Pátek 26. dubna 2024, svátek má Oto, venku je 3 °C

Olomoucké volejbalistky porazily Šternberk i ve třetím zápase

6.4.2017

Autor: top

Ani na domácí půdě nenašly šternberské volejbalistky recept na Olomouc. Ta potvrdila roli favorita i ve třetím utkání a postoupila do semifinále, ve kterém se utká se Ostravou.

Olomoucké volejbalistky vstoupily do utkání dobře, když hned od jeho úvodu vedly. V prvním technickém time outu bylo vedení Olomoučanek čtyřbodové, po druhém vedly už rozdílem šesti bodů (16:10). Šternberk však dokázal snížit při servisu Lenky Oborné na rozdíl tří bodů (13:16), vzápětí jej srazily dva nečisté údery a hosté opět odskočily. Za stavu 15:21 šla na servis Darina Košická a set doservírovala. Také úvod druhého setu byl v režii Olomouce, které diktovala hru. Nepříjemnost však musel řešit trenér Teplý, když se mu po kontaktu se spoluhráčkou zranila Košická a zbytek utkání sledovala pouze z lavičky. Vysokoškolačky nicméně dál přidávaly body, a když Nikol Sajdová zaúřadovala nad sítí, bylo vedení hostů již sedmibodové (13:20). Domácí trenér Hroch sáhl pro oddechový čas a Šternberk se v něm nadechl. Při podání Markéty Janečkové stáhly náskok Olomouce na dva body (18:20). Závěr setu však patřil opět hostujícímu celku, jež vyhrál 25:21. Třetí set nabídl v úvodu boj o každý míč a domácí hráčky šly do prvního technického time outu s vedením 8:7. Dlouho jim nevydrželo, když Univerzita dokázala stav překlopit na svou stranu a vedla 15:11. Bojující Sokolky ovšem dokázaly stav otočit, když je nakoply dva úspěšné bloky v řadě jejich kapitánky Evy Hudylivové – 16:15. Nicméně o chvilku později úřadovala dvakrát Chorvatka Čutuk a Olomouc šla do vedení 20:16, které si už pohlídala a zvítězila 25:20.

Olomouc nyní čeká semifinále s Ostravou, které začíná příští týden dvěma zápasy na domácí palubovce (14. a 15. dubna od 17 hodin). Přijďte holky podpořit. Sezona vrcholí a budou Vás v hledišti potřebovat.

TJ Sokol Šternberk - VK UP Olomouc 0:3 (15:25, 21:25, 20:25)

Sestava Šternberka: Hudylivová, Šenková, Oborná, Dudová, Orvošová, Janečková, libero:Kulová. Střídaly: Nováková-Dosoudilová, Onderková, Borovcová, Kratochvílová.

Sestava Olomouce: Čutuk, Kubínová, Dedíková, Sajdová, Napolitano-Šenková, Košická, libero: Sain. Střídaly: Michalíková.

Vyjádření k utkání:

Eva Hudylivová (kapitánka TJ Sokol Šternberk): "Bylo to pěkné bojovné utkání na závěr sezony, akorát škoda, že jsme se probudily až koncem druhého setu.“

Martin Hroch (trenér TJ Sokol Šternberk): "Poslední zápas sezony, stejně jako v neděli, jsme do toho nastoupili s maximálním rizikem na servisu a chvílemi to vycházelo. Myslím si, že se holky rvaly, jak mohly. Na druhé straně je vidět zkušenost, vyzrálost Olomouce a víceméně nedovolily, nechci říct, že by kontrolovaly celý zápas, ale prostě nepustily nás do nějaké větší naděje."

Katarína Dudová (kapitánka VK UP Olomouc): "Myslím, že jsme splnily vítězství tři nula. Musím pogratulovat Šternberku k dobrému výkonu, trošku nás potrápily, ale myslím, že jsme si v každém setu ustrážily náš cíl.“