Dnes je pondělí 24. dubna 2017, svátek má Jiří
Aktuální teplota: 7.8 °C

Zpravodajství

Opil se, sedl za volant a boural. Na jeho nezodpovědnost doplatila sedmatřicetiletá žena

17.1.2017 9:15

Včera krátce před osmnáctou hodinou došlo na silnici ve směru od ulice Dolní Novosadská k místní části Olomouc-Nový Dvůr k dopravní nehodě dvou osobních vozidel. Opilý řidič peugeotu najel do protisměru a srazil se s oktávkou. Její pasažérka skončila se zraněním. Řidiči teď hrozí pokuta, zákaz řízení nebo dokonce i vězení.

Foto: Policie ČR
"Z prvotního šetření vyplývá, že osobní vozidlo peugeot, které řídil pětačtyřicetiletý řidič, při průjezdu pravotočivou zatáčkou přejelo do protisměru, kde se čelně střetlo s vozidlem Škoda Octavia s dvoučlennou osádkou - pětačtyřicetiletým řidičem a sedmatřicetiletou spolujedoucí. Pravděpodobnou příčinou nehody se jeví nepřizpůsobení jízdy stavu a povaze pozemní komunikace a svým schopnostem. U obou účastníků nehody byla provedena dechová zkouška. U řidiče Škody Octavia byla negativní, u řidiče peugeotu byla pozitivní. Policisté mu naměřili přes 2,1 ‰ alkoholu v dechu. Zadrželi mu řidičský průkaz a zakázali další jízdu. Při nehodě došlo ke zranění jedné osoby, a to spolujedoucí z vozidla Škoda Octavia. Hmotná škoda na peugeotu byla předběžně vyčíslena na 30 000 korun, na Škodě Octavii na předběžně 80 000 korun. Nehodou se nadále zabývají policisté dopravního inspektorátu Olomouc, kteří veškeré okolnosti a souvislosti nehody zjišťují. Řidič Peugeotu je nyní podezřelý ze spáchání trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky, na který trestní zákoník stanoví trest odnětí svobody v rozmezí od šesti měsíců do tří let, peněžitý trest nebo zákaz činnosti," popsala policejní mluvčí Irena Urbánková.

red

Sdílet
Reklama
Kuchyňské potřeby

AKČNÍ NABÍDKA

TÝDEN S TESCOMOU: Pořiďte vše se slevou 20 %
Jen v Týdnu s TESCOMOU si vybavíte kuchyň s 20% slevou! Mimořádnou akci jsme prodloužili na celých 11 dní! Od pátku 21. dubna až do pondělí 1. května nakoupíte cokoliv z našeho sortimentu o 20 % levněji.

Rozdáváme slevu 20 % na vše, úplně všem a celých 11 dní! Stačí nakoupit nad 500 Kč a sleva je vaše. Získejte vychytávky české jedničky v oblasti kuchyňských potřeb o pětinu levněji. Pokud si nebudete jisti výběrem, jsme vám k dispozici na bezplatné zákaznické lince 7 dní v týdnu.

Sleva se netýká již zlevněných produktů, položek v akci a dárkových poukazů a nelze ji kombinovat s ostatními slevovými akcemi.

Naše prodejny v Olomouci najdete v Galerii Moritz, Galerii Šantovka a na Dolním nám.

Dále můžete navštívit naše prodejny v Přerově (Galerie Přerov) a v Prostějově (Zlatá brána).

Pánské hodinky INGERSOLL IN1319GR WALLDORF II

K dispozici v našem e-shopu zilkahodinky.cz nebo na prodejně Žilka hodinky v Olomouci, Schweitzerova 99a. V nabídce 8 tisíc hodinek. Těšíme se na Vás.

Cena: 5 890 Kč

Přehled všech nabídek »

Další články v rubrice Krimi

© 1997-2017 NEJLEPŠÍ ADRESA a.s.
Všechna práva vyhrazena. Právní informace