Pátek 29. března 2024, svátek má Taťána, venku je 5 °C

Mora veze cenné tři body z Karlových Varů

22.11.2015 aktualizováno 22.11.2015 19:11

Hokejisté HC Olomouc hráli ve 22. kole Tipsport extraligy na ledě Karlových Varů. Po bezbrankové první třetině šli do vedení domácí, když využili početní převahu. Mora srovnala na začátku třetí části Michalem Vodným. Dvě minuty před koncem se trefil po nahrávce Mikúše Petr Kafka a dostal Moru do vedení. V závěru Hanáci tentokrát ubránili power-play hostí a vezou tři body.

Branislav Konrád inkasoval v Karlových Varech jen jednou a Mora vyhrála 2:1. Branislav Konrád inkasoval v Karlových Varech jen jednou a Mora vyhrála 2:1. Foto: ČTK/Pavel Paprskář

Mora nastoupila v brance s Konrádem, v obraně bez kompletní první obranné dvojice Skrbek-Vyrůbalík.
V první třetině převládal spíše obranný hokej, a tak Mora hraje po první třetině s Karlovými Vary bez branek. Největší šanci první části si v poslední minutě vytvořil Adam Zeman po přihrávce Petra Kafky, puk do domácí sítě však nedostal.
Ani ve druhé části se nepodařilo Kohoutům pokořit domácího brankáře Závorku. Zato domácí olomouckého Konráda pokořili, a to v 27. minutě konkrétně Bartek, který se prosadil v přesilové hře při vyloučení Houdka. Pak se Hanáci od poloviny třetiny snažili o vyrovnání, měli pět velmi dobrých šancí, ale Knotek, Řípa, Buc, Holec ani Ondrušek Závorku nedokázali překonat.
Co se Moře nepovedlo ve druhé třetině, podařilo se na začátku třetí. Michal Vodný se dostal k vyražené střele a s pomocí tyčky překonal Závorku.
Vary se dostaly do hry další přesilovkou, opět byl za katrem Houdek. Olomouc se ubránila, ale po oslabení projel obranou hostí bek Dvořák a jen dobrý zásah Konráda uchránil Moru od inkasování druhé branky. Tlak Energie narůstal, pět minut před koncem se dvakrát prosazoval Vachovec, při druhé střele jej fauloval Staněk a hosté šli znovu do čtyř. Během dvou minut oslabení se Konrád zapotil při dělovkách Barteka, tentokrát souboje s krajanem. Po skončení oslabení uháněl Robin Staněk sám na Závorku trefil však jen boční síť.
Dvě minuty před koncem se Mora trefila. Zeman sebral puk Gulašimu, přihrál Mikúšovi, který nahrál osamocenému Petru Kafkovi, které z jedničky trefil odkrytou branku. Karlovy Vary hrály brzy power-play, ale Marosz musel faulovat Holce, který už jel skoro sám na branku. V závěru tak měla Olomouc bránění vedení jednodušší a dovedla zápas ke třem bodům.
"Byl to důležitý zápas pro obě dvě mužstva, byl to boj. První polovinu byli domácí aktivnější. Nás probudil až obdržený gól, trošku jsme přidali v závěru druhé třetiny a potom v závěrečné třetině. Hodně nás podržel brankář Konrád, zejména při přesilovkách Energie, které Vary hrály velice dobře. Když už to vypadalo, že se po 60 minutách rozejdeme nerozhodně, tak druhá lajna krásnou akcí - kterých jsme za zápas moc neměli - rozhodla a vezeme tři body. Jsme rádi, protože pro nás jsou hodně důležité," zhodnotil zápas ve Varech kouč Mory Zdeněk Venera.

HC Energie Karlovy Vary1:2HC Olomouc
(0:0, 1:0, 0:1)
Branky:27. Bartek (Gulaši, Bulík) – 42. Vodný (Eberle, Ondrušek), 58. Kafka (Mikúš, Zeman)
Rozhodčí:Pavlovič, Pešina – Hynek, Belko
Vyloučení:2:5.
Využití:1:0.
Diváků:3 164.
Sestava HC Energie Karlovy Vary:Závorka - J. Tomeček, Bičánek, Benák, Sičák, Dvořák, Gulaši, Rodney - Huna, Marosz, T. Rachůnek - Bartek, Bulík, Vachovec - Harkabus, Kůs, Koblasa - Gorčík, Osmík, T. Rohan. Trenéři: Oremus a Mlejnek
Sestava HC Olomouc:Konrád - Houdek, Rašner, Valenta, Jaroměřský, Ondrušek, Staněk - Buc, J. Knotek, Laš - Kafka, A. Zeman, T. Mikúš - Eberle, Řípa, Vodný - Matai, Herman, Holec. Trenéři: Venera a Tomajko.