Čtvrtek 25. dubna 2024, svátek má Marek, venku je 2.6 °C

Mora prohrála v Litvínově po nájezdech

21.10.2016 aktualizováno 21.10.2016 21:09

Hokejisté Olomouc načali druhou čtvrtinu základní části Tipsport extraligy. Litvínovu chtěli vrátit porážku z úvodního kola a taky konečně utnout sérii porážek. Na Stadionu Ivana Hlinky začali výborně, po trefách Juraje Mikúše a Jana Knotka vedli po první třetině 2:0. Ve druhé části však snížil domácí bek Pavelka a necelé dvě minuty před koncem připravil Moru o tři body norský obránce Sorvik. V prodloužení gól nepadl a v nájezdech rozhodl o bodu pro Vervu útočník Válek.

Zklamaný útočník Mory Jan Knotek. Dal sice sedmou branku sezóny, vedla však jen k bodu. Zklamaný útočník Mory Jan Knotek. Dal sice sedmou branku sezóny, vedla však jen k bodu. Foto: ČTK/Igor Zehl

Kohouti nastoupili v Litvínově v obraně opět s Jakubem Mataiem, jenž nahradil Davida Škůrka, v útoku se ve čtvrté formaci opět objevil Aleš Jergl.
Litvínov šel do utkání v lepším psychickém rozpoložení, na ledě to však vidět nebylo. Olomouc byla aktivnější, měla více ze hry a už ve druhé minutě mohl otevřít skóre Burian. Brankář Janus však byl připravený.
Jednu z minima šancí domácích v první třetině měl při hře čtyři na čtyři Hübl, Konráda ale překonat nedokázal. Ve 12. minutě se již hosté dostali do vedení. Při signalizované přesilové hře otevřel skóre Juraj Mikúš, přihrál mu faulovaný Laš. Faulující Martin Hanzl šel navíc na trestnou lavici a pohotově dorážející Jan Knotek se postaral o druhý olomoucký gól.
Do druhé dvacetiminutovky vstoupili domácí mnohem aktivněji a vytvořili si střeleckou převahu. Konrád však držel dvoubrankové vedení svého týmu až do 34. minuty, kdy sice vyrazil Lukešovu střelu, pohotově dorážející Pavelka jej ale již překonal. Vzápětí mohl vyrovnat osamocený Válek, ale nezamířil přesně.

Litvínov má opačné potíže než Mora. Vybojoval osmé vítězství v řadě. Litvínov má opačné potíže než Mora. Vybojoval osmé vítězství v řadě. Foto: ČTK/Libor Zavoral

Ve 43. minutě mohl zvýšit náskok hostů Matai, Janus se však stihl přesunout a jeho pokus zlikvidoval. Vzápětí byli Hanáci potrestáni za hru v šesti, Litvínov však nabídnutou přesilovku nevyužil. Stejně tak následně nepotrestal Ostřížkův faul.
V 55. minutě mohl zajistit hostům klid do koncovky Herman, Janus však jeho brejk zastavil. Hosté následně nevyužili ani 26 vteřin dlouhou přesilovku pět na tři.
A v závěru toho litovali. V 58. minutě byl opět vyloučen Ostřížek, Verva přesilovku zvýraznila odvoláním brankáře a Sörvik tečovanou střelou posunul utkání do prodloužení. Vítěze duelu ale určily až samostatné nájezdy, ve kterých se jako jediný prosadil Válek. Litvínov tak uspěl i v pátém domácím utkání za sebou a v tabulce je nadále třetí. Mora prohrála popáté v řadě a je desátá. V neděli hostí na domácím ledě Mladou Boleslav.
"Odehráli jsme dobrý zápas. Sahali jsme po třech bodech a máme jeden, což vždy mrzí. Bohužel domácí v závěru proměnili přesilovku šest na čtyři. My jsme hned vzápětí měli gólovou šanci, měli
jsme samostatný nájezd i další příležitosti. Dnes jsme si podle průběhu i výkonu zasloužili vyhrát, ale štěstí se od nás odklonilo a hodně přiklonilo k domácím. Prohráli jsme, ale nejhorší, co bychom mohli udělat, je začít se chytat za hlavu a počítat porážky. Soupeři nás nepřehrávají. Nemáme štěstí v koncovce ani v defenzivě. Musíme být trpěliví a věřit, že se to obrátí," řekl po utkání kouč Mory Zdeněk Venera.

HC VERVA Litvínov3:2HC Olomouc
(0:2, 1:0, 1:0 - 0:0)
Branky:35. T. Pavelka (Lukeš, V. Hübl), 59. Sörvik (Lukeš, V. Hübl), rozhodující sam. nájezd Válek - 13. J. Mikúš (Laš), 15. J. Knotek (J. Mikúš).
Rozhodčí:Souček, Pražák - Barvíř, Kokrment.