Dnes je úterý 24. ledna 2017, svátek má Milena
Aktuální teplota: -4.6 °C

Zpravodajství

Noční výjezdy záchranky: kolaps na nádraží, partnerská rozepře i opilý muž koupající se v Bystřičce

4.1.2017 8:50

Během noci vyjížděli olomoučtí záchranáři k několika případům. Nejprve pětadvacetiletá žena zkolabovala na nádraží po požití léků, pak se jiná žena opila po partnerské rozepři a nakonec vytahovali muže z Bystřičky.

Ilustrační foto
Foto: Archiv redakce
V průběhu úterního podvečera zasahovali záchranáři u intoxikovaných osob s osobními problémy psychického rázu. "V prvním případě posádky výjezdového stanoviště Hněvotínská a Aksamitova (RV+RZP) dorazily na vlakové nádraží na ulici Jeremenkovu v Olomouci. Na místě byla nalezena pětadvacetiletá žena po kolapsu a po předchozím užití různých léků. Po celkové prohlídce pacientku následně posádka převezla k navazující péči do nemocnice v Olomouci," popsal mluvčí záchranářů Zdeněk Hošák.

Záchranáři zasahovali také u mladé vozíčkářky, která se rozhodla partnerskou rozepři řešit velkým množstvím alkoholu. "Po celkovém zjištění stavu byla pacientka po konzultaci a v návaznosti na užití alkoholu a handicapu (vozíčkářka) předána na oddělení urgentního příjmu FNOL," doplnil Hošák.

Do třetice byli lékaři přivoláni k muži, který se opilý koupal v Bystřičce. Vzhledem k tomu, že muži hrozilo podchlazení, byla přítomnost záchranářů nezbytná. "Situaci řešila posádka s lékařem  z výjezdové základny Hněvotínská u muže, který nerozvážně pod vlivem alkoholu vstoupil do řeky Bystřičky. Po celkové prohlídce lékař vyloučil možná nebezpečí a po poučení byl muž ponechán na místě," sdělil na závěr Hošák.

zd

Sdílet
Reklama
NKB centrum (neurologicko kognitivně behaviorální centrum)

Neurologická ambulance: MUDr. Hana Zákopčanová Srovnalová, Ph.D. - neurologické vyšetření - akupunktura, myoskeletální medicína - konzultace diagnostiky Rehabilitace: - skríningová diagnostik...

SLEVA 50 %, kotníkové boty Vitti Love z luxusní lícové kůže.

Dámské kožené kotníkové boty v hnědé barvě. Vnitřní podšívka i stélka jsou textilní s molitanovou mezi vložkou, lemy jsou kožené.

Cena: 1 498 Kč

Přehled všech nabídek »

Další články v rubrice Krimi

© 1997-2017 NEJLEPŠÍ ADRESA a.s.
Všechna práva vyhrazena. Právní informace