Čtvrtek 28. března 2024, svátek má Soňa, venku je 14.3 °C

Mora překvapila vicemistra z Třince. Vošvrda vychytal nulu

4.8.2015

Kohouti mají další vítězství v přípravě. Po skalpu Komety v nájezdech dokázal vyhrát i na ledě vicemistra z Třince. Navíc ve Werk Aréně vyhráli s nulou, z čehož měl určitě velkou radost i brankář Mory Tomáš Vošvrda. Branky Kohoutů vsítili Matěj Pekr a Aleš Jergl.

Tomáš Vošvrda vychytal v Třinci čisté konto. Mora vyhrála 2:0. Tomáš Vošvrda vychytal v Třinci čisté konto. Mora vyhrála 2:0. Foto: www.hc-olomouc.cz

Do druhého přípravného utkání postavili trenéři Mory Venera s Dopitou lehce pozměněnou sestavu. V brance dostal přednost Vošvrda, v obraně chyběl Rašner, který je s dvacítkou v Kanadě a v útoku zranění Matai a Králík.
Prvních dvacet minut zápasu proti třineckým Ocelářům gól nepřineslo. Ve velké šanci se ocitnul Dávid Buc, kterému nahrával na gól Laš. Na druhé straně sice domácí Oceláři puk do brány dostali, branka však byla posunutá a trefa neplatila. Ostatní pokusy domácích pak zkušeně překazil Tomáš Vošvrda, který se v přípravě postavil mezi tyče poprvé.
Ve druhé třetině utkání s Třincem se Kohouti ujali vedení. Jan Eberle šikovně přihrál na hokejku Matěje Pekra, který nezaváhal a překonal brankáře Hrubce. Za Tomášem Vošvrdou sice zvonila branková konstrukce, gól ale Oceláři nedali. Po čtyřiceti minutách hry tak mají Hanáci jednogólový náskok.
Ve třetí třetině se Třinečtí křečovitě snažili o dotáhnutí jednobrankového manka, jenže pořádný nápor si vytvořit nedokázali. Ve 47. minutě mohl náskok Kohoutů navýšit Miroslav Holec, který ujel Kleslovi, ale Hrubce neprostřelil. Nejblíže k vyrovnání měl pět minut před koncem Zbyněk Irgl, když zpoza brány dorážel střelu M. Doudery. Vošvrda ale s porcí štěstí a za pomoci obránců udržel puk před čarou.
Čtyři minuty před koncem dostali Oceláři možnost přesilové hry, avšak k pořádné příležitosti už se nepropracovali. Naopak jejich šance na remízu dvě minuty před koncem úplně pohřbil Aleš Jergl. Mladý útočník přešel přes Hrabala a přesnou střelou nedal Hrubcovi šanci. V závěrečných sekundách to Slezané zkusili se šesti bruslaři, Vošvrdu však o čisté konto nepřipravili. Kohouti proto zvítězili i ve druhém přípravném duelu, Třinec si připsal druhou porážku.
V dalším utkání čeká Hanáky na domácím ledě už ve čtvrtek v 17 hodin celek HC Vítkovice STEEL.

HC Oceláři Třinec 0 : 2 HC Olomouc (0:0, 0:1, 0:1)

Branky: 32. Pekr (Eberle), 59. Jergl (Ondrušek) Rozhodčí: Mikula, Trombik – Konvička, Ganger. Vyloučení: 5:3. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváků: 1 489. Sestava HC Oceláři Třinec: Hrubec (Dudáček) – Klesla, Nosek, M. Doudera, Hrabal, L. Doudera, Galvas – Rufer, Plíhal, Irgl – Rákos, Růžička, Matuš – Orsava, Kreps, Cienciala – Chmielewski, Christov. Trenér: Jiří Kalous. Sestava HC Olomouc: Vošvrda (Konrád) – Vyrůbalík, Houdek, Valenta, Ondrušek, Jaroměřský, Škůrek – Jergl, Mikúš, Kafka – Buc, Knotek, Laš – Eberle, Řípa, Pekr – Soudek, Holec, Török – Ostřanský. Trenér: Zdeněk Venera.