Pátek 26. dubna 2024, svátek má Oto, venku je 8.8 °C

Kohouti poslali Trenčín domů s pěti góly

30.8.2016 aktualizováno 31.8.2016 06:49

Kohouti hráli poslední domácí a předposlední přípravné utkání před startem extraligy. V plecharéně hostili Duklu Trenčín. Po první třetině vedla Mora díky trefám Staňka s Hermanem 2:0. Ve druhé třetině navýšil vedení Miroslav Holec. Ve třetí části skórovali Juraj Mikúš, znovu Herman, a Kohouti tak poslali Trenčín domů s nadílkou.

Juraj Mikúš v obranné práci proti Mountfieldu. Vypadá to, že by bratr Tomáše Mikúše mohl v Olomouci na zkoušce uspět. Juraj Mikúš v obranné práci proti Mountfieldu. Vypadá to, že by bratr Tomáše Mikúše mohl v Olomouci na zkoušce uspět. Foto: Jan Procházka

Mora nastoupila do utkání s Falterem v brance, poprvé s kompletní obranou (až na Rašnera) a v útoku s Holcem v první formaci. Nenastoupili Matai, Řípa a Fořt.
První možnost na skórování měli hosté. Při přesilovce za faul Strapáče se sám před Falterem objevil Pardavý, ale puk nepustil do sítě právě Falter svým betonem. Pak Dukla špatně střídala, a Olomouc využila početní převahu ranou Robina Staňka od modré.
Kohouti měli více ze hry a svůj tlak korunovali minutu před koncem první třetiny. Jakub Herman projel celé hřiště a před brankou byl faulován. Rozhodčí nařídil trestné střílení, které přerovský rodák proměnil šikovným bekhendovým blafákem. Do kabiny šla Mora s vedením 2:0.
Ve druhé části pokračoval tlak domácích, ve 24. minutě byl sám před Cháberou Tomáš Mikúš, na druhé straně nevyzrál na Kanaďan Veilleux na Faltra.
V polovině duelu se do dvou šancí dostal Anatolij Protasenja, Chábera puk do branky nepustil. Běloruský obr si vynutil faul obrany Trenčína a Mora hrála další přesilovku. V ní byl sám před brankou Vyrůbalík, ale místo střely hledal lépe postaveného protihráče. V pokračující převaze ještě dorážel sám před brankou Knotek. Samostatný únik nevyužil Burian, jenž bekhendový blafák nedotáhl. Moru mohli nevyužité šance mrzet. Na druhé straně netrefil Veilleux, který dělal obraně Mory svým důrazem problémy, a Kalináč trefil tyč.
Kohouti nakonec dali branku až v závěru. Miroslav Holec nakopl motory kolem stojícího beka hostí a zvýšil na 3:0.

Jakub Galvas (s košíkem) se v sedmnácti letech dere do sestavy Mory. Jakub Galvas (s košíkem) se v sedmnácti letech dere do sestavy Mory. Foto: Jan Procházka

Třetí třetina začala spoluprací bratrů Mikúšů na čtvrté gólové trefě Mory. Tomáš Mikúš Cháberu nepřekonal, ale Juraj dorážkou dostal puk nad vyrážečku českého brankáře v dresu slovenského týmu.
Dukla se dostala do další šance dalším českým hráčem. Bývalý útočník HC Olomouc Radek Dlouhý trefil jen Faltra. Populárního "bůra" pak pro fanoušky Mory trefil po akci Protasenjy Jakub Herman.
Sedmi minut před koncem se snažil vyprovokovat Kanaďan Veilleux bitku, když krosčekoval Ondruška a pak se pustil do Juraje Mikúše. K bitce nakonec nedošlo a na trestnou putovali J. Mikúš a Veilleux.
Juraj Mikúš po návratu z trestné lavice nahrál do šance bratru Tomášovi, ten odkrytou část branky netrefil. Slováci nedali obrovskou šanci, dvě minuty před koncem vychytal Falter parádním zákrokem Pardavého. V závěru se domácí tým ubránil i přesilovce hostí po faulu Vyrůbalíka a pak i Houdka.
"Hráli jsme dobře, měli jsme dobrý pohyb, drželi jsme se na puku, navíc jsme si vytvořili hodně šancí. Myslím si, že jsme jich mohli využít i víc. Byl to dobrý výkon, ale až v pátek 9. září se ukáže, jak na tom jsme. Z porážek ani výher v přípravě bych nedělal velké závěry. Martin Falter vychytal několik šancí Trenčína, a kdyby tam neměl ty zákroky, s nulou by to nebylo. Co se týká Juraje Mikúše a jeho setrvání, budeme vědět víc zítra (ve středu)," řekl k zápasu asistent trenéra HCO Jan Tomajko.

HC Olomouc - HC Dukla Trenčín 5:0 (2:0, 1:0, 2:0)

Branky a nahrávky: 6. Staněk (Škůrek), 19. Herman (TS), 40. Holec (Galvas), 42. Mikúš J. (Mikúš T., Skladaný), 52. Herman (Protasenja).
HC Olomouc: Falter (Konrád) – Vyrůbalík, Skrbek, Staněk, Houdek, Ondrušek, Škůrek, Galvas, Jaroměřský – Laš, Knotek, Holec – Strapáč, Ostřížek, Eberle – T. Mikúš, J. Mikúš, Skladaný – Burian, Herman, Protasenja.
HK Dukla Trenčín: Chábera (Kutej) – M. Novák, Drgoň, Albers, Bohunický, Hatala, Ryzák, Holenda, Šefčík – Pardavý, Veilleux, Hlinka – Ručkay, Kalináč, Gašparovič – D. Novák, Dlouhý, Sojčík – Špankovič, Švec, Briestenský.