Čtvrtek 2. května 2024, svátek má Zikmund, venku je 23.5 °C

Mora skórovala ve Vítkovicích jen jednou a vrací se bez bodů

27.11.2016 aktualizováno 27.11.2016 18:39

Kohouti nastoupili po páteční výhře nad Zlínem v dalším moravském derby na ledě Vítkovic. Mora šla do vedení v první třetinou trefou Františka Skladaného, hosté srovnali ve druhé části Romanem. Vítkovice rozhodly duel ve třetí části v přesilové hře. Přidaly ještě jednu branku a Olomouc tak odjela z Ostravy s prázdnou. Na ledě Vítkovic nevyhráli Kohouti už jedenáctkrát za sebou.

Kohouti ve Vítkovicích vedli po první třetině 1:0. Kohouti ve Vítkovicích vedli po první třetině 1:0. Foto: www.hc-vitkovice.cz

Trenéři Olomouce neměnili vítěznou sestavu z duelu se Zlínem a ta se odměnila už v 8. minutě. František Skladaný si v přesilovce najel na přihrávku Marka Laše a těsně před Bartošákem puk tečoval za záda vítkovického gólmana. Branku ještě museli potvrdit videorozhodčí, ale nenašli na ní nic, co by odporovalo pravidlům.
O sedm minut později mohli vést Hanáci o dvě branky, odchovanec Vítkovic Petr Strapáč však trefil jen do tyče. Ve druhé třetině tak domácí srovnali. Obrana Hanáků nechala příliš prostoru Ondřeji Romanovi, což se nevyplácí a centr Vítkovice trefil přesně nad rameno Branislava Konráda.
Hosté mohli jít opět do vedení, ale Strapáč opět ve velké šanci netrefil a Herman tečoval těsně vedle. V samotném závěru pak zkoušeli Bartošákovu pozornost Rašner s Knotkem, domácí brankář opět podržel svůj tým.

Ve druhé části srovnali domácí trefou Ondřeje Romana, na kterou byl Branislav Konrád krátký. Ve druhé části srovnali domácí trefou Ondřeje Romana, na kterou byl Branislav Konrád krátký. Foto: www.hc-vitkovice.cz

Ve třetí třetině šel na trestnou lavici už podruhé v duelu Jan Knotek a domácí jeho zákrok na Květoně tentokrát potrestali. Střela Slobody se odrazila do mantinelu před branku, kde byl s dorážkou nejrychlejší Patrik Zdráhal.
Kohouti dostali hned po inkasované brance v oslabení Rideře oplatit stejnou mincí, když šel na trestnou Němec. Hanáci měli nadějné pokusy, především dělovkami od modré, Bartošák opět odolal.
Kohouti měli v závěrečné části více ze hry, další šanci měl Ostřížek, nedal a na druhé straně zavedl kotouč do třetiny Kucsera, poslal jej zpět na modrou Barankovi, který propálil Konráda. V závěru hrála Mora při přesilovce i power-play, takže 6 na 4, štěstí stálo při domácích, Juraj Mikúš trefil ve velké šanci jen do horní tyče.
"Nemyslím, že jsme podali špatný výkon. Ale ve třetí třetině byly Vítkovice důraznější před brankou a ten jejich druhý gól rozhodl. Je to škoda, protože si myslím, že jsme měli více šancí, ale neproměnili jsme je," hodnotil duel Jan Tomajko, asistent trenéra Olomouce.
"Věděli jsem, že nás čeká houževnatý soupeř, který hraje dobře v defenzívě, a přesně to se potvrdilo. Jsme rádi za tři body, i když jsme si vědomi toho, že ten hokej nebyl nejhezčí. Ale to je nám v téhle fázi jedno, protože potřebujeme sbírat body," řekl k utkání asistent Vítkovic Pavel Trnka.
"Já měl dvě šance, které by se asi měly dávat. Takže to beru i trochu na sebe. Ale s koncovkou se trápíme pořád, šance, které bychom měli proměňovat, tak neproměňujeme. Proto jsme ani dnes nebyli úspěšní," klopil po utkání zrak útočník Mory Petr Strapáč.

HC Vítkovice Steel3:1HC Olomouc
(0:1, 1:0, 2:0)
Branky:25. O. Roman (Baranka), 45. P. Zdráhal (Sloboda, Tybor), 51. Baranka (Kucsera, Kolouch) – 8. Skladaný (Laš)
Rozhodčí:Horák, Hribik - Frodl, Zíka.
Vyloučení:5:5
Využití:1:1
Diváků:5 293.
Sestava HC Vítkovice Steel:Bartošák - Sloboda, Klok, Hrbas, Baranka, Urbanec, Výtisk - Tybor, O. Roman, D. Květoň - Szturc, Kolouch, Kucsera - Tomi, Hudeček, E. Němec - P. Zdráhal, Illéš, Kurovský. Trenéři: Petr a Trnka.
Sestava HC Olomouc:Konrád - Škůrek, Vyrůbalík, Jaroměřský, Ondrušek, Houdek, Rašner, J. Galvas - Skladaný, J. Knotek, Laš - T. Mikúš, J. Mikúš, Holec - Eberle, Ostřížek, Strapáč - Fořt, Herman, Burian. Trenéři: Venera a Tomajko.

asado grill

Katalog firem » Restaurace, stravování » Restaurace

Naše restaurace je ideálním místem pro setkání s obchodním partnerem, pracovní oběd s kolegy, rodinnou oslavu nebo svatební hostinu. Vždy na vás bude čekat výborné jídlo a pití, moderní a...