Čtvrtek 25. dubna 2024, svátek má Marek, venku je 2.6 °C

Olomoucké týmy v MSFL bodovaly. Holice si poradila s Hlučínem, Sigma B remizovala s Prostějovem

1.9.2014

Autor: Karel Skřička

Obě olomoucká mužstva v MSFL hrála ve čtvrtém kole na svých stadionech. Holice se utkala s letos velice silným Hlučínem a i když hrála téměř půl hodiny v deseti a přesto zajímavé utkání dovedla do vítězného konce. Sigma B měla doma hodně těžkého a známými jmény prošpikovaného soupeře z Prostějova. Navíc posíleného vítězstvím 5:0 z minulého kola právě nad holickým týmem.

A tuto prohru chtěli fotbalisté HFK před svými příznivci odčinit. Pro splnění tohoto cíle dělali holičtí vše. Jejich výkon se oproti minulým utkáním diametrálně lišil. Byl vidět zlepšený pohyb, a hlavně (a to dělalo hlučínským největší problémy) velká bojovnost. Ti nastoupili do utkání více v klidu, jelikož po třech kolech se usadili na druhé příčce tabulky, a tak si do Holice přijeli pro tři body. Domácí je však velice rychle vyvedli z omylu a od začátku utkání měli míč častěji na svých nohou a v 17.minutě se dostali do první šance. Pezzotti přihrál do vápna volnému Štěpánkovi, který však tutovou šanci zazdil tím, že překopl branku. I nadále měli domácí více ze hry a ve 35.minutě Můčka našel ve vápně Pezzottiho, jehož hlavička jen těsně minula Hlaváčovu branku. Nakonec přece jen se dostalo spravedlnosti zadost a v poslední minutě prvního poločasu letěl do vápna hostí další nádherný centr tentokrát od Varadiho a Pezzottiho, střela hlavou našla své místo v hlučínské brance. "V prvním poločase jsme byli lepší, poněvadž jsme dobře kombinovali. V zakončení jsme byli méně důrazní až v poslední minutě vstřelil Pezzotti uklidňující branku," viděl první poločas domácí trenér Jiří Derco.

I druhý poločas začali domácí mnohem lépe než hosté, kteří se přes tentokrát velmi pozornou domácí obranu neměli nárok propracovat k brankové příležitosti. V 66.minutě přišel nečekaně ostrý zákrok Varadiho na půlce hřiště, který nic neřešil a byl po zásluze potrestán červenou kartou. A z jasného utkání se stalo drama. Domácí se s touto skutečností vyrovnali velice dobře a pokračovali v soustředěném výkonu. Hlučín si drželi na distanc a co se dostalo za obranu, likvidoval velice dobře chytající Mucha. Za celou téměř půlhodinovou převahu jednoho muže v poli si hosté vypracovali dvě šance, a to až v závěru utkání, když oslabeným domácím již ubývaly síly. V 82.minutě to byl neuvěřitelný zákrok Muchy. Hostující Foltýn se dostal do stoprocentní šance sám před ležícím Muchou, který stačil vymrštit ruku a Foltýnovu střelu zmírnit tak, že dobíhající Hlavica stačil míč vyhlavičkovat do bezpečí. O minutu později ještě nebezpečně vypálil hlučínský Ondrušík, ale jeho střela lízla břevno. Poté již Holice uhájila cenný zisk tří bodů. "Hráli jsme, že se nám nemůže nic stát. Neběhali jsme a vše chtěli přesně do nohy. Kluci si spíš hleděli gelů na hlavě než fotbalového výkonu," soptil trenér Valachovič."Jak můžeme zvítězit, když neproměníme takovou šanci, jakou měl Foltýn," dokončil Valachovič. "Za dnešní utkání musím kluky pochválit. Hráli na doraz a zejména v závěrečné části při oslabení se vydali ze všech sil. Tak bych si naši hru představoval i v následujících utkáních. Čekáme ještě dvě posily, které by měly zvýšit naši kvalitu. Z Brna Dvořáka a Američana Jeromeho, který již hrál za Sigmu" hodnotil spokojený Jiří Derco.

