Čtvrtek 25. dubna 2024, svátek má Marek, venku je 11.7 °C

Mora trefila výhru v gólové přestřelce v prodloužení

23.9.2016 aktualizováno 24.9.2016 07:58

Kohouti nastoupili v 6. kole Tipsport extraligy na ledě Plzně, které měli co vracet, s ohledem na vyřazení ve čtvrtfinále play-off loňského ročníku. Start do zápasu měla Mora hrozný, když prohrávala po první části 0:3. Ve druhé ale rychle snížila a dokázala dokonce otočit stav na 4:3. Domácí dokázali vyrovnat ještě před koncem druhé části. Ve třetí třetině se dlouho hrála údržba, až se trefil Juraj Mikúš, jenže domácí ihned vyrovnali. Nakonec letos hráli Kohouti prvně prodloužení tři na tři a v něm rozhodl o bodu navíc pro Hanáky Jan Ebrerle.

Tomáš Hrnka ze Škody Plzeň je v této akci faulován a z následného trestného střílení překoná Branislava Konráda. Tomáš Hrnka ze Škody Plzeň je v této akci faulován a z následného trestného střílení překoná Branislava Konráda. Foto: ČTK

Mora nastoupila v Plzni s Jurajem Mikúšem, ale bez Františka Skladaného. Skóre se poprvé měnilo v 11. minutě, kdy Kratěnovu ránu dorazil do branky domácí útočník Tomáš Svoboda. O pět minut později byl v úniku faulován Tomáš Hrnka a následovalo trestné střílení, které slovenský útočník proměnil střelou zápěstím. Ještě lépe pro Plzeňany bylo v 18. minutě, kdy o brusli Jana Jaroměřského na 3:0 navyšoval Nicholas Johnson.
Trenér Zdeněk Venera v kabině o pauze zvolil nějaký velký motivační proslov, neboť to, co přišlo ve druhé třetině, málokdo čekal. Hned po 18 sekundách snížil Jan Knotek, který posléze skóroval ještě jednou, když ho volného před brankou našel Marek Laš.
 V téže minutě, kdy přišlo snížení, tedy ve 24., ještě dokázal Petr Strapáč srovnat na 3:3. Jenže to nebylo vše. Strapáč v průběhu 29. minuty přidal ještě jednu branku, po parádním objezdu Machovského svatyně a Mora dokonala mohutný obrat. Dlouho se z vedení ale neradovala, pár minut nato totiž v přesilovce srovnal na 4:4 Pulpán. Do kabin se tak šlo za nerozhodného stavu s osmi brankami na kontě.
"Nezačali jsme úplně špatně, ale dostali jsme přesto tři branky. Po té první třetině málokdo na stadionu věřil, že ještě můžeme vyhrát. Rozhodující pro celý zápas byly naše rychlé góly na začátku druhé třetiny. Svitla nám naděje a domácí naopak po inkasovaných gólech znervózněli. Mužstvo se chytilo a druhou třetinu odehrálo velice dobře," hodnotil první dvě třetiny Zdeněk Venera.

Matěj Machovský se v brance Plzně musel také otáčet, a to inkasoval šestkrát. Matěj Machovský se v brance Plzně musel také otáčet, a to inkasoval šestkrát. Foto: ČTK

Třetí třetina začala krátkou přesilovkou pět na tři hostí, kterou Kohouti nevyužili, byť musel Machovský zachraňovat šanci Holce. Hanáci pak pokračovali dlouhou početní převahou pět na čtyři, ale na Machovského nevyzráli.
Povedlo se to až osm minut před koncem Juraji Mikúšovi, který tečoval střelu Viléma Buriana. Škodovka hned v dalším střídání vrátila úder. Od modré pálil Čerešňák a Kubalík si našel volný puk k dorážce. V závěru utkání už branka nepadla, a tak si oba týmy prvně v sezóně vyzkoušely prodloužení 3 na 3. A Mora v něm byla mnohem lepší. Na Machovského jeli sami Eberle a po něm Holec, nedali, ale v posledních vteřinách byli na ledě společně, Holec ještě Machovského nepřekonal, ale Jan Eberle pět vteřin před sirénou dorážkou rozhodl a bodu navíc do olomouckého autobusu, který se vracel na Hanou se dvěma body.
"Může nás jen mrzet, že jsme dvakrát dokonce vedli, ale nechali soupeře vždy rychle vyrovnat. Po 60 minutách ale byla remíza asi spravedlivá. Myslím si, že v prodloužení si pro to hráči šli. Je obdivuhodné, že ještě dokázali vyvinout v závěru takovou rychlost. Po takovém vývoji první třetiny jsme za dva body rádi," dodal k utkání kouč Hanáků Zdeněk Venera.

HC Škoda Plzeň5:6HC Olomouc
(3:0, 1:4, 1:1 - 0:1 p.pr.)
Branky:11. T. Svoboda (Kratěna, Kadlec), 16. Hrnka z trest. střílení, 18. Johnson (Kratěna, Kadlec), 32. Pulpán (D. Kubalík), 54. D. Kubalík (Čerešňák, Kracík) - 21. J. Knotek (Holec), 24. J. Knotek (Laš, Holec), 24. Strapáč (Ostřížek, Eberle), 29. Strapáč (Eberle, Ostřížek), 54. J. Mikúš (Burian), 65. Eberle (Holec, Houdek).
Rozhodčí:T. Horák, Hribik - Brejcha, Suchánek.
Vyloučení:7:6, navíc Kubka (Plz) a Matai (Olo) 10 min.