Pátek 26. dubna 2024, svátek má Oto, venku je 15.3 °C

Petr Strapáč trefil v prodloužení v Karlových Varech dva body

20.12.2016 aktualizováno 21.12.2016 05:50

Hokejisté Olomouce vyrazili po reprezentační pauze na led posledního týmu Tipsport extraligy, HC Energie Karlovy Vary. Do vedení šli Kohouti na konci prvního dějství, když se trefil František Skladaný. Ve druhé části navýšil vedení Mory kapitán Martin Vyrůbalík, za domácí snížil Mullane. Stejný hráč pak připravil vyrovnávací trefu pro Haranta. V prodloužení rozhodl o bodu navíc pro Hanáky Petr Strapáč.

V první třetině dostal HCO do vedení v Karlových Varech František Skladaný. V první třetině dostal HCO do vedení v Karlových Varech František Skladaný. Foto: ČTK/Radek Petrášek

Do sestavy Mory se vrátili beci Staněk a Houdek, v útoku byl jako třináctý forvard připraven Rác. Na lavičce pak za Konrádem z Havířova zapůjčený Marek Laco.
Do prvních střeleckých příležitostí se dostali hosté. Jaroměřského nahození srazil Honzík těsně vedle tyče. Další šanci zahodil Miroslav Holec, když v ideální střelecké pozici netrefil přihrávku. Dorážku Skladaného následně v poslední chvíli odpálil bek Rohan.
Domácí se dostali prvně ke slovu po čtvrthodině hry, když Skuhravý nejprve zablokoval Škůrkovu střelu a vyrazil do brejku. Jeho ránu Konrád chytil. Podobně dopadl i Fin v dresu Energie Tuominen. Honzík na opačné straně hřiště zachránil domácí při možnosti Strapáče.
Mora se dostala do vedení třicet sekund před koncem. Knotek našel parádním lobem za obranou Varů Františka Skladaného, který si blafákem a zakončením pod víko vychutnal Honzíka.
Ve druhé třetině dostali oba týmy šanci hrát přesilovku. Nejprve ji nevyužila Mora, ale domácí s ní naložili ještě hůře. Vilém Burian v oslabení vybojoval puk pro Martina Vyrůbalíka, který jej napálil na branku a Honzík přes clonícího Hermana nic neviděl, 0:2.
V pokračující přesilové hře Energie mohl srovnat Mikulík, dorážku do odkryté olomoucké branky poslal jen do boční sítě. Třetí branku hostí mohl přidat Jakub Herman, Honzík svůj tým opět podržel.
Ve 34. minutě Vary snížily. Zrovna když skočil na led vyloučený František Skladaný, zakončil svoji akci ranou na Konrádovu vyrážečku Američan Mullane. Domácí gól nakopnul a srovnat mohli Rachůnek se Skuhravým, Konrád tentokrát zachránil. Pak spálil dvě obrovské šance Miroslav Holec. Po druhé třetině byl stav 2:1 pro Hanáky.

Branislav Konrád držel Moru v Karlových Varech. I díky němu vybojovala Olomouc dva body. Branislav Konrád držel Moru v Karlových Varech. I díky němu vybojovala Olomouc dva body. Foto: ČTK/Radek Petrášek

Ve třetí části hráli domácí opět přesilovou hru, při které byl velmi blízko vyrovnání Vojtěch Tomeček, Konrád dokázal puk vytěsnit ramenem. Po další možnosti Holce měla Energii další pokus na vyrovnání. Po Mikulíkově nahození dorážel Tuominen, hosty fantasticky pdržel Konrád.
V polovině třetí třetiny Vary srovnaly. Mullane našel na modré Haranta a ten prostřelil klubko střel před Konrádem, 2:2.
Pět minut před koncem dostala Mora šanci hrát 55 sekund dvojnásobnou přesilovku, když seděli za katrem Mullane a Tuominen. Hanáci ale nezahráli tuto standardku dobře, jedinou šanci měl Skladaný, obrana Varů jeho střelu dokázala zablokovat.
V prodloužení ale Mora zase zabrala, Petr Strapáč obešel Vachovce a bekhendovou střelou překonal Honzíka.
 "Dneska jsme získali dva body a po dlouhé době jsme vyhráli venku. I když je to jenom za dva body, jsme spokojení. Vedli jsme 2:0, měli jsme to rozehrané trošku lépe, ale jsme za to rádi. Doufám, že se dostaneme na nějakou vítěznou vlnu," řekl po utkání asistent trenéra HCO Jan Tomajko.

HC Energie Karlovy Vary2:3HC Olomouc
(0:1, 1:1, 1:0 - 0:1)
Branky:34. Mullane (Dujsík, Tomáš Dvořák), 51. Harant (Mullane) – 20. Skladaný (J. Knotek, Laš), 27. Vyrůbalík (Herman, Burian), 62. Strapáč (Jaroměřský, Ostřížek)
Rozhodčí:Pešina, M.Petružálek - Gerát, Hynek.
Vyloučení:4:5, navíc Skuhravý (KV) 10 min.
Využití:0:0
V oslabení:0:1
Diváků:2 517
Sestava HC Energie Karlovy Vary:Honzík - Dujsík, Harant, Sičák, M. Rohan, Rýgl, T. Dvořák - Mikulík, Tuominen, T. Rachůnek - V. Tomeček, Skuhravý, Vachovec - Gorčík, Stloukal, D. Kindl- Flek, Gríger, Harkabus. Trenéři: Tlačil a Antonik.
Sestava HC Olomouc: Konrád - Škůrek, Vyrůbalík, Jaroměřský, Ondrušek, Houdek, Matai, Staněk - Skladaný, J. Knotek, Laš- T. Mikúš, J. Mikúš, Holec - Eberle, Ostřížek, Strapáč - Fořt, Herman, Burian. Trenéři: Venera a Tomajko.