Dnes je čtvrtek 23. února 2017, svátek má Svatopluk
Aktuální teplota: 7.4 °C

Zpravodajství

Oprav se dočkají pěší lávky a zastávky MHD

16.2.2017 7:04

Rok 2017 bude ve znamení oprav pěších lávek a zastávek městské hromadné dopravy. Na opravu lávek město vyčlenilo pět milionů, na zastávky městské hromadné dopravy čtyři miliony korun.

Ilustrační foto
Foto: Jan Procházka
"Částka vychází z aktuálně zpracovaných projektových dokumentací k vybraným akcím, které budeme realizovat v roce 2017. Seznam oprav vyplynul z pravidelných kontrol mostních konstrukcí provedených odborníky během loňského roku," vysvětlil primátor Antonín Staněk.

Opravy se týkají lávky přes Mlýnský potok z ulice Dobrovského do ulice Václava III., u Sportovní haly a lávky přes řeku Bystřici z ulice Libušina. Oprav se dočkají také zastávky MHD v Lipenské ulici. "Opravami projde zastávka Lipenská v obou směrech. Aktuální předpokládaná částka po zpracování projektové dokumentace je čtyři miliony korun. Případná úspora bude sloužit jako rezerva k realizaci dalších nezbytných úprav," upřesnil primátor.

V loňském roce město investovalo do oprav mostů a lávek více než osm milionů korun. Oprav se dočkaly tři mosty a pěší lávka přes Mlýnský potok a jeden most přes řeku Oskavu v Chomoutově.

dk

Sdílet
Reklama
Restaurace a cukrárna U Bláhů

Restaurace se nachází v centru obce Dolany u kruhového objezdu. Nabízíme točené kvasnicové pivo Paulauner. Každý víkend pořádáme různé akce i v cukrárně, pečeme domácí máslové zákusky.

Přehled všech nabídek »

Další články v rubrice Zprávy z regionu

© 1997-2017 NEJLEPŠÍ ADRESA a.s.
Všechna práva vyhrazena. Právní informace