Aktuální teplota: 9.1 °C

Zpravodajství

Olomouc vyloupila Ostravu i podruhé

21.4.2017 12:48

Po úvodním ztraceném setu dokázala zabrat a zvítězila 3-1 na sety. Stejným poměrem ovládla i celou sérii a postupuje do finále. V něm se utká s Prostějovem.

Hanačkám se vstup do utkání povedl, když se ujaly vedení 6:3. Ostrava však dokázala rychle odpovědět a vývoj obrátila (8:6). Po technickém time outu pokračovala ve vysokém tempu a její náskok narůstal až na šest bodů 18:12. Podporována bouřlivým domácím publikem set získala poměrem 25:22. Ostravský celek si držel mírné vedení i na začátku druhé sady, kdy vedl až do stavu 12:11. Následovala však dlouhá bodová šňůra Kataríny Dudové, která na servisu vydržela až do stavu 19:12. Ostravanky už nenašly v dalším průběhu setu síly na jeho zdramatizování a Olomouc srovnala v utkání krok – 25:15. Úvod třetí sady patřil hostujícím hráčkám, které vedly po esu Nikol Sajdové 8:2. Olomoučanky těžily z náskoku, který získaly v úvodu a hru kontrolovaly (16:10). Závěr setu však Ostrava dokázala zdramatizovat a donutila trenéra Teplého sáhnout pro oddechový čas, když se přiblížila na dva body (21:19). Vysokoškolačky však zdramatizování nepovolily a zvítězily 25:21. Pakliže si někdo myslel, že ztracený třetí set Ostravu dostane do kolen – mýlil se. Domácí tým se srdnatě rval o každý míč, přidal na agresivitě a po zásluze vedl 20:15. Domácí hráčky byly v tu chvíli na koni a vypadalo to na pátý set. Olomoučanky však nesložily zbraně a za mohutného skandování svých fanoušků započaly cestu za obratem čtvrté sady. Ten odstartovala na blocích Sajdová, která se v průběhu semifinále dostala do parádní formy. Pak přišla zlomová šňůra při servisu Dariny Košické, kdy se dostaly Hanačky do vedení 23:20. Ostrava sice snížila na rozdíl bodu (22:23), ale další dva patřily Olomouci. Ta tak slaví po roce opět postup do finále, když se dokázala po překvapivé ztrátě v úvodním duelu semknout. A následující tři utkání vyhrála. V Ostravě se opírala o týmový výkon, podpořený o uzdravenou Janu Napolitano – Šenkovou a fantastickou Nikol Sajdovou. Ta si připsala za dvě utkání celkem 29 bodů z toho 8 bloků! A nesmíme zapomenout ani na skvělé bubeníky podpořené o hlasivky nejvěrnějších fanoušků, kteří byly sedmým hráčem Olomouce v obou ostravských zápasech.

TJ Ostrava - VK UP Olomouc 1:3 (25:22, 15:25, 21:25, 22:25)

Sestava: Michalíková, Dedíková, Sajdová, Strušková, Napolitano-Šenková, Dudová, libero: Sain.
Střídaly: Košická, Čutuk.
Nejlépe bodující hráčky: Sajdová a Napolitano – Šenková po 18, Michalíková 11

Katarína Dudová (kapitánka VK UP Olomouc): "Dnešní zápas byl o mnoho těžší než včera. Kolektivním výkonem a nasazením jsme zvítězily. Děkuji fanouškům, byli fantastičtí."

Jiří Teplý (trenér VK UP Olomouc): "Dnes začali domácí s obrovským rizikem a dostali nás pod tlak. Pokud jsme hráli opatrně, tak jsme ztráceli, když jsme i my zariskovali, tak jsme soupeře přehrávali. Myslím si, že všechny semifinálové zápasy byly kvalitní."