Obránce Pavel Skrbek: "Proti Litvínovu jsme měli bodovat"

Rozhovory

22.11.2014

Autor: Radek Heloňa

Kohouti prohráli ve 22. kole Tisport extraligy s Vervou Litvínov těsně 4:5. V utkání dvakrát vedli, přesto padli o gól. Obránce Hanáků Pavel Skrbek litoval zahozených šancí hlavně za stavu 4:3. "Proti Litvínovu nemůžeme chyby dělat, protože oni jsou velmi šikovné mužstvo, které i malé chyby dokáže ihned trestat. My jsme tam měli hodně šancí, ale Francouz jich hodně pochytal. Na to se ale nemůžeme vymlouvat, měli jsme je proměnit," říká v rozhovoru zkušený bek.

Pavle, bezprostředně po zápase jste asi hodně zklamaní z porážky s Litvínovem. Jak jste viděl zápas?
Ano, jsme. Vrátili jsme se z 1:3 na 4:3 a přesto jsme zápas prohráli, což je určitě velká škoda.

Byla škoda těch některých lacině inkasovaných branek?
Ano, proti Litvínovu nemůžeme chyby dělat, protože oni jsou velmi šikovné mužstvo, které i malé chyby dokáže ihned trestat. My jsme tam měli hodně šancí, ale Francouz jich hodně pochytal. Na to se ale nemůžeme vymlouvat, měli jsme je proměnit.

Co ta chyba obrany za vyrovnaného stavu?
To se prostě stává. Měli jsme dát na 5:3, šancí tam bylo dost. Bylo tam milión střel, škoda.

Francouzovi jste i tak dali čtyři góly...
Dneska jsme měli bodovat. Hráli jsme dobře, divákům i v televizi se to muselo líbit, znovu musím zopakovat, že jsme měli bodovat.

Vy jste dal branku na 3:3, byla tam velká euforie. Jak jste to viděl?
Moc gólů nedávám, byl to psychologický gól do šatny, tak možná spíš z toho.

V závěru fanoušci Mory Litvínov vypískali. Jak jste viděl ten závěr?
Nic se nedělo, to byl normální hokej. Zalehávali puky, zdržovali hru, to by dělal každý tým, který drží jednobrankový náskok.

Co jste si říkali v kabině, když jste prohrávali 1:3?
Že se vůbec nic neděje. Měli jsme 40 minut hry. Druhou třetinu jsme začali hrát agresivněji, oni začali dělat chyby a my jsme se dvěma góly vrátili do hry.