Úterý 16. dubna 2024, svátek má Irena, venku je 6.3 °C

Mora vynulovala Litvínov a veze další tři body

20.1.2017

Ve 40. kole zavítají Kohouti na led Vervy Litvínov. Je to už čtvrtý zápas Kohoutů s Chemiky. Dva vyhrála Verva, jeden Mora. Hanáci zvítězili ve 40. kole Tipsport extraligy na Stadionu Ivana Hlinky 3:0. Konrád vychytal nulu a o góly se postarali David Škůrek, Roman Rác a Petr Strapáč.

Petr Strapáč vsítil třetí branku Mory v Litvínově. Petr Strapáč vsítil třetí branku Mory v Litvínově. Foto: Archív

Trenéři Venera s Tomajkem museli nahradit zraněného Juraje Mikúše na centru druhé formace. Pozici zaujal Roman Vlach a ve střetí formaci s Rácem a Holcem šel na střed bratr Juraje Mikúše Tomáš.
Z úvodního tlaku domácí nic nevyužili, naopak – po slepených vyloučeních Dufka a Frola ve dvojnásobném oslabení inkasovali. Skoro celé dvě minuty se tým dobře bránil, ale pár vteřin před skončením prvního vyloučení prošla do sítě přízemní střela Davida Škůrka od modré čáry, 0:1. Mora, povzbuzena předchozími dvěma výhrami, tak dostala další povzbuzující injekci.
Ze dvou střeleckých pozic mohl odpovědět litvínovský bek Pavlík. Pozorný Konrád odolával, přesto musel z ledu – pro závadu na výstroji ho na chvíli vystřídal Falter.
Janus vyrazil šanci Knotka a největší možnost třetiny přinesla na druhé straně 16. minuta – Kubát byl sám před brankou, trefil ale jen beton ležícího brankáře...
Souboj slovenských brankářů Januse a Konráda vyzníval i po přestávce lépe pro olomouckého gólmana. Verva začala oslabením (Kubát), v oslabení ale musel Janus zachraňovat špičkou betonu. Roman Rác ho překonal, Jakub Galvas nastřelil tyč a domácím pak nepomohly ani tři přesilovky za sebou (Vlach, Ondrušek a špatné střídání).

Branislav Konrád nepustil za svá záda v Litvínově ani jednu střelu. Branislav Konrád nepustil za svá záda v Litvínově ani jednu střelu. Foto: Archív

HCVL ve třetí části nevyužil další tři přesilovky (poměr vyloučených se z původních 3:0 změnil nakonec na 4:6), gól jakoby mužstvu nebyl souzen. Robin Hanzl z pravé strany minul klec ve 49. minutě a jinak byl Konrád spolehlivou hrází.
Naopak přišel třetí trest z hanáckých hokejek. Třetí gól vsítil Petr Strapáč a Olomouc si odvezla z ledu Litvínova nesmírně cenné tři body, které ji nadále drží v boji o play-off.
V dalším kole hostí HCO na domácím ledě BK Mladou Boleslav. Zápas se hraje v neděli v 17:00.

HC VERVA Litvínov0:3HC Olomouc
(0:1, 0:1, 0:1)
Branky:9. Škůrek (Vyrůbalík, Skladaný), 24. Rác, 47. Strapáč.
Rozhodčí:Hradil, Bejček - Komárek, Ondráček.