Dnes je neděle 30. dubna 2017, svátek má Blahoslav
Aktuální teplota: 5.5 °C

Zpravodajství

Na 52. ročník Academia Film Olomouc se přihlásil rekordní počet snímků

1.3.2017 10:10

Na letošní ročník mezinárodního filmového festivalu Academia Film Olomouc (AFO) se přihlásilo rekordních 3 000 populárně-vědeckých filmů. Ve dnech konání 25. – 30. dubna bude poprvé uvedena i první česko-slovenská soutěž.

Na festivalu bude k vidění i snímek Je s námi konec? Leonarda DiCapria
Foto: AFO
Heslem pro 52. ročník festivalu je burcující slogan The Future Is Now, který se stane i hlavním tématem celého programu. "Hodně lidí si myslí, že témata, kterým se festival hodlá věnovat, jako jsou životní prostředí, umělá inteligence, robotika či globální oteplování, jsou věcí budoucnosti a problémem dalších generací. Není tomu tak! Budoucnost je teď a jedině my jsme ti hlavní aktéři, my všichni musíme zasáhnout. Jak ostatně nedávno prohlásil sám Stephen Hawking – žijeme v nejúžasnější, ale také nejnebezpečnější době v dějinách našeho druhu," shrnuje poslání a filozofii AFO52 programový ředitel Jakub Ráliš.
Návštěvníci AFO se mohou těšit na exkluzivní české premiéry snímků z produkce HBO nebo National Geografic, ale také na aktivistický dokument z dílny Leonarda DiCapria Je s námi konec?. Očekávaná je také TV série Genius o životě a díle Alberta Einsteina natáčená v České republice. Nebude chybět ani oblíbené 3D promítání, díky kterému se Predátoři nebo Na křídlech ptáků stanou o to strhujícími. "Mám radost, že jsme české a slovenské produkce konečně přičlenili do společné soutěže. Chceme zvýšit její kvalitu, ale také silněji propojit slovenské a české vědce a producenty. Nově proto zavádíme česko-slovenskou soutěž, jejímž hlavním rysem je primárně jazyk filmů srozumitelný oběma stranám," doplňuje Ráliš.
Do užšího soutěžního výběru dramaturgové festivalu nakonec volili z rekordních 3 000 populárně-vědeckých snímků z celého světa. Do konečného výběru se dostalo 52 filmů – 20 do mezinárodní, 16 do česko-slovenské soutěže a 16 do soutěže krátkých filmů. 52. ročník AFO slibuje také nejhutnější hudební program ve své historii – festivalový soundtrack dotvoří přímo Radio Wave Live Session, při níž v prostorách historické Kaple Božího Těla vystoupí vítězové posledních dvou ročníků talentové soutěže Czeching – VR/NOBODY a Himalayan Dalai Lama. K headlinerům bude patřit i beatový futurista Karaoke Tundra nebo feministické DJské uskupení A C I D W I T C H.

dk

Sdílet
Reklama
Resort Hrubá Voda

Resort Hrubá Voda je nový moderní areál nejen pro rodiny s dětmi. BOBOVÁ DRÁHA s celoročním provozem, 4 SEDAČKOVÁ LANOVKA, 3 VLEKY, DĚTSKÝ PÁS a LYŽAŘSKÁ ŠKOLKA. Resort ležící v údolí řeky Bystřice pod s...

Dámské boty z pravé lícové kůže.

Dámské boty na pohodlné podrážce. Dostatečný prostor a flexibilita obuvi, hlavně v její prstové části a v místě prstních kloubů nohy.

Cena: 1 495 Kč

Přehled všech nabídek »

Další články v rubrice Kultura

© 1997-2017 NEJLEPŠÍ ADRESA a.s.
Všechna práva vyhrazena. Právní informace