Pátek 19. dubna 2024, svátek má Rostislav, venku je 10.1 °C

Kanaďan Sundher rozhodl duel s Plzní

5.2.2017 aktualizováno 5.2.2017 20:09

Ve 45. kole Tipsport extraligy přijela na Hanou HCŠkoda Plzeň s elitním kanonýrem soutěže Dominikem Kubalíkem. Mora namlsala diváky výhrou na Spartě, snížila ztrátu na desítku na tři body, proto potřebovala doma zdolat i Indiány. Po první části vedli domácí po trefě Davida Škůrka, hosté srovnali ve druhé části Indrákem. Dvě a půl minuty před koncem pálil od modré Galvas a Sundher tečoval puk za záda Machovského. Definitivu přidal do prázdné branky Roman Vlach.

Kevin Sunder rozhodl utkání s Plzní. Dvě a půl minut před koncem tečoval střelu Jakuba Galvase, pro kterého to byl první extraligový bod. Kevin Sunder rozhodl utkání s Plzní. Dvě a půl minut před koncem tečoval střelu Jakuba Galvase, pro kterého to byl první extraligový bod. Foto: www.hc-olomouc.cz/Karolína Martínková

HCO nastoupil ve vítězné sestavě, která vyhrála na Spartě. První možnost si vypracovali hosté, když si vyjel na obhlídku obranného pásma Olomouce Kracík a Konrád měl co dělat, aby jeho bekhend vyrazil. Hanáci odpověděli ve třetí minutě, kdy zakončoval rychlou akci Tomáš Mikúš, i Machovský měl zahřívací zákrok za sebou.
V 15. minutě hráli domácí přes půl minuty pět na tři při faulech Kodýtka a Frühaufa. Dvě vteřiny před vypršením prvního trestu se od modré trefil David Škůrek. V 9. minutě spálil obrovskou šanci Miroslav Holec, když obehrál blafákem Machovského, ale bekhendem už nedokázal puk dostat do branky.
V polovině třetiny měl vyrovnání na hokejce Lev, Konrád fantastickým zákrokem vyrazil. Olomouc pak ubránila oslabení při vyloučení Hermana a pět minut před pauzou byl blízko druhé branky Jakub Kotala. Při dorážce těsně minul odkrytou plzeňskou klec. Po první třetině vedla Mora 1:0, ale zřejmě přišla o zraněného Tomáše Houdka, který odešel do kabiny po zákroku Kodýtka.
Druhou třetinu otevřela domácí přesilovka při vyloučení Kracíka. Machovský si rány Laše i Škůrka pohlídal a hosté se ubránili. Plzeň zahrozila ve 25. minutě, kdy Kubalík a Kratěna zakončovali přihrávky svého centra Kracíka, Konrád také svůj tým podržel. Indiáni soupeře zatlačili, další šanci měl opět Kratěna, tentokrát minul. Vyrovnaní ale nakonec přišlo, když se ve 32. minutě trefil Indrák. Kohouti ohrozili Machovského až ve 37. minutě, Mrázkova střela šla těsně nad branku.

Branislav Konrád držel ve druhé třetině dlouho čisté konto, překonal ho až Indrák. Branislav Konrád držel ve druhé třetině dlouho čisté konto, překonal ho až Indrák. Foto: ČTK/Luděk Peřina

DO třetí části hry domácí vstoupili aktivněji, Eberle našel zadovkou Sundhera, jehož střelu vyrazil rozklekem Machovský. Hosté odpověděli akcí první pětky a bekhendovým zakončením Kubalíka.
Šest minut před koncem poslal do šance beka Rašnera Kanaďan Sundher, olomoucký obránce trefil tyč. Dvě a půl minuty před koncem rozhodla střela Jakuba Galvase, kterou tečovala posila Sundher. Hosté odvolali minutu před koncem brankáře a hráli v šesti, ale Vlach trefou do prázdné branky rozhodl o definitivní výhře Hanáků.
"Neměli jsme dobrý úvod, pak jsme hru srovnali, díky přesilovce jsme vedli. Ve druhé třetině nás ale Plzeň předčila, inkasovali jsme naštěstí jen jednou. Ve třetí části jsme opět vyrovnali hru a v závěru jsme byli šťastnější. Musíme nyní body sbírat hlavně doma, kde jsme před tím docela ztráceli. Souhlasím s tím, že to bude boj o play-off až do posledního kola," řekl po utkání asistent trenéra HCO Jan Tomajko.
"Celkově jsme odehráli slušné utkání, chytili jsme i začátek, ale přišla vyloučení, která soupeř potrestal. Ve druhé třetině jsme vstoupili opět velmi dobře, byli jsme lepší na puku, měli jsme pohyb, vyrovnali jsme, ale další šance jsme neproměnili nebo je pochytal výborný brankář domácích. Ve třetí třetině přišla v závěru povedená střela domácích, tečovaná. Těžce se mi to hodnotí, nechce se mi říkat, co bych neměl. Hráči makali do poslední chvíle, hráčům nic vytknout nelze. Musíme se připravit na další zápas, bude to boj až do konce o play-off. Jsme na to připravení, jen psychicky odolný tým to zvládne," hodnotil duel plzeňský asistent Ladislav Čihák.

HC Olomouc3:1HC Škoda Plzeň
(1:0, 0:1, 2:0)
Branky:7. Škůrek (Vlach, Laš), 58. Sundher (Galvas, Jaroměřský), 60. Vlach – 32. Indrák (Stach, D. Kubalík).
Rozhodčí: Hodek, Mrkva – Gebauer, Lederer.