Čtvrtek 18. dubna 2024, svátek má Valérie, venku je 9.7 °C

Capoeiristé si přivezli zlato a bronz z mistrovství České republiky

26.4.2017

Autor: red

Ve dnech 21. až 23. dubna se v Plzni konalo MČR v capoeiře dětí i dospělých. Na akci se sjelo kolem 180 závodníků z celé republiky. Tato událost byla spojena s dvoudenním seminářem, kterého se zúčastnilo přes 200 dětských i dospělých capoeiristů. Tréninky vedl prezident asociace Vem Camará - Mestre Paçoca (Klagenfurt) a páteční trénink dětí Instrutor Robocop (Liberec). V porotě usedl již zmíněný Mestre Paçoca, spolu s Professorem Nuggetem (Heidelberg) – oba rodilí Brazilci. Třetím a posledním porotcem byl Instrutor Latino ze Slovenska (Komárno).

Děti byly rozděleny do skupin podle věku, dospělí poté dle výkonnostních stupňů. V kategorii C (6-8 let) za Olomouc závodili pouze 2 reprezentanti a oba se probojovali do nedělního finále. Lépe si vedl Adam Kosek, který pro Olomouc vybojoval hezkou 6. příčku. Spolu s ním ještě z eliminace do nejlepší dvanáctky postoupil Dan Malínek, který nakonec skončil na 12. pozici. V kategorii B (9-11 let) startovalo hned 8 závodníků. Nejlépe se z Olomouce umístil Adam Poláček, který bohužel po nešťastném střetu se závodnicí z Liberce musel odstoupit a skončil na 7. místě. Do dvanáctky se ještě probojoval Stanislav Melcr, který obsadil 11. pozici. Jen těsně unikl postup Robinovi Červenému, který se umístil na 13.-17. příčce. Nela Hefková byla 23.-28., Monika Kopecká a Daniel Odstrčil 29.-33. a Damián Král a Zuzana Malínková 38.-44. V kategorii A (12-14 let) závodilo dalších 8 závodníků. Nejlépe si zde vedl Pavel Mrňka, který i přes zranění palce na noze předvedl svou bojovnost a vůli a obsadil 6. pozici. Na 13. místě se umístila Anna Kubáková, Jakub Ambrož, Jiří Pospíšil a Jan Zbořil se dělili spolu s dalšími závodníky z jiných měst o 18.-23. pozici. Simona Kalmanová a Alan Maryška skončili na 31.-33. místě a Filip Adamčík obsadil příčku 34.-35. I přesto, že v dětských kategoriích nikdo nebral cenné kovy, závodníci nabrali spoustu cenných zkušeností a celou akci si velmi užili a prokázali, že jsou skvělým týmem a vytvořili výbornou atmosféru pro úspěchy dospělých.

Kategorie dospělých byla rozdělena podle pásků (výkonnostních stupňů), a to na profi kategorii A (modrý až zeleno-fialový pásek), B (oranžový a oranžovo-modrý pásek) a C (šedý až žluto-oranžový pásek). V kategorii A se nejlépe umístil olomoucký hlavní trenér Ondřej Novák, který pro zranění bohužel musel odstoupit a nakonec skončil na 5. místě. V těsném závěsu byli další dva závodníci z Olomouce, a to Petr Kokošek – 6. místo a Zuzana Bordováčová – 7. místo. V kategorii B se stal mistrem ČR olomoucký talent Jan Křenek, který již v žákovských kategoriích pravidelně obsazoval nejvyšší příčky a obhájil tak loňské zlato. Karel Lupuliak, který teprve loni přestoupil do dospělých, také nezklamal a odnesl si 6. místo. Veronika Marková obsadila 14.-15. pozici a Michal Barnet skončil na 18. místě. V kategorii C se hned čtyři olomoučtí reprezentanti probojovali do nedělní nejlepší dvanáctky a nakonec z toho byly následující výsledky: Vojtěch Kutáč, další mladý talent, který začínal s hokejem a prošel si i atletikou, nakonec prodal své získané zkušenosti a za teprve několikaletou tréninkovou zkušenost bral 3. místo. Vojtěch Randýsek obhájil loňské, sice nepopulární, ale i tak velmi cenné 4. místo. Velmi se od loňska zlepšil a při faktu, že odešel studovat na VŠ do jiného města a tréninky stíhá pouze 1x týdně, je to výborný výsledek. Martin Němec obsadil 10. místo a Jakub Záhora 12. místo. Hana Bendová se bohužel dále neprobojovala a skončila na 13.-23. místě. "Pro náš klub, ale i město Olomouc je to opět veliký úspěch a já jakožto hlavní trenér jsem velmi hrdý na své svěřence, neboť ze sebe vydali maximum a podali skvělé výkony. Chtěl bych touto cestou poděkovat všem capoeiristům z řad dospělých i dětí za vzornou reprezentaci našeho klubu, stejně tak i všem trenérům a asistentům, kteří pomáhají s přípravou, a hlavně rodičům dětí za spolupráci a podporu svých ratolestí v tomto úžasném sportu. Velký dík patří také městu Olomouc a Olomouckému kraji za finanční podporu klubu, které si velmi vážíme. Moc gratuluji všem vítězům a věřím, že ať úspěch, či neúspěch pro Vás bude motivací do dalšího cvičení. Věřím, že na mistrovství Evropy, které letos budeme hostit v Olomouci, se nám povede medailí získat ještě více," řekl závěrem Ondřej Novák.