Sobota 20. dubna 2024, svátek má Marcela, venku je 3.1 °C

Mora v Třinci vyrovnat nestihla

15.2.2017

Po reprezentační pauze pokračovala hokejová Tipsport extraliga. Kohouti bojující o účast v play-off čekal těžký úkol zabodovat na ledě druhého Třince. Oceláři sice ztratili hodně z podzimní formy, ale doma moc body nerozdávají. Proti Olomouci vedli už 3:0, a i když Hanáci snižovali v závěrečném dějství brankou Holce a premiérovou trefou Jakuba Galvase, srovnat už nestihli a prohráli ve Werk Aréně 2:3.

Jakub Galvas brání útočníka Ocelářů Rákose. V utkání v Třinci Mora prohrála, nepomohl ani premiérový gól mladého beka Kohoutů v extralize. Jakub Galvas brání útočníka Ocelářů Rákose. V utkání v Třinci Mora prohrála, nepomohl ani premiérový gól mladého beka Kohoutů v extralize. Foto: ČTK/Jaroslav Ožana

HCO musel opět látat sestavu, když k dlouhodobě zraněným ještě přibyli Houdek s Hermanem. Navíc chyběl i brankář Branislav Konrád.
Třinec neměl s Kohouty lehké pořízení. Kombinačně to proti tuhé olomoucké defenzívě nešlo vůbec, a tak si domácí pomohli jinak. Obránce Jank vyvezl v 15. minutě puk z obranného pásma a ranou od červené čáry načapal dřímajícího gólmana Faltera na švestkách. Na dálku viditelná rána mu nad betonem prošla do sítě.
Hanáci sice zarputile bránili, ale ve hře dopředu byli bezzubí. Rány, kterými častovali Hrubce, měly spíše symbolický nádech. Třinec se navzdory aktivitě dlouho nemohl prokousat středním pásmem do vyložené šance. Jen Linhart využil chvíle v olomoucké přesilovce, kdy se hosté osmělili útočit, ale tváří v tvář Faltra neprostřelil.
Až v 34. minutě se po levé straně před bránu natlačil Rákos a akci po závaru dohrál nekompromisní dorážkou Kreps. Ocelářům se ulevilo a začali si i více dovolovat. Další gól už padl z vypracované kombinace: Irgl se v 37. minutě opřel bez přípravy do přihrávky Adamského a málem protrhl síť.

Roman Vlach na vhazování proti Kamilu Krepsovi. Roman Vlach na vhazování proti Kamilu Krepsovi. Foto: ČTK/Jaroslav Ožana

Zápas se v klidu dohrával podle třineckých not. Domácí mohli přidat i další gól, jenže Krepse vychytal Falter. Pohodu ale Slezanům pokazil 12 minut před koncem Holec, který zůstal za zády obránců a ze sóla švihem pod horní tyč snížil.
Když se čtyři minuty před vypršením základní hrací doby po nevinně vyhlížející akci dostal k puku Jakub Galvas a dal druhý olomoucký gól, Třinec znervózněl.
Už necelé tři minuty před koncem Olomouc odvolala gólmana, ale v pásmu se neusadila a Vyrůbalík její šance záhy minimalizoval faulem na unikajícího Jaška.
Mora tak padla 2:3, o další body se pokusí zabojovat v pátek v Liberci.
"Porážka o gól vždycky mrzí. Třinec si to vítězství vybojoval v prvních dvou třetinách, kdy byl aktivnější. Vytvořil si dostatečný náskok. V třetí třetině už jsme byli aktivnější my. Trošku jsme se zvedli, bohužel už to nestačilo. Brankář Konrád se nám ze soustředění slovenské reprezentace vrátil ve stavu, kdy nemohl nastoupit do utkání," řekl po utkání kouč Mory Zdeněk Venera.

HC Oceláři Třinec3:2HC Olomouc
(1:0, 2:0, 0:2)
Branky:15. Jank (Dravecký, Roth), 34. Kreps (Krajíček, Rákos), 37. Irgl (Adamský, M. Doudera) - 49. Holec (Vyrůbalík, Škůrek), 56. J. Galvas (Holec).
Rozhodčí:Hejduk, Polák - Tošenovjan, Zika.