HFK Olomouc - FC Hlučín 1 : 0 (1 : 0)
Branka: 45.Pezzotti
Rozhodčí: Mikyska - Vostrejž, Polák
Žluté karty: Bernard, Mucha - Žižka, Dostál, Ondrušík
Červené karty: 66.Varaďa
Diváci: 162
HFK: Mucha - Hlavica, Lukášek, Lysoněk, Můčka - Štěpánek (64.Šuba), Bernard, Bača, Varaďa - Hornich (90.Buček), Pezzotti (80.Blažkovský), trenér: Jiří Derco
Hlučín: Hlaváč - Heiník, Mac (25.Hudeczek), Váňa, Malchárek - Limanovský (77.Neumann), Dostál , Foltýn, Žižka - Badalyan, Hanus (46.Ondrušík), trenér: Milan Valachovič

Na vedlejším hřišti Androva stadionu bylo k vidění utkání špičkové úrovně MSFL. Domácí posíleni ve středu Davidem Bystroněm, který po více jak dvou letech nastoupil k soutěžnímu utkání, byli po celé utkání lepším týmem. Hosté s několika známými ligovými fotbalisty však bojovali seč jim síly stačily. Dlouho se však hrálo bez vyložených šancí, což bylo dobré vysvědčení pro obrany obou týmů. Hra však byla rychlá a útoky se střídaly na obou stranách. Ve 31.minutě si Sigma vypracovala první šanci utkání. Bystroň našel centrem Texla, který přihrál do výborné pozice Rolincovi, ale skvěle vyběhnuvší Bureš šanci spacifikoval. Poté nebezpečně vystřelil prostějovský Machálek a ve 40.minutě ve vápně fauloval Svozil hostujícího Kroupu a nařízený pokutový kop sám Kroupa proměnil. O tři minuty později, kdy se hosté asi již viděli v kabině, Schmidt prošel do šestnáctky, přenechal míč Rolincovi a ten na druhý pokus prostřelil Bureše.

Hned ve 47.minutě mohl Fládr opět poslat svůj tým do vedení, ale jeho pokus mířící do šibenice Bárta odvrátil na roh. O pár minut později to byl olomoucký stoper Svozil, jehož hlavička těsně minula branku. V 60.minutě měla Sigma obrovskou šanci na otočení zápasu, když hostující obránce zahrál v šestnáctce rukou. Exekutora Rolince však opět skvěle vychytal Bureš. V 73.minutě měla Sigma další velkou příležitost. Nejprve Hálovu střelu z blízkosti vyrazil skvěle Bureš, hvězda tohoto utkání a Falta z dorážky poslal míč vedle. Hosté poté již taktickou hrou dovedli utkání k remíze, což byl vzhledem k vývoji hry pro ně zisk a domácí ztratili dva body. "Bod z tohoto utkání bereme. Myslím si, že zaslouženě proti velice kvalitnímu týmu," cenil si zisku prostějovský asistent Popelka. "Hráčům dnes nemůžu nic vyčítat. Byli velice aktivní, až to někdy vedlo ke zbrklosti. Bylo to velice dobré utkání a s předvedenou hrou a bojovností jsem spokojen. Škoda neproměněné penalty. Za stavu 2:1 by byl vývoj utkání úplně jiný," chválil své hráče Augustin Chromý.

David Bystroň nová posila Sigmy: "Hrál jsem opravdu po dlouhé době mistrovské utkání. Určitě jsem si ho užil. Akorát škoda, že jsme nezvítězili. Šancí jsme měli dost, jenom je proměnit. V utkání jsem se cítil dobře. Chodil jsem i na hrot tak, jak to mám rád. Na utkání jsem byl hodně natěšený a jsem rád, že jsem konečně měl dovoleno hrát a doufám, že to půjde i dál. Taková byla domluva s doktorem a můžu říci, že se opravdu cítím dobře. Doufám, že brzy dostanu příležitost v A týmu. Moc se na to těším a také na fanoušky, bude to pro mne velká radost. Teď to závisí jen na trenérech, kdy se rozhodnou mě postavit".

"Na to, že dva roky nehrál, tak jeho výkon byl excelentní. Ukázala se u něj zkušenost i kvalita v rozehrávce a měl velkou aktivitu," hodnotil Bystroňův výkon v utkání trenér Augustin Chromý.

SK Sigma Olomouc B - SK Prostějov 1:1 (1 : 1)
Branky: 44.Rolinc - 41.Kroupa z pen.
Rozhodčí: Duda - Vojkovský, Mikeska
Žluté karty: Svozil, Kalvach - Kroupa, Rus
Diváci: 136
Sigma B: Bárta - Texl, Svozil, Bystroň, Hála - Kalvach, Richter, Habusta (81.Žák), Falta - Schmidt (78.Vichta), Rolinc, trenér: Augustin Chromý
Prostějov: Bureš - Hirsch, Hloch, Zatloukal, Rus (74.Krejčíř) - Koudelka (89.Pančochář), Fládr, Zelenka, Langer - Kroupa, Machálek (83.Šteigl), trenér: František Jura