Sobota 20. dubna 2024, svátek má Marcela, venku je 9.6 °C

Mora po parádním výkonu přejela Kometu

2.12.2016

Kohouti nastoupili v posledním utkání první poloviny základní části proti Kometě Brno. Ta přijela s uzdravenými Eratem a Ondřejem Němcem. V první části domácí vedli trefou Strapáče, ale hosté ihned vzápětí srovnali Eratem. Kohouti rozhodli ve druhé části, když dali tři branky. Mora porazila Kometu 5:2.

Kohouti odehráli proti Kometě v derby parádní zápas. Soupeři nedali šanci a jasně jej přehráli. Snad Mora na výkon s Kometou naváže i v dalších zápasech. Kohouti odehráli proti Kometě v derby parádní zápas. Soupeři nedali šanci a jasně jej přehráli. Snad Mora na výkon s Kometou naváže i v dalších zápasech. Foto: Jan Procházka

Mora nastoupila v očekávané sestavě, Kometa naskočila s Eratem a Vojtěchem Němcem, v brance s mladým Vejmelkou. Po opatrném začátku si první šanci vypracovali hosté, když měl Konrád nečekaně moc problémů s překvapivým pokusem Kvapila.
Kohouti odpověděli Jaroměřského nahozením, které tečoval Strapáč a Vejmelka vyrazil puk, ani nevěděl jak. V osmé minutě zkoušel Vejmelku bekhendem Holec a dorážkou Tomáš Mikúš. Brněnský brankář dvakrát hodně podržel svůj tým. V další olomoucké šanci Ostřížek sám před Vejmelkou hledal volného Eberleho, obrana Brna včas zasáhla. Další nadějnou akci zakončoval Strapáč. Mora napadala Kometu vysoko v obranném pásmu a hosté měli velké potíže s rozehrávkou.
Ve hře 4 na 4 se pak Hanáci tři minuty před koncem dostali do vedení. Ránu Ondruška tečoval Strapáč a Vejmelka byl bez šance. Ale podobně na tom byl v pokračující hře ve čtyřech na obou stranách domácí gólman Konrád proti ráně Erata, který ji otřel o tyčku a srovnal.
Ve 23. minutě opět domácí vedli. Tomáš Mikúš vyhodil puk dloubáčkem k útočné modré, kde ho přiťuknul Holec Juraji Mikúšovi. Ten objel, tísněn bekem branku, a zasunul za Vejmelku, který se nestačil k tyčce dostat včas.
O chvíli později využila Olomouc přesilovku, když Skladaný tečoval nahození Juraje Mikúše, a bylo to 3:1. Kometa pak začala být agresivnější a zápas se začal drobit šarvátkami. Olomouc odpověděla hokejově, když parádní akci Buriana zakončil trefou pod horní tyčku Herman.

Mora porazila Kometu 5:2. Kohouti hráli výborně dozadu a vepředu kromě šancí, přidali konečně i góly. Mora porazila Kometu 5:2. Kohouti hráli výborně dozadu a vepředu kromě šancí, přidali konečně i góly. Foto: Jan Procházka.

Třetí třetina začala přesilovkou Komety, která se dohrávala ještě z druhé části, když Čermák vrátil odraženou střelu Gulašiho od mantinelu do branky.
Tříbrankové vedení mohl vrátit Kohoutům Holec, netrefil mezi betony brněnského gólmana. Závěr si pak Mora hlídala, aby po výborném výkonu zdolala favorizovanou Kometu. V závěru zkusili hosté power-play, ale domácí se ubránili a Vyrůbalík korunoval výhru Olomouce trefou do prázdné branky.
"Začátek byl pro nás těžký, protože se nám nedaří, ale Kometa taky nyní nemá nějakou velkou formu. V první třetině jsme hráli dobře, ale skončila remízou. Nicméně jsme si začali více věřit a ve druhé části jsme rozhodli. Výborně jsme dnes bruslili, když Kometa neměla čistý puk, forčekovali jsme, když měla klidnou rozehrávku, spíše jsme se zatáhli, protože šikovných hráčů tam mají opravdu hodně. Věřím, že nás tento výkon nakopne, nesmíme ho nějak přeceňovat, ale už se soustředit na další zápas. U mojí branky jsem cítil beka na zádech, viděl jsem, že je brankář vyjetý, tak jsem zkusil objet branku a vyšlo to," hodnotil zápas nejlepší hráč duelu Juraj Mikúš.
A jak viděl utkání kouč Mory Zdeněk Venera? "Nám to dnes vyšlo po všech stránkách, rozhodli jsme ve druhé části, kdy jsme dali tři branky. Nezlomila nás ani první třetina, kdy jsme byli lepší, ale Martin Erat to tam nádherně trefil. Ale mužstvo šlapalo dál. Když jsme dali druhý gól, tak se mužstvo uklidnilo a dokázali jsme to v klidu odehrát."

HC Olomouc5:2HC Kometa Brno
(1:1, 3:0, 1:1)
Branky:17. Strapáč (Ondrušek, Eberle, 23. J. Mikúš (M. Holec, T. Mikúš), 26. Skladaný (J. Mikúš, Vyrůbalík), 36. Herman (Burian), 59. Vyrůbalík – 18. Erat (Štencel, O. Němec), 42. Čermák (Gulaši, Trška).
Rozhodčí:Hejduk, Úlehla - Tošenovjan, Hlavatý.