Pátek 26. dubna 2024, svátek má Oto, venku je 12.1 °C

Po Kometě si do plecharény přijel pro výprask i Litvínov

4.12.2016

Kohouti po výhře nad Kometou a výborném výkonu chtěli potvrdit fazónu proti třetímu Litvínovu. Mora vletěla do zápasu výborně, po první části vedla po trefách Holce a Knotka 2:0. Ve druhé třetině přidali Kohouti další tři góly, a bylo to o pět branek. Ve třetím dějství se skóre ustálilo na výsledku 7:1 pro Moru, která přidala do tabulky další tři body.

Hokejisté Olomouce po parádním střeleckém výkonu vyprovodili Litvínov domů sedmi brankami. Hokejisté Olomouce po parádním střeleckém výkonu vyprovodili Litvínov domů sedmi brankami. Foto: Jan Procházka

Trenéři Mory udělali oproti utkání s Brnem jednu změnu, když v obraně nahradil Tomáše Houdka Jakub Matai. Hanáci začali zostra, už v deváté vteřině se sám před Hübla dostal Skladaný, hostující brankář výborně zasáhl.
Ve 2. minutě už Olomouc vedla. Juraj Mikúš oslovil v šanci bratra Tomáše, toho ještě Hübl vychytal, ale na dorážku Holce už byl krátký. Litvínov poprvé ohrozil Konráda o dvě minuty později, střela Pavelky nepříjemně trefila olomouckého gólmana do masky. V další dobré možnosti poslal Martin Hanzl puk těsně nad horní tyč.
Verva byla blízko vyrovnání při přesilové hře ve 14. minutě, Černý tečoval ránu Sörvika, Konrád se štěstím ránu vykryl tělem. V poslední minutě pak domácí navýšili vedení, když parádní přihrávku Skladaného zužitkoval Knotek.
I druhou část začali domácí obrovskou šancí, tentokrát se sám před Hüblem objevil Laš, hostující brankář vyrazil koncem betonu. Ve 22. minutě už to vyšlo, kombinaci třetí formace zakončil důrazem v brankovišti Strapáč. O minutu později mohl navýšit vedení Marek Laš, který jel trestné střílení, Hübl byl však úspěšnější. Hosté dostali stejnou šanci ve 28. minutě, exekuce se ujal Gerhát, ale i tentokrát byl úspěšnější brankář, Konrád si počkal na Gerhátův pokus o „Forsberga“.
V polovině utkání pak zvýšil už na 4:0 odkrytou ranou od modré čáry Jakub Matai. Hübl byl v neustálé permanenci, o minutu později chytil další samostatný nájezd, tentokrát Holce. Litvínov mohl první branku vsítit Viktorem Hüblem, ten už překonal kličkou Konráda, jehož v brankovišti obětavě zastoupil bek Škůrek a puk vyrazil.
Ve 36. minutě už to bylo 5:0, když si Juraj Mikúš počkal na ideální moment pro zakončení a poslal touš přesně nad Hüblovu vyrážečku. Šestou branku mohl přidat v přesilovce Strapáč, v obrovské šanci přestřelil prázdnou branku Vervy.

Hokejisté Litvínova se marně bránili atakům olomouckých forvardů. Hokejisté Litvínova se marně bránili atakům olomouckých forvardů. Foto: Jan Procházka

Třetí třetina opět začala pro domácí ideálně. Marek Laš dorážkou zvyšoval na 6:0. Gólostroj pokračoval dál, v dalším střídání skóroval Eberle a domácí tribuny začali skandovat „deset“.
Litvínov dostal šanci na snížení ve dvojnásobné přesilovce, kterou hrál minutu a čtyřicet vteřin. Využili nakonec až klasickou přesilovku, kdy puk odražený od horní tyče vrátil do branky Hořava.
"Zdaleka to nebylo tak jednoznačné, jak vypadá výsledek. Pro nás jsou podstatné tři body, dneska se moc nebránilo, Braňo Konrád měl v úvodu také dva zákroky, ve druhé části chytil trestné střílení. Zákroků měl více než brankář Vervy Hübl. Je dobré, že nám to tam napadalo, diváci si to konečně užili. Ale jsou to pořád jen tři body, a musíme jich získat ještě hodně. Není důvod usínat na vavřínech," řekl k utkání kouč Mory Zdeněk Venera.

HC Olomouc7:1HC VERVA Litvínov
Branky:2. Holec (T. Mikúš, J. Mikúš), 20. Knotek (Skladaný), 22. Strapáč (Eberle, Matai), 29. Matai (Skladaný), 36. J. Mikúš (Holec, Matai), 41. Laš (Skladaný), 42. Eberle (Ostřížek, Rašner) – 49. Hořava (Reichel, Trávníček).
Rozhodčí:Šír, Pavlovič - Blümel, Zavřel.