Dnes je úterý 24. ledna 2017, svátek má Milena
Aktuální teplota: -4.3 °C

Zpravodajství

UPOZORNĚNÍ: Tento příspěvek je starší než 6 měsíců.
Níže uvedené informace mohou být zastaralé či neplatné!

Nad olomouckým letištěm bude pěkně rušno: Letecký den v novém proběhne už tuto sobotu

9.9.2014 5:19

Tradiční Letecký den v Olomouci se letos uskuteční pod taktovkou nového správce letiště - Hanáckého leteckého klubu Olomouc. Jeho 12. ročník proběhne v sobotu 13. září od 10 hodin a nabízí zajímavý letecký i pozemní program. Těšit se můžete například na přelet gripenů, akrobacii sportovních letadel i seskoky parašutistů. Vstup na akci je zdarma.

Foto: Jan Procházka

Samotný letecký program vypukne v 13:35, kdy nad neředínským letištěm prolétnou armádní gripeny. V nabitém scénáři pak budou následovat ukázky akrobacie sportovních letadel, větroňů, seskoky parašutistů i ukázky záchranářské a hasičské techniky. Délky vystoupení jsou zhruba 5 až 8 minut, celková předpokládaná délka trvání letových ukázek je tedy plánována asi na 2 hodiny 15 minut. "Samozřejmě nebude chybět ani možnost prohlédnout si repliky letadel z 1. světové války a také ukázky umu leteckých modelářů," popsal Ivo Vlach. Mimo letecký program, který začíná ve kolem druhé hodiny, slibují organizátoři již od desíti hodin bohatý doprovodný program pro děti i dospělé. Před zahájením letové části bude proveden rychlostní závod mezi automobilem Ford A, veteránem z roku 1927, a replikou letadla DEMOISELLE z roku 1909.

"Organizací Leteckého dne byl letos pověřen Hanácký letecký klub Olomouc, který je od letošního června na základě uzavřené smlouvy správcem letiště,"řekl náměstek primátora Ivo Vlach. Hanácký letecký klub má od letošního června ve správě letiště, letecký provoz i zabezpečení organizace vnitrostátního veřejného letiště. "Od zapojení členů všech spolků působících na letišti pod zastřešením Hanáckého leteckého klubu si slibujeme další rozvoj letiště při snížené zátěži rozpočtu města," zdůraznil náměstek primátora Ivo Vlach s tím, že celková roční úspora v provozních výdajích města dosáhne po změně částky ve výši až 1,5 milionu korun.

Letiště v Neředíně v rámci tradičního leteckého dne každoročně navštíví více než 10 tisíc obyvatel Olomouce a střední Moravy. Více informací včetně podrobného programu naleznete v našem kalendáři akcí.

barsi

Sdílet
Reklama
Agentura ACADEMIA

AKČNÍ NABÍDKA

LETNÍ KURZY STARTUJEME UŽ 13. ÚNORA A ZÁPIS JE V PLNÉM PROUDU! NEVÁHEJTE A VYBERTE SI Z NAŠÍ ŠIROKÉ NABÍDKY KURZŮ.
DÁVÁTE PŘEDNOST INDIVIDUÁLNÍ VÝUCE? OBRAŤTE SE NA NÁS, RÁDI VÁM PŘIPRAVÍME HODINY ŠITÉ NA MÍRU DLE VAŠEHO PŘÁNÍ!
TĚŠÍME SE NA VÁS!

Nabízíme kurzy angličtiny ve všech úrovních pokročilosti včetně kurzů pro děti a teenagery, business English, přípravu na maturitu a jazykové zkoušky, španělštinu, italštinu, němčinu, ruštinu, francouzštinu, čínštinu.

Dále zajišťujeme různé druhy jazykové výuky:

- individuální lekce šité na míru pro dospělé i pro děti
- firemní výuku
- speciální nabídku tandemových hodin, dva za cenu jednoho

Mimo výuku pro Vás rádi připravíme překlady či zajistíme tlumočení. Neváhejte se na nás obrátit.

Naši kompletní nabídku a aktuální rozvrh najdete na našich webových stránkách.

Prodej, Byty 2+kk, 55 m²
Obec

Litovel - ul. Kysucká

Cena

1 384 045,-Kč

Přehled všech nabídek »

Další články v rubrice Zajímavosti a tipy

© 1997-2017 NEJLEPŠÍ ADRESA a.s.
Všechna práva vyhrazena. Právní informace