Sobota 20. dubna 2024, svátek má Marcela, venku je 9.6 °C

Třinec udržel na Hané neporazitelnost

27.9.2016

Hokejisté HC Olomouc, momentálně čtvrtý tým extraligy, hostili v 7. kole nejvyšší hokejové soutěže vedoucí Třinec, který zatím v sezoně neprohrál. V úvodní třetině šla Mora Burianem do vedení, ve druhé srovnal Irgl. Stejný hráč pak rozhodl o výhře Ocelářů na Hané.

Kohoutí trefa. Vilém Burian tečoval střelu Jana Jaroměřského a Mora šla v první třetině do vedení. Kohoutí trefa. Vilém Burian tečoval střelu Jana Jaroměřského a Mora šla v první třetině do vedení. Foto: ČTK/Luděk Peřina

Olomouc nastoupila ve vítězné sestavě z Plzně, hosté přijeli v obraně s Lukášem Galvasem, nic tak nebránilo souboji otce se synem (Jakubem - HCO). V útoku scházel Ocelářům kromě Špirka i Američan Kane, kterého nahradil mladík Miloš Roman.
Od začátku hrály oba týmy ve velkém tempu, ale zároveň velmi zodpovědně, takže první šance se urodily až po sedmi minutách. Ránu Jaroměřského kryl Hrubec a na druhé straně jistil vyrážečkou střelu Miloše Romana Konrád, střela mladého útočníka se ale otřela o tyčku.
 V přesilové hře domácích při vyloučení Lukáše Galvase se málem prosadil dorážkou Houdkovy střely Jan Eberle. V početní převaze Ocelářů pálil z přihrávky Martin Růžička, brankář Konrád tečovanou ránu kryl. V 18. minutě už domácí faul Marosze potrestali. Jaroměřského nahození tečoval Vilém Burian a poslal Kohouty do vedení.
Druhou třetinu začali aktivněji hosté a vybojovali si přesilovou hru, kterou nevyužili a domácí mohli po naskočení Tomáše Fořta z trestné lavice zvýšit skóre. Hrubec však chytil bekhendovou střelu Fořta i dorážku. V další přesilovce Ocelářů vyřešil Konrád tečovanou střelu Milana Doudery, Olomouc se potřetí ubránila. V polovině utkání našel Knotek před brankou úplně volného Holce, který ale v čisté šanci trefil jen Hrubce.
Ve 31. minutě hráli hosté přesilovku při vyloučení Jakuba Galvase a Zbyněk Irgl dorazil střelu Adamského, která zůstala stát na brankové čáře, a Konrád už nestačil puk uklidit. V závěru druhé třetiny Oceláři zatlačili Hanáky, ale šance Polanského a Noska zůstaly nevyužity.

Jakub Galvas v utkání proti Ocelářům z Třince a svému otci Lukášovi. Jakub Galvas v utkání proti Ocelářům z Třince a svému otci Lukášovi. Foto: ČTK/Luděk Peřina

Ve 45. minutě šli hosté do vedení, když zpoza branky překvapil Irgl rychlým manévrem Konráda. Třinec pak zatlačil domácí celek, další branku měl na hokejce Chmielewski, Konrád zachránil. Kohouti zkusili v závěru power-play, ale na body to nestačilo. Třinec vyhrál v Olomouci 2:1.
"Byl to zápas, kdy nebudeme vytýkat laxní přístup, soupeř byl lepší. Nám vyšla lépe první třetina, pak bylo jasné, že to bude boj. Neměli jsme nechat jít Třinec třikrát po sobě pro přesilovky, tu třetí hosté proměnili. Zbyněk Irgl ukázal, jak je šikovný kolem branky. Je to prohra s kvalitním soupeřem, hráčům vytkneme jen ta tři vyloučení po sobě. Souboji Galvasů jsme se nevěnovali, pro Kubu to bylo náročné, protože na tolik rozhovorů před utkáním určitě nebyl zvyklý. Pro mě je to jen ukázka toho, jak čas letí, protože jsem ve Zlíně trénoval Lukáše a nikdy jsem si nemyslel, že budu trénovat jeho syna," hodnotil duel trenér HC Olomouc Zdeněk Venera.
"Byl to velmi náročný a kvalitní zápas. Drželi jsme s Třincem tempo, škoda vyloučení ve druhé třetině a toho druhého gólu, protože byl celkem z ničeho. Mrzí nás, že jsme prohráli. Po zápase jsme si s tátou podali ruku, usmáli jsme se na sebe. Vážím si toho, protože moc hráčům se toto nepovede, to si uvědomuji. Byl to můj sen si s ním zahrát, tak jsem si zahrál aspoň proti němu, ale mrzí mě, že jsme prohráli, protože mu nemůžu po zápase nic říct. Doma to nějak nebudeme rozebírat, možná mi řekne, co mám zlepšit a každý půjdeme dál. Mrzí mě to vyloučení před vyrovnávací branku, nechal jsem tam hokejku," říkal po zápase mladý bek Mory Jakub Galvas, který se s tátou Lukášem zapsal do dějin extraligy, když nastoupili ke vzájemnému duelu..

HC Olomouc1:2HC Oceláři Třinec
(1:0, 0:1, 0:1)
Branky:18. Burian (Jaroměřský) – 31. Irgl (Adamský), 45. Irgl (Polanský, Linhart).
Rozhodčí:Šír, Čech – Komárek, Ondráček.