Pátek 29. března 2024, svátek má Taťána, venku je 4.6 °C

Olomoucké volejbalistky po právu porazily Ostravu ve třech setech

6.2.2017

Autor: top

Sobota nabídla volejbalovému divákovi přímý souboj o druhé místo v extraligové tabulce. Na Hanou zavítala Ostrava. Před utkáním se čekala vyrovnaná bitva, protože středeční první semifinálové utkání Českého poháru musel rozhodnout až pátý set. Olomouc však odehrála výborný zápas a po zásluze vyhrála 3-0.

Vysokoškolačky měly do utkání výborný vstup, když dokázaly Ostravu zatlačit ze servisu, kde se dařilo Monice Dedíkové s Nikol Sajdovou a Olomouc vedla 10:3. Ve druhém technickém time outu domácí tým stále držel luxusní náskok sedmi bodů (16:9). Hostující hráčky se však nevzdávaly a po útoku Petry Kojdové dokázaly snížit na jediný bod (22:21), ale domácí celek se mohl spolehnout v koncovce na Janu Napolitano-Šenkovou. Ta nejprve bodovala technickým úderem do zadní části pole, připadala skvělý zákrok v poli a proměnila druhý setbol (25:22). Druhý set začal opět lépe pro domácí tým, když zaúřadovala na síti Veronika Strušková, vedl v prvním technickém time outu 8:5. I po něm Univerzita kontrolovala hru a Ostravu pustila nejblíže na jeden bod (14:13). Na bloku však řádila Strušková a její další vítězný blok znamenal vedení 18:13. Olomouc už v závěru setu nepovolila žádné drama a zvítězila 25:17. Třetí sadu rozhodly Olomoučanky hned v úvodu, když vedly po prvním technickém time outu o šest bodů (8:2). Ostravanky ve zbytku setu už nenašly síly na zdramatizování a pohrály jej dvanáctibodovým rozdílem (25:13).

VK UP Olomouc – TJ Ostrava (25:22, 25:17, 25:13)

Sestava: Dedíková, Michalíková,Kubínová, Strušková, Napolitano-Šenková, Sajdová, libero Sain

Hodnocení trenéra Teplého: "Já myslím, že holky dnes podaly odpovědný výkon. Zpočátku to bylo trošku nervózní, postupně jsme se dostávali do hry a hráli sebevědoměji. Hráčky dobře servírovaly, slušně útočily a sem tam si dovolily hrát i kombinačněji. Náš výkon gradoval od prvního do posledního setu."

Hodnocení kapitánky Dudové: "Celý zápas jsme dnes měly pod kontrolou, možná až na malou chvilku v prvním setu. Servisem jsme zatlačily Ostravu, a tím jsme si ulehčily obranu."