Dnes je pondělí 24. dubna 2017, svátek má Jiří
Aktuální teplota: 7.7 °C

Zpravodajství

Olomoucká judistka Renata Zachová přivezla z Německa bronz

27.3.2017 9:22

Renata Zachová si odvezla z mezinárodního turnaje v Německu bronzovou medaili. Nestačila pouze na vítězku celé soutěže Thayane Lemos z Brazilíe, jíž podlehla v semifinále.

Renata Zachová
Foto: Archiv klubu
"Když jsem přijela na tento turnaj, musela jsem ještě hubnout, což pro mě nebylo úplně nejlehčí. Zároveň však vím, že když se mi špatně hubne, mám pak úspěšný den," říká Renata Zachová, mladá olomoucká judistka v kategorii kadetů do 18 let, o silně obsazeném mezinárodním turnaji v německém Bad Blankenburgu.

Ve váze do 57 kilogramů měla dohromady 48 soupeřek. První zápas s Němkou Ester de Boor ukončila během několika sekund výhrou na ippon. Ve druhém zápase na ni čekala Francouzka Rania Drid, se kterou se Zachová již několikrát utkala na přípravných zahraničních campech a věděla, že k výhře potřebuje dostatek taktické převahy. Třetí zápas s Němkou Elisabeth Pflugbeil Zachová naprosto ovládla svou technickou vyspělostí, přičemž několik sekund před ukončením zápasu získala Pflugbeil třetí trestný bod, čímž byla ze zápasu diskvalifikována. Ve čtvrtfinále narazila na Holanďanku Noa Hooi, se kterou již jednou prohrála. Ve správném momentu však použila chvat o soto gari a ukončila zápas před časovým limitem. V semifinále Zachová podlehla vítězce celé soutěže Thayane Lemos z Brazilíe, což ji dostalo do závěrečného boje o třetí místo s Francouzkou Alexií Santelia. Tu s přehledem porazila technikou páčení lokte a obsadila tak bronzovou pozici.

asu

Sdílet
Reklama
Balneo - Lázně Flora

AKČNÍ NABÍDKA

NOVĚ - pedikúra a manikúra!

Rezervace nebo tel.: +420 702 003 963
a balneoolomouc@seznam.cz.
Těšíme se na Vaši návštěvu!

PÁNSKÉ TEPLÁKY - ČERNÁ

Tepláky jsou vyrobeny z příjemného materiálu. V pase mají zavazovací šňůrku pro pohodlné nošení. Najdete na http://www.hoody.cz/panske-teplaky

Cena: 729 Kč

Přehled všech nabídek »

Další články v rubrice Sport

© 1997-2017 NEJLEPŠÍ ADRESA a.s.
Všechna práva vyhrazena. Právní informace