Dnes je pondělí 24. dubna 2017, svátek má Jiří
Aktuální teplota: 7.7 °C

Zpravodajství

Na Univerzitě Palackého probíhají volby do Akademického senátu

29.3.2017 18:16

V těchto dnech probíhají na jednotlivých fakultách Univerzity Palackého volby do Akademického senátu (AS) na funkční období od 28. 5. 2017 do 27. 5. 2020. Takřka prvním krokem čerstvě zvolených senátorů pak bude vyhlášení voleb nového rektora.

Bude se Jaroslav Miller znovu ucházet o post rektora?
Foto: ČTK/Luděk Peřina

Volby do AS Univerzity Palackého

Veškeré informace o probíhajících volbách, jejich termínech i jednotlivých kandidátkách naleznete na webu.
Akademické senátní volby vždy ovlivňují směřování univerzity, a to nejen ve studentských záležitostech, ale zcela jistě se dotknou i akademických pracovníků, zejména v otázkách odměňování za práci, budování nových výzkumných, vědeckých a aplikačních center. Studenty velmi často zaujmou témata spojená se stipendii, s poplatky za studium, zřizováním studentských místností, kde se mohou potkávat a relaxovat, ale také snaha o bezdrátové zasíťování všech kolejí, menzy a dalších prostor.„

"Já kandiduji do univerzitního senátu mimo jiné také s tím, aby univerzita vytvořila nejen pro pedagogy, ale také pro studenty výhodné mobilní telefonní tarify, nebo aby se co nejdříve dokončilo Wifi zasíťování kolejí a popřípadě menz," uvedl současný studentský místopředseda AS Josef Kaštil, který se pokouší svůj mandát obhájit. Na řadě fakult se konají zároveň volby do fakultních senátů.

Jedním z prvních úkolů nových senátorů bude volba rektora Univerzity Palackého. Zda se bude o tento post znovu ucházet současný rektor Univerzity Palackého, zatím není známo. "Zatím jsem se ještě nerozhodl. Rozhodnutí by mělo padnout během deseti dnů," sdělil Jaroslav Miller
Akademický senát Univerzity Palackého v Olomouci je samosprávným zastupitelským akademickým orgánem a má 24 členů. Členy AS UP volí ze svých řad členové akademické obce; každá fakulta je zastoupena dvěma senátory z řad akademických pracovníků a jedním z řad studentů. Funkční období senátu je tříleté. Zasedání AS UP jsou veřejně přístupná. K přípravě podkladů a stanovisek pro jednání senátu k podrobnému řešení jednotlivých problémů zřizuje senát Ekonomickou a Legislativní komisi. AS se řídí příslušnými zákony ČR, zejména zákonem č. 111/1998 Sb., o vysokých školách, a vnitřními předpisy UP, zejména Statutem UP a Volebním a jednacím řádem AS UP.

red

Sdílet
Reklama
ROCKFOIL ARTWORK CO., LTD. o.z.

AKČNÍ NABÍDKA

Pravé obkladové kamenné pláty ve velkoformátech!

FOTO : sortiment kamenných folií je velmi variabilní

Srdečně vás zveme na návštěvu naší provozovny na nároží ul. Polívkova/ul. Na Vozovce v Olomouci ( ROCKFOIL/STALART ).

Dámské boty z pravé lícové kůže

Dámské boty na 5 cm podpatku s náhraními patníky. Svršek je vyroben z kvalitní lícové kůže, po stranách všité elastické pásky pro lepší prozutí.

Cena: 1 495 Kč

Přehled všech nabídek »

Další články v rubrice Zprávy z regionu

© 1997-2017 NEJLEPŠÍ ADRESA a.s.
Všechna práva vyhrazena. Právní informace