Čtvrtek 25. dubna 2024, svátek má Marek, venku je 10.1 °C

Mora vyhrála v Plzni v nájezdech

26.12.2016

Hokejisté odehráli na Štěpána celé extraligové kolo. Mora zajížděla na led Škody Plzeň. Po dvou třetinách vedli domácí šťastnou trefou Moravčíka, kterou navíc tečoval jeden z bránících hráčů Mory. Kohouti srovnali na začátku třetí části Tomášem Mikúšem. V normální hrací době skončil duel remízou o bodu navíc rozhodl pro Moru v nájezdech výborný Konrád a jediný úspěšný střelec Jan Eberle.

Petr Strapáč v souboji s jediný střelcem Indiánů v duelu s Morou, obráncem Moravčíkem. Petr Strapáč v souboji s jediný střelcem Indiánů v duelu s Morou, obráncem Moravčíkem. Foto: ČTK/Miroslav Chaloupka

Kohouti nastoupili v Plzni v útoku s "jihlavskými" Jerglem a Zemanem. Chyběl Juraj Mikúš, Fořt a Rác. První třetinu zvládli lépe domácí. V 5. minutě trefil Koreis tyčku, o tři minuty později šla Škodovka do vedení. Moravčík nahodil puk na branku, obrana Mory jej tečovala nešťastně za záda Konráda.
Vyrovnat mohl ve 13. minutě Jan Knotek, který nadvakrát dorážel sám před Machovským Ondruškovu střelu, domácí gólman Machovský dvakrát parádně zasáhl.
Ve druhé části pokračovala Mora v dobrém výkonu, byla lepším celkem, ale nedokázala převahu vyjádřit gólově. František Skladaný nastřelil tyč, Jakub Herman neproměnil samostatný nájezd a velké šance zahodili také Jergl se Strapáčem.

Jan Eberle rozhodl v Plzni v páté sérii nájezdů Jan Eberle rozhodl v Plzni v páté sérii nájezdů Foto: ČTK/Miroslav Chaloupka

Třetí třetina začala pokračující aktivitou Hanáků, která ve 43. minutě konečně vyústila ve vyrovnávací branku. Miroslav Holec vyjel odvážně před plzeňskou branku, puk se odrazil k volnému Tomáši Mikúšovi, který našel z úhlu mezírku mezi tyčkou a betonem Machovského, 1:1.
Ve 49. minutě mohl stejný hráč poslat Kohouty do vedení, opět to bylo při dorážce, tentokrát měl Mikúš volnou celou branku Plzně, ale tísněn poslal puk těsně vedle. Konrád pak vyřešil dvě nebezpečné rány Svobody a Čerešňáka. Oba mančafty hrály v závěru přesilovku, ale ani jeden tým si v něm šanci nevypracoval, a tak skončil zápas po šedesáti minutách nerozhodně. A protože gól nepadl ani v prodloužení, ve kterém měl největší možnost domácí bek Sklenička, šlo se na nájezdy.
V nich se rozhodlo až v páté sérii. Stejně jako v prvním utkání v Plzni (6. kolo 5:6 p.pr.) rozhodl o bodu navíc pro Hanáky Jan Eberle. Branislav Konrád chytil všech pět nájezdů Plzně. Na střely vyhrála v Plzni Mora 35:14.
"Nezačali jsme úplně špatně, ale smolným gólem se soupeř dostal do vedení. Od druhé třetiny jsme hráli dobře. Vytvářeli jsme si šance, ale bohužel jsme je neproměnili. Pokračovali jsme v tom i ve třetí třetině. Dobře jsme bruslili, vyhrávali osobní souboje a z vytvořených šancí jsme šťastnějším gólem vyrovnali. Dva body v zápase o šest bodů pro nás mají cenu zlata. Dvojnásobně cenné je to pro nás po nájezdech, na které má Plzeň vynikající hráče," řekl po utkání Jan Tomajko.

HC Škoda Plzeň1:2HC Olomouc
(1:0, 0:0, 0:1 - 0:0)
Branky:8. Moravčík (T. Svoboda, Indrák) - 43. T. Mikúš (Holec), rozhodující SN Eberle.
Rozhodčí:Bejček, Pešina - Brejcha, Špůr.