Sobota 20. dubna 2024, svátek má Marcela, venku je 8.3 °C

Kapitán HCO Pavel Patera: "Proti Zlínu bylo v první třetině špatně úplně všechno"

Rozhovory

13.12.2014

Autor: Radek Heloňa

Mora prohrála v derby se Zlínem 1:3. Hanákům nevyšla proti ševcům hlavně první třetina, ve které byli hosté o hodně důraznější a vypracovali si tři vyložené šance. Skórovali až z té čtvrté, a i když dali jen jeden gól, Kohouti se už do zápasu nedostali. Snížili sice v závěru, ale na body to nestačilo. Špatné první třetiny si byl vědom i kapitán HCO Pavel Patera. "V první třetině bylo špatně úplně všechno. Zlín se dostal na koně a my jsme tahali za kratší konec celý zápas," říkal po utkání s ševci kapitán Kohoutů.

Pavle, kde hledat příčiny prohry se Zlínem?
Rozhodla první třetina, ve které byl Zlín jasně lepší, měl tři tutovky, naštěstí dal jen jednu branku, mohli jsme dostat i tři nebo čtyři. Brankář Trvaj nás hodně podržel, nám se to nepovedlo. Zlín se dostal do tempa, my jsme se ve druhé části trochu zlepšili, ale dostali jsme druhou branku. Snížení přišlo pozdě, už jsme nestihli vyrovnat. Šance tam byly, bohužel jsme to nedotáhli. Za první třetinu jsme si dnes body nezasloužili.

Bylo tam málo střel v první části, prakticky jen v přesilovkách. Čím to?
V první třetině bylo špatně úplně všechno. Zlín se dostal na koně a my jsme tahali za kratší konec celý zápas.

Ševci do zápasu vlétli jako uragán. Trefovali vás hity, měli šance...
Začátek nám utekl, oni se asi lépe nachystali do utkání, tak to prostě někdy je.

Zlín se zvedá, už je asi někde jinde, než byl na začátku sezóny, je to tak?
Musím říci, že náš první domácí zápas s nimi byl nejtěžší z té první části soutěže. Byl to nejlepší soupeř, který tady hrál. My jsme v tom utkání měli neuvěřitelné štěstí, přečkali jsme snad šest jejich obrovských šancí a otočili jsme zápas z 0:2 na 3:2. Ale i v první části hráli výborně, bylo jen otázkou času, kdy začnou i dělat body.

Nakonec jste sahali po bodu, proč se to nepovedlo?
Ano, ještě jsme to zkusili, šance tam byly, ale nedotáhli jsme je. Asi se budu opakovat, ale za první třetinu jsme si vyhrát nezasloužili.

Říkal jste jako kapitán v kabině něco hráčům po první třetin?
My jsme si to vyříkali víceméně všichni, každý si k tomu něco řekl, samozřejmě i trenéři s něčím přišli. Bylo to vidět, že jsme aktivitu zvýšili, ale asi už bylo pozdě.