Čtvrtek 18. dubna 2024, svátek má Valérie, venku je 10 °C

Mora po pěti utkáních konečně vyhrála

23.10.2016

Hokejisté HC Olomouc chtěli na domácím ledě v 15. kole Tipsport extraligy konečně zlomit sérii porážek, která už byla před tímto utkání na čísle pět. Hanáci hostili Bruslaře z Mladé Boleslavi. Po dvou třetinách vedli Kohouti po trefách Eberleho a Knotka 2:1. Vedení Mora ve třetí části vedení udržela a po pěti porážkách se konečně radovala z výhry.

Obránce HCO Tomáš Houdek na rozbruslení. Obránce HCO Tomáš Houdek na rozbruslení. Foto: Jan Procházka

Trenéři Venera s Tomajkem neměnili sestavu z Litvínova, která vybojovala bod za remízu 2:2 a porážku 2:3 v nájezdech. První možnost ke skórování tak měli Hanáci. Skladaný v 5. minutě napřáhl už téměř od červené, ale Lukáš jeho dělovku jen vyrazil před dojíždějícího Hermana, který opět vyprášil Lukášovy betony.
V závěru třetiny byl blízko ke srovnání Hyka po Klepišově pasu, mířil těsně mimo. Pět minut před koncem první části hráli při vyloučení Vampoly první přesilovku taky domácí. A mohli jít do vedení, kdyby Skladaný lépe trefil parádní přihrávku Juraje Mikúše zpoza branky.
Vampola pak kuriózně fauloval ještě stojící ve vrátkách trestné lavice a další početní převahu už domácí využili. Eberle tečoval za záda Lukáše Staňkovu střelu. A doslova v poslední vteřině mohl zvýšit po Mikúšově výzvě Matai, také on nezamířil mezi tyče.
Kohouti začali druhou třetinu zostra. Marek Laš byl sám před Lukášem, měl ještě možnost nahrát Mikúšovi, volil zakončení, avšak hostující brankář byl opět úspěšnější. Laš měl další příležitost ve 28. minutě, opět však zazářil Lukáše, stejně jako proti dorážce Knotek.
Olomouc rychle odpověděla. Jan Knotek střelou přes beka prostřelil Lukáše. První pětka Olomouce si téměř každé střídání vytvořila gólovku, po akci Knotka si puk šikovně stáhnul Juraj Mikúš, ovšem i jeho zradila přesnost zakončení. Nevyužité šance musely Hanáky mrzet, ve 32. minutě totiž srovnal při hře 4 na 4 z brejku parádním blafákem Hyka. Olomouc rychle odpověděla. Jan Knotek střelou přes beka prostřelil Lukáše.
Ve třetí části pokračovali domácí ve velkém tlaku, vynikající Lukáš odolal dvěma přesilovkám i pokusům Knotka s Eberlem a Jerlgem v rovnovážné hře. Na druhé straně málem srovnal z ojedinělého brejku Jiránek, Konrád zachránil betonem. V závěru Mora již držela výhru a po pěti zápasech bez výhry se jí to konečně povedlo.
"Bylo to vydřené vítězství, moc jsme ho potřebovali. Zasloužili jsme si dnes po takovém výkonu vyhrát, zlomový byl gól Knotka ihned po vyrovnání Mladé Boleslavi. Góly dáváme ale strašně těžko. Body konečně máme a snad se produktivita zvedne, protože kdybychom dali aspoň jednu šanci, nemuseli jsme se v závěru obávat o ztrátu vítězství. V předchozích duelech jsme hráli dobře, dostávali jsme docela smolné branky. Nějak jsme porážky nepočítali. Když se mužstvo snaží, nevyhraje, tak to člověk nehodnotí tak negativně," hodnotil zápas kouč HCO Zdeněk Venera.

HC Olomouc2:1BK Mladá Boleslav
(1:0, 1:1, 0:0)
Branky:17. Eberle (Staněk, Ostřížek), 33. Knotek (Rác) – 32. Hyka (Stříteský).
Rozhodčí: Pešina, Horák – Barvíř, Blümmel.