Dnes je neděle 30. dubna 2017, svátek má Blahoslav
Aktuální teplota: 5.5 °C

Zpravodajství

Moravská filharmonie představí Proměny české hudby

22.2.2017 10:02

Další z koncertů Moravské filharmonie Olomouc se bude konat 23. února. Koncert s názvem Proměny české hudby příznačně představí díla českých autorů.

Bohuslav Matoušek
Foto: Archiv pořadatele
Pod taktovkou šéfdirigenta Petra Vronského mají posluchači příležitost poslechnout si program orientovaný na českou tvorbu, kterou zahájí Zouharovy Variace na téma Bohuslava Martinů. Podle slov autora jde o dílo s konejšivou a jasnou atmosférou. O něco rychlejší virtuózní kousek Koncert pro dvoje housle a orchestr Bohuslava Martinů zazní se sólem Bohuslava Matouška a Jakuba Junka. Bohuslav Matoušek za svou hudbu věnovanou z velké části tvorbě Bohuslava Martinů získal řadu ocenění. Jeho žákem na pražské HAMU je Jakub Junek, který za své účasti v českých i zahraničních soutěží taktéž obdržel mnoho cen.

V závěru večera dostane prostor dílo Antonína Dvořáka. Diváky potěší šťastná, nekonfliktní a pozitivní Symfonie č. 6 D dur.

Posluchači mohou přijít buď na veřejnou generální zkoušku o půl desáté dopoledne, nebo na koncert začínající v sedm hodin večer.

dk

Sdílet
Reklama
ScioŠkola Olomouc – základní škola, s.r.o.

Otevřená škola postavená na principech svobodného vzdělávání, která využívá moderních metod ve vzdělávání a chce vychovávat děti tak, aby byly v budoucnu šťastné a dobře připravené pro měnící se svět. Podp...

Dámské boty z pravé lícové kůže.

Dámské boty na pohodlné podrážce. Dostatečný prostor a flexibilita obuvi, hlavně v její prstové části a v místě prstních kloubů nohy.

Cena: 1 495 Kč

Přehled všech nabídek »

Další články v rubrice Kultura

© 1997-2017 NEJLEPŠÍ ADRESA a.s.
Všechna práva vyhrazena. Právní informace