Sobota 20. dubna 2024, svátek má Marcela, venku je 7.9 °C

Mora prohrála v prodloužení. Šance na play-off ale stále žije

24.2.2017

Ve 49. kole Tipsport extraligy hráli Kohouti o naději v boji o play-off na ledě Mountfieldu Hradec Králové. S Hradcem mají Kohouti asi nejhorší bilanci v extralize, prohráli s ním už desetkrát v řadě. V Hradci Mora prohrávala 2:3, když vteřinu před koncem srovnal Burian. V prodloužení trefil olomoucký Knotek dvě tyčky a puk skočil na čáru, a tak na druhé straně rozhodl o bodu navíc pro domácí Knotek hradecký. Na Zlín ztrácí nyní Olomouc body čtyři, na Plzeň tři, ale naděje stále žije.

Kohouti srovnali v Hradci Králové vteřinu před koncem. O druhý bod přišli v oslabení. Kohouti srovnali v Hradci Králové vteřinu před koncem. O druhý bod přišli v oslabení. Foto: Archiv

Hanáci nastoupili v Hradci Králové ve stejné sestavě jako na Spartě, třináctým útočníkem byl Jakub Kotala.
Do vedení šli brzy domácí, když Picard nahodil puk zpoza branky a ten se od výstroje Miroslava Holce nešťastně odrazil za Konráda. Mora ale také srovnala se štěstím. Jan Jaroměřský poslal na branku lehký, ale pohotový bekhend a Rybár lovil puk z branky.
Mountfield ve druhé třetině získal dvoubrankové vedení. Nejprve se v přesilovce trefil dorážkou Bednář a pak po kombinaci s Picardem a T. Knotkem skóroval Jarůšek. Hanáci měli ve druhé části dvě obrovské příležitosti, Knotek ani Ondrušek nevyzráli na Rybára.
Jenže pak udeřil ve třetí části v přesilovce při vyloučení Dragouna Martin Vyrůbalík a v poslední sekundě třetí třetiny poslal zápas do prodloužení Vilém Burian.
V něm už se Mora skoro radovala, když hned v první akci obehrál Jan Knotek Bednáře, vypálil a puk šel od horný tyče do postranní a na čáru. Videorozhodčí po dlouhém zkoumání branku neuznal. Nakonec tedy rozhodl domácí útočník Tomáš Knotek.
Hradec Králové to na Olomouc umí. Porazil ji podesáté v řadě. Kohoutům, kteří venku prohráli počtvrté za sebou, se tak vzdaluje postup do play off. Na desátý Zlín ztrácejí čtyři body, ale v neděli hraje Mora se ševci doma a může ztrátu snížit. Na Plzeň ztrácí Mora body tři. Pak hrají Kohouti s Vítkovicemi venku a základní část uzavřou v moravském derby doma s Brnem.
"Nezačali jsme dobře, na začátku úvodních dvou třetin jsme vždy inkasovali. Dá se říct, že v poslední vteřině se k nám při hře šest na pět přiklonilo trochu štěstí. Utkání to z naší strany nebylo špatné. Kluky musím pochválit. I za stavu 1:3 jsme nesložili zbraně a bojovností jsme to srovnali. Bohužel v prodloužení jsme špatně vystřídali, což je naše obrovská chyba. Hradec jsme pustili do přesilovky čtyři na tři a dostali rozhodující branku," řekl po utkání asistent trenéra HCO Jan Tomajko.

Mountfield HK4:3HC Olomouc
(1:1, 2:0, 0:2 - 1:0)
Branky:2. Picard, 21. Jaroslav Bednář (Gregorc, Dietz), 35. Jarůšek (T. Knotek, Picard), 64. T. Knotek (Bednář, Picard) - 11. Jaroměřský (Ondrušek, Holec), 50. Vyrůbalík (Skladaný), 60. Burian (Vyrůbalík, J. Knotek).
Rozhodčí:Hejduk, M. Petružálek - Flegl, Polonyi.