Čtvrtek 28. března 2024, svátek má Soňa, venku je 6.5 °C

Olomoucké volejbalistky v Praze odmítly drama a nakonec vyhrály

8.2.2017

Autor: top

Ke středeční dohrávce 16. kola cestovaly volejbalistky Olomouce do Prahy, kde je potrápil místní Olymp. Ten měl velmi dobře rozehrané dva sety, ale Hanačky odmítly drama a zvítězily 3-0.

První set byl vyrovnaný do stavu 12:12, pak Univerzita zařadila na vyšší rychlostní stupeň a při servisu Jany Napolitano-Šenkové odskočila do čtyřbodového vedení (12:16). Olomoucká univerzálka byla opět oporou, když hrála výborně v obraně a její útočné výpady byly pro soupeřky smrtící. Úvodní set tak vyzněl pro Olomouc poměrem 25:18. Do druhého setu vstoupil lépe Olymp a rychle vedl 5:1. Ve zlepšeném výkonu pokračoval i nadále a odměnou mu bylo vedení o šest bodů (17:11). Olomoučanky dokázaly korigovat a za stavu 18:13 přišla na servisu dlouhá šňůra Jany Napolitano, která znamenala otočení stavu na 18:21. Pražanky ještě dokázaly snížit v koncovce na 22:23, ale poslední slovo měla na blocích Monika Dedíková (22:25). Třetí set měl podobný scénář jako ten druhý. Hanačky měly problémy na přihrávce a Olymp bodoval v útoku. Pražanky vedly už 19:11, když na servis zamířila opět Jana Napolitano. Hanačky se semkly a dokázaly snížit na pouhý bod (19:18). Hodně byla vidět Veronika Strušková, která zaznamenala v utkání celkem 17 bodů a byla nejlépe bodující hráčkou zápasu. Za nepříznivého stavu 21:18 pro Olomouc sáhl kouč Teplý pro oddechový čas, který pomohl a záhy jeho tým srovnal (22:22). Další bod si připsaly hráčky Olympu, pak však úřadovala dvakrát kapitánka Dudová. Nejprve na první přes překvapila celou halu a esem vybojovala pro svůj tým mečbol, který zůstal ještě neproměněn. Ovšem následný už dokázaly Hanačky proměnit.

PVK Olymp Praha – VK UP Olomouc (18:25, 22:25, 24:26)

Sestava: Dedíková, Mifková, Dudová, Strušková, Napolitano-Šenková, Čutuk, libero Sain
Střídaly: Košická, Sajdová
Nejvíce bodující hráčky: Strušková 17, Napolitano-Šenková 10, Dedíková 9

Hodnocení trenéra Teplého: “Myslím, že jsme viděli pěkný volejbal. Když jsme dobře přihrávali a hráli koncentrovaně, měli jsme zápas pod kontrolou. Ve druhém a třetím setu jsme si dopřály přepych – nepřihrávali jsme, ale v koncovkách rozhodla naše větší zkušenost a herní vyzrálost.“

Hodnocení kapitánky Dudové: "První set jsme si pohlídaly, ale druhý a třetí jsme si zkomplikovaly, naštěstí jsme se ale semkly a dokázaly jsme nepříznivé stavy otočit v náš prospěch a vyhrát 3:0.“