Dnes je neděle 30. dubna 2017, svátek má Blahoslav
Aktuální teplota: 5.6 °C

Zpravodajství

Napadli a okradli starší manžele. Policie dva cizince chytila krátce po činu

19.12.2016 10:13

Ve čtvrtek v noci kolem jedné hodiny došlo v Lutíně k útoku a krádeži. Dva cizinci ve věku 26 a 36 let tu napadli manželský pár. Nejdřív povalili na zem šedesátiletého pána, ukradli mu 4 tisíce korun a mobil, pak se vrhli i na jeho o devět let starší manželku. U ní nic nenašli, a tak utekli. Nedostali se ale daleko, krátce po činu je zadržela policie v jedné z hospod. Teď už čekají na obvinění.

"Kriminalisté Služby kriminální policie a vyšetřování územního odboru Olomouc zahájili trestní stíhání dvou mužů ve věku 26 a 36 let (cizinci), které obvinili ze spáchání zvlášť závažného zločinu loupež, spáchaného formou spolupachatelství. Tohoto protiprávního jednání se měli dopustit ve čtvrtek 15. prosince krátce po jedné hodině v noci v Lutíně vůči manželskému páru ve věku 60 a 69 let. Společným jednáním, za užití násilí, strhli nejprve na zem šedesátiletého muže, fyzicky ho napadli a požadovali peníze. Jeden z nich v napadání pokračoval, druhý ho prohledal a vzal mu 4 000 korun a mobilní telefon. Fyzicky napadli i jeho o 9 let starší manželku, kterou povalili na zem a také ji prohledali. Nic u ní nenašli. Nakonec z místa utekli. Napadená vše oznámila na linku 158," uvedla policejní mluvčí Irena Urbánková.  

Na místo byly ihned vyslány policejní hlídky. Na základě operativního šetření, důkladného prověření všech získaných informací a poznatků byli oba podezřelí policisty krátce poté vypátráni v jednom z restauračních zařízení v Lutíně a zadrženi. Po zadržení byli umístěni do policejních cel. "U obou provedli policisté dechové zkoušky, které byly pozitivní. U šestadvacetiletého muže naměřili přes 1,6 ‰ alkoholu v dechu, u šestatřicetiletého 1,9 ‰. Odcizené věci byly u zadržených nalezeny a vráceny majiteli. Z odcizené částky 4 000 korun stačili obvinění již několik stovek použít ke hře na hracím automatu. Ze strany policejního orgánu byl dán podnět státnímu zástupci k vydání návrhu na vzetí obviněných do vazby, který byl soudem akceptován a oba obvinění byli v sobotu 17. prosince eskortováni do vazební věznice v Olomouci. V případě prokázání viny a odsouzení jim oběma hrozí trest odnětí svobody v rozmezí od dvou do deseti let," doplnila na závěr Urbánková.

rol

Sdílet
Reklama
Prodejna Olomouckých tvarůžků A. W. spol. s.r.o.

V podnikové prodejně A.W. Loštice představujeme celý sortiment Olomouckých tvarůžků, což v současné době činí více než 30 hmotnostních či tvarových variant, také ochucené kořením či uzené. Kromě toho jsme ...





Dámské boty z pravé lícové kůže.

Dámské boty na pohodlné podrážce. Dostatečný prostor a flexibilita obuvi, hlavně v její prstové části a v místě prstních kloubů nohy.

Cena: 1 495 Kč

Přehled všech nabídek »

Další články v rubrice Krimi

© 1997-2017 NEJLEPŠÍ ADRESA a.s.
Všechna práva vyhrazena. Právní informace