Pátek 26. dubna 2024, svátek má Oto, venku je 13.5 °C

Mora dostala od Sparty pět branek

22.12.2016

Ve 31. kole Tipsport extraligy se hokejisté HC Olomouc utkali s pátým týmem tabulky HC Spartou Praha. V první třetině šli do vedení po trefě Formana hosté. Pak bylo ještě hůř, po čtyřiceti minutách svítilo na ukazateli skóre 0:5. V poslední třetině Kohouti snížili Lašem na konečných 1:5.

Bitvy před brankou. Hokejisté Olomouce museli řešit ataky sparťanských forvardů před brankou Branislava Konráda. Bitvy před brankou. Hokejisté Olomouce museli řešit ataky sparťanských forvardů před brankou Branislava Konráda. Foto: ČTK/Luděk Peřina

Trenéři HCO postavili vítěznou sestavu z Karlových Varů, Sparta přijela i s uzdraveným Netíkem. Už ve 30. vteřině mohli jít hosté do vedení, když v rozehrávce chyboval Knotek a sparťanskou kombinaci zakončoval, pro Hanáky naštěstí do Konráda, Jaroslav Hlinka. Mora odpověděla akcí třetí formace, kdy pálili Eberle a Matai.
Sparta byla v první polovině úvodní části aktivnější, ale Hanáci nenechali hosty dorážet nebo clonit Konrádovi, který střely z dálky bez potíží pochytal. Ve 13. minutě šli Pražané do vedení. Po další chybě v rozehrávce Olomouce poslal Netík do šance Formana a ten překonal zblízka brankáře.
Kohouti se do pořádné šance dostali až v závěru třetiny, Škůrkovu střelu málem dorazil za záda Pöpperleho Knotek. Ve 23. minutě už vedla Sparta 2:0. Klimek ujel po křídle a Konrádovi trefil přesně na teploměr. O minutu později proměnila dvojice Vrána-Hlinka přesilovku, a bylo to o tři branky.
Sparta pak ještě v závěru zahodila dvě šance, když Konrád vychytal Vránu a Nedomlela. Domácí mohli oplatit také v početní převaze, Knotek ani nadvakrát nevyzrál na Pöpperleho. V oslabení pak uháněl na brankáře hostí Skladaný, i on trefil jen beton. Hanáci demonstrovali svoji nemohoucnost při přečísleních tři na jednoho, kterých měli v krátké sekvenci tři a ani jednou nevystřelili. Sparta ukázala jednoduchost. Kudrna pálil jednoduše a vsítil pátou branku. Druhá třetina skončila pro Hanáky tragicky, prohráli ji 0:4.

Jan Jaroměřský dokázal v souboji přehrál Sparťana Pecha. Se Spartou ale Mora tahala od začátku za kratší konec. Jan Jaroměřský dokázal v souboji přehrál Sparťana Pecha. Se Spartou ale Mora tahala od začátku za kratší konec. Foto: ČTK/Luděk Peřina

Poslední část utkání začala tlakem Mory, dobré šance měli Holec s Knotkem. Gólman hostí držel stále nulu. Sparta nepouštěla Hanáky k dorážkám, ve 48. minutě se k jedné z mála dostal Rác, Pöpperla puk do branky nepropustil. Ve 49. minutě se domácí dočkali. V přesilovce připravil Pöpperleho o nulu Marek Laš. Moře puk pustil krev do žil, další možnosti měli Juraj Mikúš, Eberle a Knotek, jejich akce gólem neskončily. Sparta trefila ještě v závěru Švrčkem horní tyč. Olomouc prohrála se Spartou 1:5.
"Dnes nás Sparta ve všech činnostech přehrávala a vítězství bylo naprosto zasloužené. Sparta je kvalitní mužstvo, největší rozdíl byl v proměňování šancí. Oni je dávají, my neproměníme situace dva na jednoho, tři na jednoho. Nepamatuji si, kdy jsme z této situace dali branku. Sparta naše chyby trestala. Dnes jich bylo v obraně také zbytečně moc," řekl po utkání kouč Mory Zdeněk Venera.

HC Olomouc1:5HC Sparta Praha
(0:1, 0:4, 1:0)
Branky:49. Laš (J. Mikúš, Vyrůbalík) - 13. Forman (Netík), 23. Klimek (Vrána, Švrček), 24. J. Hlinka (Vrána, Mikuš), 31. Mikuš, 34. Kudrna (Uher, Piskáček).
Rozhodčí:Hradil, Kubičík - Barvíř, Blümel