Dnes je pondělí 24. dubna 2017, svátek má Jiří
Aktuální teplota: 7.7 °C

Zpravodajství

Olomoučtí zápasníci získali medaile na Holečkově memoriálu v Ostravě

10.4.2017 8:31

31. ročníku Memoriálu Ladislava Holečka v Ostravě se v sobotu účastnili i olomoučtí zápasníci pod vedením trenéra Petra Bartoňka. Výsledkem bylo jedno zlato, dvě stříbra a jeden bronz.

Petr Bartoněk, Jakub Zacpal, Martin Drábek, Marek Drábek
Foto: Archiv klubu
V kategorii mladších žáků do 35 kilogramů reprezentovali olomoucký Sokol hned dva borci, Jakub Zacpal a Marek Drábek. Ti se spolu střetli už v prvním zápase váhy a vítězně z utkání odcházel Drábek. V dalším utkání čekal na Zacpala Michalec z Krnova. Utkání bylo ze začátku vyrovnané, ale Michalec dokázal využít chyby olomouckého zápasníka a položil ho na lopatky. Na krnovského borce nestačil ani Marek Drábek. Zlato v kategorii bral Michalec, na druhém místě se umístil Marek Drábek a na bronzové příčce skončil Jakub Zacpal.
Do váhy do 39 kilogramů přijeli pouze dva zápasníci, a tak se zápasilo rovnou o zlato. Proti sobě se postavili Martin Drábek a Zozsíval z Tiché. Olomoučan si počínal suverénně a soupeři nedal nejmenší šanci. Po perfektně provedeném záhlaváku (přehoz přes záda za ruku a hlavu) udržel borce z Tiché na lopatkách a vybojoval si tak zlatou medaili.
Zazápasil si i trenér Olomoučanů Petr Bartoněk. V kategorii seniorů do 98 kilogramů mu byl soupeřem domácí Havlík. Utkání začalo vyrovnaně, ale nakonec si výhodu vypasoval o dvacet let starší Ostravan a po sérii chvatů porazil Bartoňka na technickou převahu (získal o 8 technických bodů více než soupeř).

Závodů se účastnilo 82 zápasníků z 10 oddílů.

rah

Sdílet
Reklama
Lobster Atmosphere restaurant

Atmosphere je moderní designová restaurace, zaměřující se na exkluzivní zážitkovou gastronomii. Na své si zde přijdou především milovníci netradičních moderních pokrmů dle trendů soudobé gastronomie. Jak i...

Letní páskové boty s.Oliver, sleva 40 %

Dámské letní boty s.Oliver. Svršek z měkké syntetické kůže, vnitřní stélka kožená. Boty jsou na zapínání na patě. Podpatek 4,5 cm.

Cena: 837 Kč

Přehled všech nabídek »

Další články v rubrice Sport

© 1997-2017 NEJLEPŠÍ ADRESA a.s.
Všechna práva vyhrazena. Právní informace