Pátek 26. dubna 2024, svátek má Oto, venku je 3.3 °C

Mora prohrála s Karlovými Vary o čtyři branky

7.3.2017

Kohouti nastoupili dle očekávání v pozměněné sestavě bez hráčů, kteří začali léčit šrámy z dlouhé sezóny. V brance dostal šanci Falter a v poli několik juniorů. Po první třetině prohrávali Kohouti s Energií 0:2. Ve druhé části snížil Burian, ale ve třetí hosté zase odskočili. Olomouc mohla jen děkovat Faltrovi, že nedostala větší gólový příděl.

Kohouti první zápas play-out moc nezvládli. Bez zraněných hráčů a s juniory padli s Energií 2:6. Kohouti první zápas play-out moc nezvládli. Bez zraněných hráčů a s juniory padli s Energií 2:6. Foto: ČTK/Slavomír Kubeš

Olomouc avizovala, že nastoupí s juniory a jen se zdravými hráči. V extraligové premiéře se předvedli obránci Spurný s Rutarem a v útoku Macuh, který hrál třetí zápas. První šanci si vypracovali domácí v přesilové hře při vyloučení Stloukala.
Kotala překonal blafákem Honzíka, ale obránce Harant puk toulající se na brankové čáře poslal včas do bezpečí. Energie svoji první šanci v utkání využila, když Kindlovu nabídku využil tvrdou ranou z první obránce Rýgl.
O 46 vteřin později nechala obrana Hanáků prostor Tomáši Rachůnkovi a ten po sóle zakončil přesně mezi betony Martina Faltra. V závěru třetiny mohli domácí snížit Tomášem Mikúšem, Honzík zasáhl ramenem.
Ve druhé třetině si oba celky vytvářely šance opět v početní převaze. Přesilovka Energie byla nebezpečnější. Ránu Skuhravého Falter vyrazil s vypětím všech sil, dorážku hostí znemožnil včasným zásahem obránce Spurný. Ve 33. minutě domácí snížili. Eberle dostihl včas puk za brankou, nahrál volnému Burianovi a ten překonal přesnou ranou Honzíka.
Vary mohly získat zpět dvoubrankové vedení v závěru druhé třetiny. Rohan našel přesným pasem před brankou volného Fleka. Ten jen vyprášil levý beton Faltra. Olomoucký brankář vyřešil i dělovku Baránka. Po druhé třetině vedli hosté 2:1.
Ve 44. minutě se sám před Honzíkem objevil Herman, neuspěl, stejně jako na druhé straně Rachůnek. Energie ale přece jen z tlaku skórovala, Rachůnek pálil a Harant vsítil dorážkou třetí gól hostí. Kohouti mohli ihned odpovědět, akci z přečíslení nepřetavil v branku T. Mikúš. Hosté pak navýšili vedení v další přesilovce, když ránu Sičáka tečoval za záda Faltra Gríger. Olomouc už pak měla potíže s bráněním předbrankového prostoru, ve 48. minutě dal pátý gól hostí další dorážkou Flek. Šestý zápis do statistik pak přidal, jak jinak než dorážkou, Stloukal. V závěru Mora ještě snížila trefou Davida Škůrka v přesilovce 5 na 3.
"Představovali jsme si to určitě jinak, byť jsme hráli v okleštěné sestavě. V první desetiminutovce jsme nedali šance, což nás trápí pořád, a tak to bylo i v dalším průběhu. Pak se ukázalo, co dělají zkušenosti v obraně, nám chyběly, měli jsme to tam poskládané. Výhra hostí byla zasloužená, předčili nás v koncovce," hodnotil duel kouč HCO Zdeněk Venera.

HC Olomouc2:6HC Energie Karlovy Vary
(0:2, 1:0, 1:4)
Branky:33. Burian (Eberle), 57. Škůrek (Ondrušek, Sundher) - 12. Rýgl (Kindl), 12. T. Rachůnek (Gríger, Sičák), 46. Harant (T. Rachůnek, Gríger), 46. Gríger (Sičák, Kindl), 49. Flek (Beránek), 55. Stloukal (Rýgl).
Rozhodčí:Šír, Kika - Tošenovjan, Kotlík.
Vyloučení:3:4
Využití:1:1
Diváků:2 421.
Sestava HC Olomouc:Falter – Škůrek, Spurný, Rutar, Onrdušek, Rašner, Staněk – Eberle, Sundher, Burian – Fořt, Herman, Laš – T. Mikúš, R. Vlach, Macuh – Kotala, P. Mrázek, Matai – od 21. Podlaha. Trenéři: Venera a Tomajko.
Sestava HC Energie Karlovy Vary:Honzík – Sičák, M. Rohan, Baránek, Harant, Rýgl, T. Dvořák – Mikulík, Gríger, T. Rachůnek – Gorčík, Skuhravý, Vachovec – V. Tomeček, Tuominen, Stloukal, - Flek, D. Kindl, O. Beránek. Trenéři: Tlačil a Antonik.