Dnes je pondělí 24. dubna 2017, svátek má Jiří
Aktuální teplota: 8.5 °C

Zpravodajství

Olomoucké O.Li.V.Y. poprvé v zahraničí. Domů si dovezly první místo

17.4.2017 17:58

Improvizační olomoucká skupina "Olivy" se minulý týden poprvé zúčastnila zahraniční soutěže. Své síly jelo 7. dubna do Žiliny poměřovat pět zástupců, odkud si přivezli rovnou několik cen. Jejich umění ocenila jak porota, tak i publikum.

Foto: Facebook OLIVY - olomoucká improvizace O.Li.V.Y.
Žilinské Bábkové divadlo minulý týden hostilo deset improvizačních týmu. Ty přijely porovnat své dovednosti již v tradiční soutěži. Své zastoupení měla i Česká republika. Před zahraniční diváky předstoupil tým z Brna a Olomouc přispěla rovnou dvěma skupinami, zbytek herců pocházel ze Slovenska. Olomoucká sestava vystoupila na pódium hned třikrát, a to pokaždé s novým příspěvkem. Na každou svou hru měli vždy pouze tři minuty, za které museli oslovit porotu. Ta se skládala ze čtyř náhodně vybraných diváku, kteří dostali karty s čísli od jedné do pěti, přičemž pět znamenalo nejvíce a naopak jedna nejméně.

Tým ve složení Daniela Kunze a Martina Zavadila obdržel v prvním kole 18 bodů z 25 možných.To jim stačilo na postup do dalšího kola. Druhý tým, za nějž hráli Iva Najďonovová, Radim Jachek a Tomáš Kučera, získal plný počet bodů, a to za improvizovaný překlad do znakové řeči. Jejich úkolem bylo přeložit rozhovor moderátora s mistryní Evropy v pečení muffinů. Přestože v druhém kole získala první skupina o pět bodů více než v kole předchozím, na postup do dalšího kola jim to nestačilo a v celkovém pořadí se umístili čtvrtí. O výherní posty ale dál bojovala olomoucká trojice, která došla až do finálního třetího kola. Vyhráno ale ještě neměli. Jejich počet bodů se totiž shodoval s bratislavským mimem PanThomem. Rozhodl rychlý rozstřel, který vyzněl o bod lépe pro Ivu, Radima a Toma. Ten pak určil celkového vítěze a svou pomyslnou zlatou medaili si tak domů odvezl olomoucký tým.

Olomoučtí herci tak odjížděli nejen s úspěchem, ale především s novými zkušenostmi a zážitky. "Rádi bychom se účastnili i příští soutěže v Žilině, která proběhne příští měsíc. Do té doby budeme hrát v Olomouci, kde vystoupíme 20. 4. s ImproBuchtama v Divadle hudby a potom v květnu na Majálesu,“ řekl jeden z členů Oliv, Daniel Kunz.

Vendula Baštincová

Sdílet
Reklama
Autopůjčovna RENORENT

AKČNÍ NABÍDKA

VÍKENDOVÁ AKCE!!! Půjčíte si auto v pátek, vrátíte ho v pondělí do 9:00 a na místo 3 dnů zaplatíte jenom 2 dny! Nabídka se vztahuje na všechny vozidla z naší flotily.

Všechny naše vozy jsou pojištěny, mají dálniční známku v ČR a v ceně jsou zahrnuty i asistenční služby v rámci EU. Nabízíme také možnost zapůjčení navigace.

Pro více informací volejte 734 281 333 nebo navštivte ww.renorent.cz

ESSENTIAL II + OM 5E

Nová verze oblíbeného gramofonu rakouského výrobce Pro-Ject disponuje těžším, vůči chvění odolným MDF talířem...

Cena: 7 249 Kč

Přehled všech nabídek »

Další články v rubrice Zprávy z regionu

© 1997-2017 NEJLEPŠÍ ADRESA a.s.
Všechna práva vyhrazena. Právní informace