Středa 24. dubna 2024, svátek má Jiří, venku je 4.5 °C

Olomoucké volejbalistky nedaly přerovskému týmu šanci

8.12.2016

Autor: top

Netradičně ve středu čekal na volejbalistky Olomouce ostrý zápas. V předehrávce 13. kola extraligy hostily na své palubovce Přerov, kterému nedaly šanci a zvítězily 3-0 na sety.

Domácí celek začal zostra a po smeči Bernardy Ćutuk vedl v prvním technickém time outu 8:5. I po něm narůstalo bodové konto vysokoškolaček a tři přímé body z podání Martiny Michalíkové znamenaly vedení o sedm bodů (12:5). Přerovanky se nedostávaly vůbec do hry a po smeči Nikol Sajdové byl rozdíl již desetibodový (20:10). Univerzita nakonec první sadu ovládla 25:14. Ve druhé sadě dokázaly Přerovanky držet krok do stavu 6:6. Následně začala bodovat opět Olomouc v čele s Michalíkovou, jež skládala jeden míč za druhým. Olomouci vycházela i hra na bloku, kde se v krátkém sledu dvakrát blýskla Ćutuk s kapitánkou Dudovou a bylo z toho vedení 20:13. Smečí set uzavřela bulharská univerzálka Andreeva (20:17). Třetí set se odehrával v režii domácí Univerzity, která vedla ve druhém technickém time outu 16:7. Vypadalo to na rychlý konec, ale Přerov se zmátožil a dokázal snížit. Olomouc byla lehce rozhozená střídáním, ale závěr setu si nenechala utéct a vyhrála jej 25:19. Další utkání čeká volejbalistky již tuto sobotu, kdy od 18 hodin přivítají v domácí hale celek Králova Pole Brno.

VK UP Olomouc – Volejbal Přerov 3-0 (25:14, 25:17, 25:19)

Sestava Olomouce: Ćutuk, Košická, Dudová, Michalíková, Andreeva, Sajdová libero: Sain
Střídaly: Orvošová
Nejlépe bodující hráčky: Michalíková 23, Andreeva 11, Dudová 9

Hodnocení trenérů:
Jiří Teplý (trenér domácích): "Myslím, že zápas jsme měli od začátku do konce pod kontrolou. Trochu jsme to zkomplikovali v závěru pokusem o změnu ve střídání, kdy hráčky přestaly hrát a myslely si, že už je konec. Díky našemu servisu, kterým jsme soupeře zatlačili. Právě tam byl největší rozdíl, kdy my jsme lépe servírovali a soupeř hůř přihrával. A poté jsme i dobře bránili."

Libor Gálík (trenér hostů): "Olomouc byla dneska opravdu silná, výborně si to odpřihrávali a jasně byla znatelná převaha v útoku. My jsme se v útoku nedokázali prosadit ani z jednoho kůlu a horším příjmem jsme byli slabším družstvem. Olomouc si vše odpřihrávala a odútočila, zaslouženě tedy vyhrála."