Pátek 26. dubna 2024, svátek má Oto, venku je 9 °C

Olomoucké volejbalistky porazily Šternberk

10.2.2017

Autor: top

Sestrovražedný souboj nabídla předehrávka posledního kola UNIQA extraligy žen, když se ve Šternberku představil tým Olomouce. Domácí srdnatě vzdorovaly, ale nakonec zkušenějším soupeřkám podlehly 0-3.

Domácí hráčky Sokola do utkání nastoupily s respektem a Olomouc toho dokázala využít, když šla v prvním technickém time outu do vedení o čtyři body (4:8). I po něm body na olomoucké straně přibývaly rychlejším tempem a Univerzita ovládla první set poměrem 25:17. Druhý set začal podobně jako ten první a Šternberanky se držely do stavu 5:8, poté přišla na servisu pětibodová šňůra Jany Napolitano-Šenkové a rázem byl stav 5:13. Nicméně svěřenkyně Martina Hrocha se nevzdávaly ani za nepříznivého stavu a dokázaly se favoritovi přiblížit na tři body (13:16). To však bylo z jejich strany vše a druhý set prohrály 16:25. Závěrečná sada měla rychlý průběh. Nová akvizice olomouckého celku Ivana Mifková zatlačila domácí svým dělovým servisem a Univerzita vedla 12:0. Dokonce setu už povolila domácím pouhé čtyři body a zvítězila 25:4.

Další utkání čeká Olomouc už zítra, kdy v odvetě semifinále Českého poháru hostí od 17 hodin celek Ostravy. K postupu do vytouženého finále v něm potřebuje zvítězit. Klub také připravil akci pro fanoušky HC Olomouc a doufá, že přijdou hráčky podpořit v hojném počtu. Ti, kteří dorazí na utkání v dresu Mory nebo se prokáží platnou permanentní vstupenkou, tak mají vstup na utkání zdarma.

TJ Sokol Šternberk – VK UP Olomouc (17:25, 16:25, 4:26)

Sestava: Michalíková, Mifková, Kubínová, Strušková, Napolitano-Šenková, Čutuk, libero Sain
Střídaly: Košická, Andreeva

Hodnocení trenéra Teplého: "Zápas jsme měli pod kontrolou, neboť máme zkušenější družstvo než domácí. První dva sety hrály domácí hráčky dobrý volejbal, my jsme se ale postupně dostali do tempa a ve třetí sadě díky servisu domácí zatlačili. Šternberk si za předvedený výkon v první a druhé sadě zaslouží pochvalu."

Hodnocení trenéra Hrocha: "První dva sety jsme nehráli špatný volejbal, ale chyběla nám odvaha v útoku. Ve druhé sadě jsme předvedli lepší pasáže, ale na soupeře, jakým je tým Olomouce, to nestačilo."