlach, za hosty nedal Haščák. Ve druhé sérii neskórovali Sundher i Kvapil. O bodu navíc pro Olomouc rozhodl Jan Eberle.

HC Olomouc4:3HC Kometa Brno
(1:0, 1:1, 0:1 - 0:0)
Branky:15. Jaroměřský (Burian), 33. R. Vlach (Herman), rozh. SN R. Vlach – 38. O. Němec (Brabenec, Kvapil), 47. Dočekal (Mallet, M. Nečas).
Rozhodčí:Hejduk, Mrkva – Barvíř, Blümel.